Řeč těla – správné držení těla – StreetGame.cz
Sebejistě upravuje kravatu

Řeč těla – správné držení těla

Pokud se budete při svádění hrbit, automaticky budete na ženy i muže působit jako zlomený, nešťastný člověk. Tak, jako za vás mluví vaše oblečení, gesta nebo mimika, mluví za vás okamžitě i držení těla. Započněme tedy tento seriál o řeči těla (ze které lze mimochodem vyčíst zamilovanost, to, jestli člověk lže nebo jestli s vámi žena nebo muž flirtuje) právě tímto.

Správně se vzpřímit je jednoduché. Postavíte se na šířku kyčlí s chodidly vodorovně, narovnáte se, ramena tlačíte dolů a od sebe, kolena jsou ne úplně propnutá, bradu lehce zatáhnete. Záda mají mít tvar písmene S, nejsou tedy příliš shrbené nebo prohnuté, ale ani zcela rovné. Hlava se má nacházet v prodloužení těla, ne být vystrčená dopředu.

Takto byste měli stát pořád a automaticky. Je tomu u vás tak? Pokud ne, koledujete si nejen o špatné držení těla a tedy nepřízeň žen, ale i o bolesti zad a další zdravotní problémy. Poradíme vám, jak se špatného držení těla zbavit. Jde tu o tři věci: o váš životní pocit, o zvyk a o cvičení.

S životním pocitem je to snadné. Šťastní a úspěšní lidé chodí vzpřímeně více než ostatní. Pracujte tedy na svém životě podle naší rubriky o životním stylu, společenském postavení a psychice. Víc k tomu netřeba říkat.

Co se týče zvyku, zapamatujte si dobře předchozí řádky o tom, jak správně stát. Pak takto začněte chodit a sedět pořád. Brzy si zvyknete a přestanete prohlubovat svůj problém, vzniklý často dlouhým sezením u počítače ve špatné poloze a dalšími podobnými stereotypy.

To hlavní ale je sport. Musíte cvičit, a cvičit správně. Za špatné držení těla skoro vždy můžou svalové disbalance – některé svaly jsou moc slabé, některé moc silné, některé moc flexibilní, jiné málo protažené… Zejména hluboký stabilizační systém pak v těchto případech bude slabý. Když například máte moc silný a neprotažený hrudník, prsa táhnou vaše ramena k sobě a uzavírají vás. Potřebujete tedy posílit záda (mají opačnou funkci, hrudník rozevírají) a protáhnout prsa. Obecně se doporučuje:

posílení vrchních zad (přítahy kladky k bradě širokým úchopem…)
– kvalitní strečing po každém tréningu
– posílení hlubokého stabilizačního systému – cvičení šikmých břišních svalů, balanční tréning (kdykoli musíte držet rovnováhu, např. při dřepech s činkou nad hlavou nebo cvicích na gymnastickém míči)
plavání, zejména kraul a znak, méně už prsa

I když to může znít přehnaně, nejlepší je s problémy se zády a s držením těla zajít k doktorovi. Ten vám na pojišťovnu předepíše rehabilitace. Dostanete tak například sérii masáži a teplých zábalů zdarma, a poté fyzioterapeuta, který si vás dobře prohlédne a naučí vás cvičení na míru, která pomohou právě vám.

Postupně se stanete ještě zdravějším člověkem se symetrickou postavou a pěkným držením těla, což vám pomůže zapůsobit nejen na ženy, ale na všechny lidi kolem vás.

Zaujal vás článek?

Pronikněte hlouběji a staňte se mužem, po kterém ženy touží! Náš desetidenní e-mailový program zdarma vám pomůže získat sebevědomí, spousty sexu s krásnými ženami a třeba i vysněný vztah.

Zanechte komentář: