Zosobnění přitažlivosti: 7 šokujících faktů o meditaci – StreetGame.cz
Blondýna cvičí jógu

Zosobnění přitažlivosti: 7 šokujících faktů o meditaci

Přitažlivost není v mysli, přitažlivost je v těle. Jakmile najdete ten správný pocit stabilních a uzemněných nohou, hlubokého dechu až do rozkroku, pomalého tepu, otevřeného hrudníku, volného krku, relaxovaného obličeje, zářících očí a naprosto přítomného stavu mysli, zosobníte přitažlivost a vaše charisma bude stále vyzařovat i mlčky.

Dosažení tohoto stavu poznáte podle toho, že s vámi ženy flirtují, i když vy s nimi zrovna ne. Že se na vás často samy obrací, když jen tak jdete městem. A že pokud ženu oslovíte, už v prvních vteřinách roztaje, dřív než si něco velkého řeknete.

Nebo zosobnění přitažlivosti můžete poznat zevnitř: naplňuje vás mírně radostný klid, pocit jednoty a harmonie, že vše je tak, jak má být, a zároveň chuť dělat věci, chuť žít.

Používáme na to s našimi žáky konkrétní cvičení, která je tam dostanou, a ty zahrnují i meditaci. Bohužel si slovo meditace nese určité negativní dědictví, kvůli kterému ji lidé špatně chápou a nedosahují s ní klasicky dobrých výsledků. Proto o tak chillové aktivitě musel vzniknout následující šokující článek…

1) Meditace není jen uklidnění

Nejvíce vědecky zkoumaným aspektem meditace do dnešní doby byly její relaxační účinky, přínosy pro zvládání stresu, flexibilitu nervového systému, zvedání houževnatosti jedinců…

To přitom představuje jen úplný maličkatý začátek.

Relaxovat se dá opravdu různě. Existují horké vany, masáže, procházky lesem, aromaterapie, antistresové přikrývky… Celá věc se pak redukuje na prohlášení některých influencerů, že každý by měl najít svou cestu stres managementu: kdo rád medituje, ať medituje, kdo rád chodí lesem, ať chodí lesem…

Meditace ale dokáže být taky pořádně vzrušující! To když překonáte úvodní relaxační fázi a pustíte se do metod, které vám otevřou změněné stavy vědomí a umožní na nové úrovni zkoumat samotnou povahu světa kolem vás. Takový meditátor pak zažívá kvalitativně úplně odlišní zážitky, než běžní lidé. Nedá se to nahradit super filmem, nedá se to nahradit super dovolenou, je to prostě něco z úplně jiného světa. Úplně nová věc, kterou prožijete jenom takhle.

Tato cvičení mi otevřela hlavu více, než navštívit 10 zemí nebo přečíst 100 knih. Chodit po Moskvě a chodit po Praze se totiž od sebe liší méně (např. rozdíl 5/10), než sedět doma normálně a sedět doma v těchto psychedelických stavech mysli (např. rozdíl 8/10). Spoooousta nové inspirace a dokonce i adrenalinu.

V některých disciplínách (filozofie, religionistika, psychologie…) bude nemeditující člověk vždycky jen úplný teoretik.

2) Meditace je protinábožná

Na zenu se mi nejvíce líbí ta skepse a punkovost, kdy dobrý psychonaut vám řekne: „Nevěř automaticky všem knížkám a kecům. Prostě vyzkoušej tohle cvičení a SÁM se podívej, jak to s povahou reality vlastně je.“

Nemusíte ničemu věřit, prostě to vyzkoušejte.

Zen nás zároveň učí, že vše je posvátné a nic není posvátné. Že vše je utkáno ze stejné tkaniny a neexistují tedy žádné více nebo méně spirituální věci. Tedy není potřeba „dělat si to hezké“, zapalovat svíčky, hrát si na bubínek… Meditovat se dá i uprostřed války.

Zde můžu zmínit jeden z mých oblíbených koanů 雲門因僧問如何是佛 – 門云乾屎橛, tedy v extrémně volném překladu do moderní řeči: „Co je Buddha?“ – „Uschlý použitý toaleťák.“ Nebo úplně polopaticky: když jsme TAM, tam kde chceme být, tak tam je všechno stejně svaté a nic není svatější.

3) Volba podivných hádanek a metafor nepomáhá

Tak jak jsem vám výše vyložil jednu věc, to rozhodně není standart průmyslu. Všude se dost mlží a tím se vše zpomaluje.

Ono to „osvícení“ prostě není projekt na desítky let. Jen často knihy o meditaci neobsahují jasné, technické instrukce, a místo toho jsou plné poezie. Je to pochopitelné z toho hlediska, že technická kniha by mohla mít pět stran a stačila by jedna, kdežto na poezii se autor může vyřádit a opravdu napsat něco dlouhého a svého.

Ale čtenářům se tato poezie obvykle může líbit až ve chvíli, kdy mají nějakou vlastní zkušenost se změněnými stavy vědomí. Jinak se dostavuje spíše pocit: „O čem to ten člověk sakra mluví?“ Takto jsem sám několik knih na poprvé nepochopil a až po letech se vrátil a byl schopen ocenit jejich kreativitu.

Mimochodem mniši v buddhistických chrámech jsou vyloženě roky cvičeni v této květnaté mluvě, jazykovědě a schovávání jednoduchých věcí za pestré metafory, než se sami mohou stát mistry. Za mě osobně: netřeba to nafukovat, hlavně ať to funguje. Pak ať si každý rozhodne sám, zda to stojí za to.

4) Existuje meditační nemoc

Při špatné technice meditace se u mnoha mnichů začínají projevovat psychické i fyzické obtíže. Málo se o tom mluví a následně někteří mohou být překvapení, že čím více meditují, tím hůře se cítí.

Náprava existuje, ale v první řadě je třeba o tomto fenoménu a černé skvrně mnoha klášterů vědět.

5) Některé pokročilé techniky se v klášterech učí až po letech

Argumentem je, že kdyby student zažil osvícení (zde nondualitu) moc rychle, nemusel by si toho vážit a plně chápat, co je na tomto stavu tak skvělého.

Nevím, jak vám, mě to připadá celkem šílené a osobně své žáky učím i tyto pokročilé meditace rovnou.

6) Nemeditujte pořád v sedě

Smyslem není celé dny sedět. To je jen pomůcka, jak se meditaci izolovaně naučit. Pak je čas přenést ji do života: do své chůze, do své streetgame, do svého sexu.

Je to jako když nejdříve děláte samotný shyb a samotný dip, abyste později udělali celý muscle up (shyb, přechod a dip v jednom plynulém pohybu).

Sám nejvíce medituju v posilovně, na streetu, a pokud chci lucidní sen, medituju během spánku.

7) Se správnou technikou to jde rychle

Někteří jedinci zažijí to samé osvícení, o které se mniši dlouze snaží v klášterech, sami úplně spontánně. Bez jakéhokoli tréninku. Kdysi z toho všichni byli paf, ale v roce 2022 už to není tak obrovská věc.

Nondualita není něco, k čemu byste se museli dlouho postupně trénovat. Je to spíš něco, co tu pořád je, a stačí to konečně zahlédnout.

Meditace by ze své podstaty nikdy neměla mít formu sebetýrání, kdy si konstantně připomínáte, že něco nemáte (osvícení) a snažíte se toho dosáhnout. Stojí na tom, že vše už máte.

Stačí používat správnou techniku a neleknout se nějakých přehnaně poetických textů. Držet se toho, že vše je správně, a jen to zahlédnout. (Pak začne být možné meditovat 100% času, například „přemýšlet a meditovat zároveň“.)

A pokud byste se chtěli naučit meditaci v kontextu svádění, tedy zejména odstraňování vnitřních bloků a generování přitažlivosti, přímo ode mě, 29. ledna začínáme sezónu přednáškou Správný start a následným Výcvikem vnitřního nastavení a meditace.

Jak název napovídá, 6 hodin budeme provádět cvičení pro náš vnitřek. Základy meditace opravdu vědecky, pokročilé exotické techniky, jak to vše použít přímo na place před oslovenou holkou, a jak jít do hloubky pro trvalou změnu (oproti pouhému předstírání přitažlivosti). Přihlásit se můžete přímo tady:

Zaujal vás článek?

Pronikněte hlouběji a staňte se mužem, po kterém ženy touží! Náš desetidenní e-mailový program zdarma vám pomůže získat sebevědomí, spousty sexu s krásnými ženami a třeba i vysněný vztah.

Zanechte komentář: