Svádění hlasem 2 – StreetGame.cz

Svádění hlasem 2

V předchozím článku o balení pomocí hlasu jste se mohli dovědět, jaké chyby v mluveném projevu dělají muži nejčastěji, jak se sám diagnostikovat a začít na svých řečnických schopnostech pomalu pracovat. Dnes pokračujeme! Jak správně dýchat? Jak o hlas pečovat? A je váš problém čistě technický, nebo zníte nejistě kvůli hlubším problémům?

Zapojte bránici

Aby váš hlas nabyl jistých kvalit, je potřeba opřít se o svou bránici, jinak nikdy nezískáte dostatečnou dechovou oporu a sílu hlasu.

Naštěstí je to poměrně jednoduché. Stačí nenadechovat se do plic, ale do břicha – místo abyste zvedli ramena a nafoukli plíce, mírně vypoukne vaše bránice. Během dne každého člověka jsou chvíle, kdy takto dýchá přirozeně – například když dlouho v klidu leží.

Naučte se dělat pauzy

Aby se žena na ulici zastavila, musíte jí něčím zaujmout. Kouzlo není v tom, vychrlit na ni celou větu co nejdříve, dokud kolem vás neprojde (přitom nováčci to dělají strašně často). Pauzy udělají vaši řeč zajímavější, dá se říct skoro až napínavější :). Použijte je, dělání pauz je prostě sexy :)

Hlas je vyjádřením psychiky

Řeč lidem už odpradávna sloužila i k vyjádření a předání pocitů – naštvaným hlasem jste mohli zastrašit nepřítele, vystrašeným účinně varovat celou tlupu před blížícím se útokem. Někdy se to ale může obrátit proti vám.

Kvalitnímu projevu se dá naučit, museli byste ale být opravdu dobrými herci, abyste zakryli například silnou nervozitu, při níž člověk automaticky přestává dýchat bránicí, vnímání se zužuje, dech zrychluje, hlas je vyšší a mělčí…

Někteří lidé tedy mluví krásně, když jsou v klidu. Vše se zhoršuje teprve ve stresové situaci, například pokud mají pronést projev před sálem plným lidí. Pokud je toto váš případ, nesoustřeďte se na domácí hlasová cvičení, nýbrž postupně překonávejte svou sociální fóbii.

Nebojte se mluvit nahlas

Někteří lidé se stydí zpívat hlasitě, protože zní falešně. Přitom na hodinách zpěvu by vám řekli, že hlasitější vokál je vždy čistější než tichý. Stejně je to s řečí, je mnohem těžší mluvit s dostatečnou kvalitou potichu, než nahlas.

Hlasová hygiena

Aby vám vydržely a měly se dobře, musíte o své hlasivky pečovat. Netlačte na ně tedy, nepřetěžujte je v době nemoci, nekřičte, nepokašlávejte, nešeptejte nahlas, v mrazu dýchejte nosem, dostatečně pijte a dbejte na zdravou stravu.

Koníčky, které vám pomohou

Pokud v této důležité součásti balení vidíte u sebe rezervy, zvažte návštěvu logopeda, lekce zpěvu, kurz řečnictví nebo herecký kroužek. Poslouchat vás se potom stane potěšením :)

Zaujal vás článek?

Pronikněte hlouběji a staňte se mužem, po kterém ženy touží! Náš desetidenní e-mailový program zdarma vám dodá sebevědomí, spousty sexu s krásnými ženami nebo vysněný vztah.

Zanechte komentář: