Wingmanship – jak být dobrým parťákem – StreetGame.cz
Wingové na cestách

Wingmanship – jak být dobrým parťákem

O přínosech parťáka pro oslovování není třeba dlouze diskutovat. Mít a nemít winga udělá velký rozdíl – v počtu oslovení, náladě i pocitu „bezpečí“. Stejně tak je rozdíl být dobrým parťákem a být tím špatným.

Zažil jsem za svou kariéru několik parťáků, dokonce jsem měl tu čest být parťákem pro některé legendy komunity. Za všechny ty hodiny s nimi jsem zjistil, co je trápí a jak by si představovali ideálního parťáka.

Jak najít parťáka pro street

Nejdůležitější je ozvat se jako první. Napište tomu, s kým chcete ven. Na fóru mají členové většinou své město působnosti, tak se jim ozvěte. Nebojte se ozvat ani nejaktivnějším a nejznámějším členům komunity.

Princ na fóru rozepsal, jak si v komunitě budovat jméno a nalákat tak parťáků ještě více. Příspěvek je v sekci Srazy, která se vám otevře po odeslání 5 postů, a kde se právě domlouváme na wingování.

Všechny parťáky, se kterými jsem kdy byl, jsem obepsal první! (Hlavně ze začátku, postupem času už stačí napsat do Srazů a občas se někdo ozve, ale nespoléhejte na to.) Známý člen komunity mi říkal, že mu nepíše skoro nikdo a to většinou píše do Srazů nebo relevantních témat. Právě z důvodu, že jsem mu napsal, jsme spolu podnikli několik nezapomenutelných cest za srdci dívek z různých koutů republiky.

Nepodceňujte fórum, splňte šest bodů od Prince a hned někomu napište!

Jak aktivovat parťáka do akce

Konverzní poměr těch, kterým jsem napsal, a kteří se mnou byli venku, je poměrně vysoký, možná 90% (kéž by to tak bylo i s holkama :D). Zpravidla když jedu do města, odkud jsou, napíšu jim den předem: „Zítra v 15 budu na nádraží, kolem xx:xx můžu být v centru/obchoďáku, ozvi se, pokud chceš jít, tady je mobil: XXX YYY ZZZ.“ Většina přijde.

Když se potkáte, prohoďte pár vět. Vyplatí se znát jeho křestní jméno. Hodí se pro hraní dvojiček a větších skupin. (Většinou máte s novým parťákem nulovou historii a aspoň to jméno se hodí pro vtažení do skupiny -> „Holky, tohle je Adolf…“ lepší než „Holky, tohle je prznic_pannen“). Pokud je nováček, zkuste ho rychle instruovat, ukažte mu jedno oslovení.

Domluvte si signál na odchod z dvojic. Někdo se ptá: „Kolik je hodin?“ Při odpovědi odchází ze setu. Bez odpovědi zůstávají. My jsme používali věty se slovem či samotné slovo: „Cibule!“ (Z konverzace o něčem nudném jsme přešli: „Potřebujeme teď jít koupit cibuli, protože náš kamarád ji jí syrovou“ -> potvrzení odchodu: „Jo, no cibule!“ nebo kývnutí hlavou).

Pak už oslovujte jako páni. Máte vzájemnou podporu, můžete si lízat rány, poskytovat zpětnou vazbu – dobré na řeč těla, mimiku, reakce holky…

Jak se chovat k parťákovi

Stačí jako k člověku. I člověk s nejčtenějším deníkem je člověk se svými sny, strachy, zálibami a tvoří ho něco jiného než oslovování. Nechovejte se k němu jako k celebritě, tvoří to na něj tlak a bourá to dobrou atmosféru a zážitky, které může takový street jinak přinést.

Pokud jste ulovili zkušeného parťáka, nesnažte se jej zavařit. Když jste spolu sami (mimo oslovení, přesuny), zkuste neřešit jen teorie oslovování a streetgame. Zkuste s ním řešit i „normální“ věci – koníčky, práci, cestování. (Na našem tour s parťákem jsme byli asi 4 týdny, když jsme byli spolu, oslovování jsme moc neřešili, protože jsem na něm viděl, jak to téma nechce řešit. Skoro každý den jsme potkávali nové parťáky a řešili s námi většinou jen oslovování…)

Pokud to není zkušený balič, ale třeba nováček, buďte nápomocní, poraďte mu, udělejte s ním pár výstupu s konformní zóny, oslovte pár dvojiček… Každý byl jednou v té pozici.

Zkuste s parťákem navázat přátelství, které přesahuje oslovování. Tvořte společné zážitky, filozofujte, bavte se o smyslech i nesmyslech života. Oproti sehrané dvojičce kamarádek (často komunikují i beze slov, jen očima), která se zná třeba pět let, jste vy celkem prázdní a nevíte o tom druhém nic…

Když je parťák úspěšnější, zabavte se sami. Nevolejte mu, když víte, že to není potřeba (jede vám vlak, musíte jít spolu na kurz). Je to otravné, když vám parťák volá 10x za tři hodiny, kde jste a ještě plýtváte svůj kredit… Navíc jste v dobrém setu.

Pracujte na sociální inteligenci – občas na parťákovi poznáte, že už ho nebavíte a nechce se o vás dále starat.

Přispívejte do vašeho vztahu. Když si jeden pořád jen bere a druhému nic nevrací, není to dobře nastaveno. Jako nováček můžete zkušenějšímu kolegovi pomoci třeba orientaci ve městě, nabídkou noclehu, seznámením s vašim sociálním kruhem či mu zaplatit streetařský nákup (ovoce, voda, kefír moc nestojí).

Winguj nebo zemři

Představte si situaci: Oslovíte denně xx holek. Únava na vás jde. Jenže váš parťák je v momentu a oslovuje všechno, co se hýbe. Dvojice, holka s klukem. Už vás to nebaví být v kontaktu s člověkem… Jenže se na to nesmíte vykašlat. Jste parťák, wing.

V takový moment se učíte a děláte pro svého parťáka cokoliv. Wingujete, zabavujete přítele, bavíte se s rodiči, odháníte nadržené puberťačky, vytáhnete jej, když je nejhůř ze situace, ve které není dobré být.

Nastávají asi jen tři scénáře pro wingování holek:

 1. ideální – žena se vám líbí, jedete svou game, svádíte, izolujete
 2. zeptáte se na nějakou otevírací otázku (místo přímého použijete nepřímý) – typu „stává se vám to často?“ nebo víceméně jen spamujete server (co mám koupit, odkud jste, kde jste se potkali, kolik je na této ulici pouličních lamp,…)
 3. nereaguje, nudí se, chce jít pryč – těžká situace, často ta holka bude trpět kvůli kamarádce, užívejte v těchto chvílích rozmluvovací taktiky – hodí se pro hru 1 vs. 1, musíte dělat, co nejvíc můžete, pokud je vás na streetu více než dva, zkuste se prohodit s tím dalším – občas to pomůže

Přítele či kluka berte jako kámoše. Má své ego, tak mu jej nakrmte – „ty cvičíš? nemohl bys mi poradit jaký protein si mám koupit“ / „ty určitě sportuješ…“. Zeptejte se ho na výsledky fotbalu, komu fandí. Pokud neznáte město, tak třeba kam jít za holkama nebo do posilovny. Nebo se zeptejte jak se dostat někam. Hlavní je oddělit pozornost od holky – stoupněte si, ať jeho pohled jde jinam.

Věci, které začnete automaticky dělat, když si osvojíte wing práci:

 • v MHD budete tvořit bariéru či překážku pro pohodlí holky – třeba ji podsednete
 • jste-li ve větší bandě lidí, sednete si tak, abyste oddělili svého parťáka a holku od zbytku skupiny, aby měli soukromí – jste dobrá bariéra a krytí
 • začnete trollit / zdržovat lidi, kteří za nic nemůžou a potřebují vědět, odkud jste, kvůli jejich práci
 • někdy budete wingovat, i když tu holku klidně můžete sbalit; pak je těžší překlopit svůj frame – myslete na to
 • drobnosti, které vám nepřijdou zvláštní, ale podvědomě jste je udělali a pomohli – přijdete ho pozdravit do skupiny nebo se s ním „rozloučit“ či sehrát fame game -> zvýšení sociální hodnoty

Co všechno musíte být připraven udělat pro parťáka

Najít si parťáka je možná nejjednodušší krok. Sednout si s parťákem a vybudovat důvěru je něco, co není tak jednoduché. Pro parťáka musíte jít o krok dále! A platí: Bros before hoes! (Kámoši jsou vždy před holkama!)

Cíl parťáka je nechat kámoše dokončit, co potřebuje. Poskytnout mu čas i prostor.

 • poskytnout to, co zapomněl – žvýkačku, kondomy, jízdenku na MHD, čisté ponožky,…
 • jít VŽDY do setu wingovat – „Teď nejdu!!!“ neexistuje
 • sledovat okolí a smečovat podezřelé objekty, když je parťák v oslovení samotné holky – občas se tak ocitnete na rande, ani nevíte jak, a ještě se do vás ta holka skoro zamiluje…, někdy to nevyjde a poděláte set :D
 • obětovat svůj čas pro jeho rande – občas nastane situace, že holka nepřijde sama, parťák se o to postará (napíše něco jako: „Přijedeme s kámoškou.“)
 • trollit či gamit kámošky, přítele, když je třeba
 • poskytnout mu informace, které nemá a mohli by se hodit – přes SMS / Whatsapp, ukázat nenápadně („Máš 5 minut, než odjede vlak.“), zjistíte při wingování něco důležitého (je jí třeba 14, tak posunkem zkusíte, ať se zeptá na věk; nebo na měsíc odjíždí…), vidíte z dálky jasné signály zájmu – SMS: „Udělej přesun, ta tě chce, nebo si vezmi kontakt!“
 • pomoci mu, když potřebuje
 • řešit logistiku – vymyslet místa, kde můžete přespat nebo kam vezme holku, poskytnout mu info v kolik jede další vlak, pokud je na instantním rande a máte možnost jet jindy
 • dát mu napít či najíst – když nejste dobří v setech či chcete pauzu, zajděte do obchodu, kupte pití, nějaké ovoce
 • nechat ho přespat u sebe doma
 • přenechat holku parťákovi – být soudný a pokud holka háže okem po kolegovi, tak mu ji přenechte, tohle ještě hacknout asi neumíme

Parťákem na život i na smrt

Tady je fórum, kde se vám po odeslání 5 příspěvků otevře ta největší zásobárna fanatických streetařů

Na streetgame poznáte skvělé lidi. Spojuje nás hodně – snaha poznat více, než se normálně říká, filozofovat o životě, naplnění, meditaci, pracovat na svém byznysu, pomoci si vzájemně v různých věcech – přespání, uvaření pro celou partu… Když si najdete parťáka, najdete si většinou i dobrého kamaráda, který o vás bude vědět více než rodiče. Připravte se na sdělit si navzájem svůj příběh, historii. Zahoďte své ego, není třeba!

Článek napsal Mickey, podnikatel a člen Internship programu

Zaujal vás článek?

Pronikněte hlouběji a staňte se mužem, po kterém ženy touží! Náš desetidenní e-mailový program zdarma vám pomůže získat sebevědomí, spousty sexu s krásnými ženami a třeba i vysněný vztah.

Zanechte komentář:

2 komentáře
Hard.Y napsal 26.9.2017

Nice Mickey!

Odpovědět
P.S. napsal 26.9.2017

Super článok, Mickey!
Za pol roka si sa brutálne posunul

Odpovědět
Odešlete odpověď