Rozšiřte svou zónu pohodlí – StreetGame.cz
Nenechte se spoutat komfortní zónou

Rozšiřte svou zónu pohodlí

Komfortní zónu si můžete představit jako kruh, který obsahuje věci, které děláte běžně a nečiní vám žádný problém (třeba přečíst si knížku). Mimo něj pak stojí věci, na které nejste zvyklí, znervózňují vás, namáhají, způsobují nepohodlí a nutí vás se překonat.

Nákres komfortní zóny

Nákres komfortní zóny

Zóna pohodlí každého člověka samozřejmě vypadá jinak – někdo dělá projevy na veřejnosti běžně, pro jiného už „jít se projít“ způsobuje nepohodlí.

Pro nás je důležité, že pokud svou zónu pravidelně opouštíte, ona se zvětšuje. Stačí tedy každý den oslovit pár holek, a brzy to bude asi tak stejně namáhavé, jako pustit si televizi. Nápis „oslovit holku na ulici“ na našem nákresu zmodrá, a kruh ho spolkne.

A naopak – když se něčemu na dlouho přestanete věnovat, váš strach se může vrátit. Kruh se zmenší, atrofuje, jako se postupně zmenší třeba vaše svaly, když je přestanete posilovat. Přijdete o momentum.

Tělo je zkrátka přizpůsobivé a šetří energií – nebude vás náročně stresovat u něčeho, co děláte každý den, a stejně tak nebude udržovat staré výdobytky, když už nejsou potřeba.

Přesnější by ale bylo kreslit komfortní zónu jako mnohoúhelník. Můžete se totiž posouvat v některých oblastech, aniž byste se posouvali v jiných. Náš kurz (modrá šipka) vás například posune v oblasti sexuality, komunikace, oslovování žen nebo odvahou před lidmi okolo (zvětšení po zelené linie), ne ale třeba ve strachu z boxerského souboje, stísněných prostor nebo hadů (tam zůstává původní černá linie):

Komfortní zóna jako mnohoúhelník

Komfortní zóna jako mnohoúhelník, před a po našem kurzu

Takové rozšíření zóny pohodlí vám zajistí svobodu, možnost dělat si, co chcete, a hlavně nekonečný výběr žen, které díky tomu můžete bez nervozity oslovit, kdekoli a kdykoli :)

Zaujal vás článek?

Pronikněte hlouběji a staňte se mužem, po kterém ženy touží! Náš desetidenní e-mailový program zdarma vám pomůže získat sebevědomí, spousty sexu s krásnými ženami a třeba i vysněný vztah.

Zanechte komentář: