Slovník svůdníka: co znamená „následovat své srdce“ – StreetGame.cz
Muž a žena pod hvězdama

Slovník svůdníka: co znamená „následovat své srdce“

Někteří učitelé mluví o meditaci, jako by zrovna masturbovali. „Jó, ach, láska, bože, naplňuje mě láska…“ Asi tím chtějí ukázat, jak dobře se díky spiritualitě cítí. Bohužel normální lidé si akorát pomyslí, že potkali šíleného fanatika. Je lepší trochu se na ně napojit a vysvětlit jim to na takové úrovni, kde zrovna jsou.

Koncept Lásky nám poslouží jako dokonalý příklad:

Když někoho požádáte o radu, on se na vás blaženě usměje a řekne: „Následuj své srdce,“ začnou vám naskakovat klíčová slova jako: Psychóza. Schizofrenie. Hysterka v mužském těle.

Ta rada je dobrá, ale chce to trochu vhled a cvik, následovat své srdce. Rozeberme si to proto trochu vědečtěji:

1) Rozhodnutí neděláme logicky

Logické by pro člověka mohlo být třeba pracovat celý den. Jenže máme dopaminový systém, který nám pocitově říká, co je smysluplné dělat (strašně se nám chce) a co ne (strašně se nám nechce, jde to proti obřímu odporu dělat jen chvíli).

Nebo by mohlo být logické nedělat nic. Život nemá smysl, je to všechno jedno. Proč fandit zrovna sobě a snažit se o své přežití, když stejně tak bychom mohli fandit sousedovi? Jenže my to nedokážeme. Pořád pocitově „začínáme něco chtít“, i když by mohlo být lepší nic nechtít.

Logicky by si člověk mohl vybrat partnerku podle toho, kolik vydělává, jak moc se líbí okolí, jak vaří… Jenže si ji stejně vybereme podle vůně, podle celkového pocitu… Ostatně logicky nelze ani propočítat, jestli je důležitější právě vzhled partnerky, plat, vtipnost, uklízecí schopnosti… Tyto neuvěřitelně složité početní operace dělá daleko lépe naše intuice. Hlavou spočítáte 18*18 a zabere vám to několik vteřin, ale intuice řeší milióny propočtů pod sekundu.

Snažit se intuici odstavit z rozhodovacího procesu pak vede k velké ztracenosti, nesmysluplnosti bytí a hledání pochval od ostatních lidí.

2) Intuici lze rozvíjet

Když nebudete jen 16 hodin denně poslouchat ukecaný hlásek ve své hlavě, ale začnete trávit nějaký čas ve svém těle, začne růst vaše body awareness (povědomí o vašem těle, měřitelné i během scanování mozku).

Povědomí o těle bývá chronicky sníženo u traumatizovaných lidí (jako forma úniku) a také u těch, kdo hodně času tráví na počítači nebo mobilu. Tam je trénink úplně nejpřínosnější.

Chce to tedy cvičit vnímání přítomného okamžiku. Nejen v sedě se zavřenýma očima, ale celkově žít více přítomně celý čas. Třeba se, jakmile se to správně naučíte, zcela přítomně najíst nebo osprchovat, bez myšlení na minulost nebo budoucnost.

Se správnými instrukcemi (a někdy je to o záměně jednoho slova) to vůbec není těžké. Sám trávím v meditaci velkou část dne, aniž bych si na to musel sedat do klidného koutku a zpívat mantry. Už prostě znám „ten prostor“ a kdykoli se tam dostanu, zatímco třeba zvedám činky nebo píchám nějakou holku.

3) Jakmile vám intuice něco říká, jednejte podle toho

Člověk může slyšet volání a úplně ho ignorovat. Intuice se finálně tříbí tím, že podle ní opravdu konáte. Tedy průběžně monitorujete své tělo a používáte získané informace. (Opakem by bylo třeba hrát 3 hodiny v kuse počítačovou hru a úplně zapomenout, že nějaké tělo máte.)

Zvláště když stojíte před velkým rozhodnutím, nezapomeňte okolo toho „vyzpovídat i své tělo“.

No a to už je to ono! Prostě meditujte, vnímejte své tělo i v průběhu dne a berte dané pocity v potaz. Zjistíte, že máte uvnitř sebe skvělý kompas, který vás povede k velkým, krásným, smysluplným věcem.

Vtipné je, že vaše intuice už evolučně umí sbalit ženu, takže být na ni napojen je ta hlavní poučka, se kterou můžete zahodit většinu těch ostatních a stejně uspět.

Právě Smysl, následování své mise, je jedním z klíčových aspektů mužství. Proto tento článek píšu jen tři dny před přednáškou Mužská energie a libido, kde se na toto a související témata do hloubky podíváme. Takže pak už budete jasně vědět, co se svým životem, a jak přitahovat ženy. Zásadní je udržet, že Najít své poslání není logická úloha, kterou si podle zadání propočítáte s kalkulačkou, ale meditativní úloha, kdy rozvíjíte a následujete svou intuici.

A tak následujte své srdce hoši! Podívejte se do svého srdce, jestli byste měli jít na sobotní přednášku. A pokud ano, tady se přihlásíte. A pokud ne, tak se podívejte do svého srdce, kam jinam byste měli v sobotu jít!

Zaujal vás článek?

Pronikněte hlouběji a staňte se mužem, po kterém ženy touží! Náš desetidenní e-mailový program zdarma vám pomůže získat sebevědomí, spousty sexu s krásnými ženami a třeba i vysněný vztah.

Zanechte komentář: