Tři druhy svůdníků podle hladiny neurotransmiterů – StreetGame.cz
Tři různé ženy

Tři druhy svůdníků podle hladiny neurotransmiterů

Cloningerův inventář temperamentu a charakteru (TCI) je psychobiologický model, rozdělující lidi do tří skupin podle vrozené hladiny neurotransmiterů (dopaminu, serotoninu a norepinefrinu) v mozku. Ta ovlivňuje jejich povahu – co jim v životě chybí, kde nalézají největší radost, co je motivuje nebo jak mají trénovat. Vliv neurotransmiterů proto také určuje, jak přistupovat ke streetgame.

Typ 1: nízký dopamin, stále hledá něco nového

Typ 2: nízké norepinefrin, hledá dosažení cíle a pochvalu

Typ 3: nízký serotonin, nesnáší změny, vyhýbá se ublížení

Samozřejmě každý chce občas zažít něco nového, každý chce být pochválen a dosáhnout cílů, každý se chce vyhnout špatným věcem… U jednotlivých typů je ale jasný příklon k některé motivaci podle vrozené hormonální hladiny. Pokud si nejste jisti, můžete si ji nechat i laboratorně otestovat.

Jednotlivé typy každopádně potřebují jiný přístup, aby je streetgame stále bavila, aby tedy hodně balili holky každý den a na základě toho se hodně zlepšovali.

Když k sobě totiž Typ 3 bude přistupovat jako Typ 1, bude streetovat s nechutí, jen z nutnosti, a v součtu nenastreetuje tolik, jako dobře namotivovaný chlap, který si to užívá.

Typ 1

Má nízkou hladinu dopaminu a většina jeho rozhodnutí je hnána snahou tuto hladinu akutně navýšit. Snese menší množství sacharidů. Je přirozeně zvědavý. Potřebuje nové věci, nové zážitky, nové holky… Když si nic neděje, propadá do extrémní nudy a cítí se, jako by doopravdy nežil. I problémy jsou pro něj lepší, než stagnace.

Jedním z konceptů, na kterých je jasně cítit můj otisk, a který přede mnou v žádné podobě neexistoval, je záměrné vytváření závislosti na adrenalinu. Tedy to jsem si arogantně myslel. Pravda je, že mozek Typu 1 tak funguje od narození. Dopaminové receptory jsou v jeho případě extrémně citlivé a tak si snadno vybuduje závislost na adrenalinových činnostech.

Při streetgame je schopný dobře snášet neúspěchy, protože jeho pravým cílem je samotné vzrušení z akce více než výsledek. Rád se pouští do extrémních situací a to dále rozvíjí jeho schopnosti. Navíc je upřímně přesvědčen, že musí zkusit co nejvíce nových holek, což jej udržuje ve hře. Pro monogamní vztah není moc stavěný, leda že by u toho kradl auta a skákal s nimi z útesů…

Streetgame ho napoprvé silně osloví a dodá mu pravý smysl života, čímž ho někdy zachrání i před vězením, drogama, hazardem nebo jinými extrémními aktivitami.

Typ 2

Má nedostatek norepinefrinu a hledá odměnu. Rád se nachází mezi lidmi, je empatický, upřímně se stará o ostatní. Je pro něj důležité získat oblibu, obdiv a respekt. Bojí se někoho zklamat a tak někdy skončí ve snaze zavděčit se každému.

Deník si vede, dokud na něj zaznamenává pozitivní reakce. Těžko dosahuje úspěchu sám. Mnohem větší výkon podá, když například ví, že každé 2 týdny absolvuje kurz s instruktorem a bude muset ukázat, jak se zlepšil. Tvrdě dře, protože nechce zklamat kouče. Pomůže mu také obklopit se spoustou parťáků, se kterou bude muset držet krok. Pro jeho kariéru streetaře je tak zásadní, jestli se registruje na fóru nebo ne.

Typ 3

Trpí nedostatkem serotoninu. Snadno se unaví. Snaží se hlavně vyhnout nepříjemným situacím, trestům a konfliktům. Rád má situaci pod kontrolou – nechce, aby se cokoli vymklo z rukou. Často je stydlivý a kritika v něm vyvolává úzkost. Chce věci naplánované dopředu a náhlé změny ho děsí. Někdy je to on, kdo odkládá sex s holkou, ne naopak.

Říká věci jako: „Dnes jsem na streetgame moc unavený,“ nebo: „Proč mluvit se spoustou různých holek, když můžu dlouho mluvit s jednou?“ (I když čte články a ví, že to tak nejde.)

Unavený je z dlouhodobého stresu. Nepotřebuje tolik nabudit, jako spíše uklidnit, že žádné nebezpečí nehrozí. Chce se raději stát mistrem starých technik, než učit se nové. Když kurzy probíhají podobně a předvídatelně, líbí se mu to více, než když se mění.

Pomůže mu plánovat streetgame dlouho dopředu a pak se toho držet. Například: „Tento měsíc budu trénovat oslovování větších skupinek holek. Další měsíc začnu trénovat i skupinky s klukama.“ (Ostatně pokud svou streetařskou kariéru vidíte realisticky, měli byste plánovat roky dopředu, za měsíc se to nenaučíte.) I kurzy a jejich obsah je možné plánovat dopředu.

Váš typ

Ke kterému typu se nejvíce blížíte vy? Nebo je to kombinace? Hlasujte o tom v anketě na fóru! Tam se také můžete podívat, co postupně zvolí nejznámější legendy naší komunity.

Zaujal vás článek?

Pronikněte hlouběji a staňte se mužem, po kterém ženy touží! Náš desetidenní e-mailový program zdarma vám pomůže získat sebevědomí, spousty sexu s krásnými ženami a třeba i vysněný vztah.

Zanechte komentář: