Ženský menstruační cyklus – StreetGame.cz
Krev na chodníku

Ženský menstruační cyklus

Ženský menstruační cyklus trvá přibližně 28 dní. Během něj se pravidelně mění ženská nálada, jejich chutě a s tím také vaše chování, které na ně nejúčinněji zapůsobí.

Průběh menstruačního cyklu

Přibližný průběh menstruačního cyklu – hormony takto pravidelně kolísají

Cyklus začíná krvácením, kdy se děloha během přibližně pěti dnů (normální je 2 až 7 dní) zbaví výstelky. Některé ženy provází křeče, nevolnosti nebo vzácně zvracení. Pokud více žen žije spolu, jejich menstruace se často synchronizuje – postupně začne probíhat naráz – to kdybyste balili spolubydlící, nebo matku a dceru :)

Poté nastává rekonstrukce dělohy v preovulační fázi. Zraje nové vajíčko a hladina hormonu estrogenu se zvyšuje. S tím roste ženská nadrženost. To je pro nás důležité, proto na grafu sledujte červenou křivku zaznamenávající hladinu estrogenu.

Spermie v těle přežijí 3-5 dní. Pokud tedy žena otěhotní, bude to pravděpodobně ze styku maximálně 5 dnů před ovulací až 1 den po ovulaci (nejspíše ale 2-3 dny před ovulací). I když zrovna nechceme dítě a používáme nehormonální antikoncepci, toto nás zajímá, protože lidi nejsou evolučně přizpůsobení antikoncepci, a tak žena vlivem hormonů podmíněně jedná, jako by měla otěhotnět.

V období, kdy by kdysi mohla otěhotnět, je žena nejnadrženější, a nejvíce jí přitahují silní, dominantní, výbojní muži. Jak se tato doba vzdaluje, začíná žena více preferovat stabilní, rodinné, správňácké typy. Cílem této strategie je silné dítě, o které bude dobře postaráno. Jak vidíte, nikde v cyklu není místo pro nervózní, neschopné muže bez života.

To je pro nás druhá, super-důležitá informace, umožňující nám kalibrovat své chování podle jejího cyklu. Také je to další ukázka toho, že přitažlivost není otázkou volby, ale pudu, se kterým žena nemůže nic dělat.

Žena poté buď otěhotní, nebo neotěhotní – v tom případě se děloha znova zbaví výstelky a vše začíná nanovo. Celý cyklus změny nálady, nadrženosti, sexuálních preferencí, vlastně celé ženy, se znova a znova opakuje. Dívky tedy nejsou čistě labilní, jsou labilní pravidelně a cyklicky :)

A můžeme si z toho všeho vzít ještě jedno ponaučení. Pokud vás žena odmítne, možná, možná prostě ještě nenastala ta správná část periody pro vás. To znamená, v jedné fázi se jí můžete nelíbit, a v jiné líbit. Když vás tedy náhle odmítne, nesnažte se hned znova. Dejte jí místo toho týden.

To platí i ve vztahu. Kazí se vaše soužití pravidelně jednou do měsíce? Nevykládejte si jako pokles zájmu o vás něco, co s vámi nemá nic společného. Zachovejte klid, nezabředávejte do velkých hádek, nedělejte nic zoufalého, berte to jako test vaší stability, a vyčkejte na lepší časy – vždyť stačí mrknout na graf :)

Zaujal vás článek?

Pronikněte hlouběji a staňte se mužem, po kterém ženy touží! Náš desetidenní e-mailový program zdarma vám pomůže získat sebevědomí, spousty sexu s krásnými ženami a třeba i vysněný vztah.

Zanechte komentář:

2 komentáře
David napsal 13.12.2018

Super článek, pozor ale na ženy/dívky s hormonální antikoncepcí, to je úplně jiný příběh, protože hormony jsou dodávány externě a jejich vlastní tvorba v těle je upravena, zatím o tomto tématu jen čtu, ale možná bych časem mohl sepsat nějakého průvodce pro tyto zvláštní případy. :)

Odpovědět
    Princ napsal 13.12.2018

    Pravda, díky

    Odpovědět
Odešlete odpověď