Už nikdy žádné limitující přesvědčení – StreetGame.cz
Rozmluva sám se sebou

Už nikdy žádné limitující přesvědčení

Strašně dlouhou dobu jsem streetoval, bez výsledků. Protože jsem byl až moc ve svojí hlavě. A tehdy jsem se vážně naštval, protože mi konečně došlo, že musím změnit sebe: od základu.

Bohužel, výsledky chabého streetování z mé strany byly dány tím, že i když jsem věděl, že mě něco limituje, nebyl jsem schopný určit, co. V tomto článku se tedy budu primárně věnovat limitujícím přesvědčením a hlavně: jak už si nikdy v životě žádné nevytvořit.

Zprvu jsem odstraňoval jen důsledky, ale záhy se začaly objevovat další. Myslel jsem si, že konečně budu moct ze svojí hlavy a neřešit kraviny. Je to právě vnitřní dialog, který je potřeba potlačit, formovat a celkově s ním lépe pracovat. Od životních otázek až po největší banality. V naší hlavě nemůže vzniknout nic pozitivního, pokud sami sobě nedáváme možnost pozitivní být.

Přitom je to jednoduché: začít dělat opak. Na život se lze dívat buď přes hrozné brýle, anebo jako na neustálé příležitosti.

V praxi: co že jsou limitující přesvědčení? Jsou to záporné odpovědi na vnitřní dialogy. Člověk v podvědomí uměle buduje důvody pro to, aby s něčím nezačal, nebo aby nebyl dost dobrý. Na tyto dialogy zapomeneme, podvědomí nikdy. Nejde si na nic hrát. Je to takřka nemožné, proto desítky mých oslovení byly tak hrozné, že pepř jsem z hlavy třepal ještě pár hodin po tom.

Příklady špatných otázek:

Proč se mi nedaří?
Proč nemůžu být tak dobrý, jako …….?
Proč je svět nespravedlivý?
Proč jsem tak špatný?
Proč nikdo nehodlá stát po mém boku?

Všechny tyto otázky mají společného jmenovatele: proč. Toto slovo je tak rakovinotvorné pro naši mysl, že ji nahlodává a dokáže tam zůstat strašně dlouho. Právě kvůli tohoto slova v hlavě vzniká balast, kterého se těžko zbavuje. Sami si na ty otázky zkuste odpovědět – pozitivně to nejde, lze jen uvést důvod.

Úspěšné lidi od neúspěšných oddělují v jakékoliv části života právě tyto dialogy. Úspěšní si tyto otázky nekladou, protože ví, že jsou zbytné.

Jaké otázky v sobě třímají úspěšní?

Komu dnes udělám radost?
Při jaké aktivitě dnes budu sršet sebevědomím?
Jak si zařídím, abych měl více času na to, co miluji?
Koho super dnes potkám?
Kdo mi nasype peníze do kapsy?
Co se dnes naučím?

Vsadím svou levou nohu na to, že spoustě negativistům vyskočil na tváři úsměv. A tak to má být. Tvořte co nejvíce takových otázek, obměňujte je a zapomeňte na to, že něco neumíte. Nikdo není všeuměl a proto není dobré si kolem sebe vybudovat vězení. Limity neexistují.

Napsal Rendík, uživatel našeho fóra.

Zaujal vás článek?

Pronikněte hlouběji a staňte se mužem, po kterém ženy touží! Náš desetidenní e-mailový program zdarma vám pomůže získat sebevědomí, spousty sexu s krásnými ženami a třeba i vysněný vztah.

Zanechte komentář: