Účes pro muže? Vše o vlasech – StreetGame.cz
Udělal módou díru do zdi

Účes pro muže? Vše o vlasech

Navštěvovat dobrého kadeřníka jednou za tři, maximálně čtyři týdny, je jedna z prvních věcí, které při práci na svém zevnějšku musíte udělat. Poté účes ztrácí tvar, vlasy přerůstají přes uši a na krk, a z vás se stává neupravené individuum…

U dlouhých vlasů může stačit pět až šest týdnů. Stejně ale účes vypadá nejlépe pár dní po ostříhání, a stojí jen pár stovek.

Výběr kadeřníka

Všichni holiči nejsou stejní. Někdy je to hloupá holka, která flákala školu a teď dělá v rychlé továrně na účesy za 79 Kč. Jindy místní umělec.

Pokud vidíte někoho s výbornými vlasy, zeptejte se ho, odkud je má. Může to být známý, nebo úplně cizí člověk, kterého potkáte na ulici. Jako streetaři s tím nebudete mít problém…

Péče o vlasy

Aby měli v salónu s čím pracovat, dobře se o své vlasy starejte. Myjte je šampónem každý druhý nebo třetí den, ne zbytečně častěji. Aspoň jednou týdně použijte kondicionér. Kupte si Heat Protection Spray na ochranu před sluncem, fénem a žehlením.

Na vlasech jako i na zbytku těla se promítne také životospráva – zdravá strava, dostatek spánku, žádné drogy…

Účes podle tvaru obličeje

Vůbec nejzásadnější faktor, který musíte vzít v potaz, je celkový tvar vaší hlavy. Obvykle chcete balancovat. Kulatou tvář vyvažte hranatým účesem s krátkými stranami. Nenoste afro nebo kudrliny lemující obličej. Hranatou hlavu zmírněte a zakulaťte vrstveným přechodem. Oválná tvář snese skoro všechno. Využijte tohoto skvělého tvaru a zbytečně ho nezakrývejte hromadou vlasů. V případě trojúhelníkové tváře dodejte šířku a objem horní části obličeje, která je nejužší. Širokou čelist vyvážíte ofinou, která zakryje většinu čela.

Berte v potaz i výšku. Malí lidé by se měli vyhnout širokým účesům. Vsaďte na výšku a vyzvednutí, strany nechte krátké.

Výsledek ovlivní i kvalita a textura vlasů. Jsou husté nebo řídké? Poddajné, nebo jako hřebíky? Vlnité, kudrnaté nebo rovné? Jakým směrem rostou? A jak vypadá linie vašich vlasů?

Vlasový styling

Vlasy nelze ostříhat zas až na tolik způsobů. Rozdíl udělá až styling. To ale neznamená náhodně na hlavu fláknout gel.

Vlasy umyjte, lehce osušte ručníkem a vmasírujete do nich heat protection spray. Na ruku si naneste řekněme trochu pasty. Třete rukama o sebe, jako kdybyste se chtěli zahřát na severním pólu. Teplou pastu vmasírujte až ke kořínkům, nenatírejte ji ledabyle jen na vršek vlasů. Zapněte spíše studený fén a vyfoukejte vlasy do strany, kterou si vyberete. Po směru růstu, proti směru růstu nebo z obou stran.

Abyste si dílo později nezničili, už teď si nasaďte tričko. Následně použijte svůj produkt na vlasy. Jednotlivé se liší zejména držením a leskem. High hold přípravky udrží vlasy celý den tak, jak je teď nastavíte. S low hold se budou hýbat, můžete je prohrabávat… High shine výrobky dodají vlasům mokrý vzhled, low shine jsou matné a tak se zdá, že vlasy stojí přirozeně.

Gel zajistí silné držení a silný lesk. Pomáda spíše slabé držení a silný lesk. Pasta silné držení a slabý lesk… Kadeřník vám poradí, co vybrat, a může vám rovnou ukázat i celý styling.

Jakmile je produkt (gel, pomáda, pasta, vosk, jíl, guma, krém, sprej, tmel…) opravdu hluboko ve vlasech, ne jen natřený po povrchu, upravíte účes do finálního tvaru. Můžete a nemusíte zakonzervovat lakem na vlasy.

Délka vlasů

Delší vlasy tedy stylujete v pořadí:

Šampón -> Kondicionér -> Ručník -> Heat protector -> Styling product -> Fén na zvolenou stranu -> Obléct -> Styling product -> Lak na vlasy

Nejčastější chybou je nepoužít ochranu před teplem, vynechat pre-styling před fénováním a nevmasírovat prostředek až ke konečkům. Krátkým vlasům stačí jen:

Šampón -> Kondicionér -> Ručník -> Styling product

Nejkratší vlasy vůbec stylovat nejde. Šetří čas a námahu. Pleš může vypadat dobře, zejména pokud pracujete s vousy a posilujete (nevypadá to tedy jako nemoc). Hodí se vyzkoušet všechny možnosti. Pokud přecházíte z dlouhých na krátké, dělejte to postupně. Ostříhat vlasy trvá chvilku, nechat si je dorůst měsíce a roky.

Víc vlasů do života

O vlasech se dají psát celé knihy, nebo na ně studovat školy. Můžete je žehlit, kulmovat, plést culíky a drdoly, nosit dredy, nanášet ozdravné oleje… Během návštěvy salónu se vyplatí tahat z kadeřníků moudra, na rande se něco o vlasech můžete zase dozvědět od holky.

Dostaňte účesy do své mysli, hledejte obrázky celebrit s podobnými vlasy, hrajte si, experimentujte, trénujte… Posunete tak svůj vzhled na novou úroveň. Nezapomeňte u toho všeho na streetgame.

Zaujal vás článek?

Pronikněte hlouběji a staňte se mužem, po kterém ženy touží! Náš desetidenní e-mailový program zdarma vám pomůže získat sebevědomí, spousty sexu s krásnými ženami a třeba i vysněný vztah.

Zanechte komentář:

2 komentáře
Kolemjdoucí napsal 28.12.2017

V článku píšeš, že bychom neměli mít častěji než co druhý den. Můj problém spočívá v tom, že se mi velmi hodně mastí vlasy, takže druhý den už jsou nehezké, nedej bože, když použijí nějaký styling. Také dost sportuji, takže si je alespoň opláchnu vodou bez šampónu, chci tím alespoň trochu ulehčit vlasům, nevím jestli je správné je neumývat vůbec po sportu.

Jaké je řešení? Opravdu umývat jen co druhý den nebo je alespoň opláchnout vodou bez šampónu nebo používat kondicionér po každém umytí a jednou týdně zábal na zregenerování vlasů a jejich kutikulu? Zkrátka mě na tohle zajímá tvůj detailnější pohled.

Na tohle jsem se ptal i mého bývalého kadeřníka, ale zdálo se, že o tom vím více než on, tak hold vyzkouším jiného a zkusím z něho vytáhnout více.

Díky, další článek, který mě obohatil o další znalosti. Nevěděl jsem o tom, že někdo používá i Heat Protection jen na slunce.

Odpovědět
    John napsal 1.6.2018

    @Kolemjdoucí – po sportu si je určitě umij alespon vodou. Není dobré aby ti tam zůstával pot.

    Odpovědět
Odešlete odpověď