Proč se vám vrátil strach z oslovení + jak se osvobodit – StreetGame.cz
Svoboda

Proč se vám vrátil strach z oslovení + jak se osvobodit

Oslovovali jste někdy holky 2 týdny v kuse, cítili se skvěle, nervozita zmizela… Pak jste na týden vynechali, a zděšeně zjistili, že se úzkost vrátila ve stejném měřítku, jako předtím? Co to způsobilo? Znamená to, že budete pro udržení sebevědomí muset balit holky každý den až do konce života?

Za prvé, streetovat každý den do konce života nebudete muset, ale pokud to děláte správně, budete to zřejmě CHTÍT udělat. Dokud vám oslovování holek nepřipadá jako ohromná zábava, děláte to špatně, a podepisuje se to na vašich výsledcích.

To, že se vám během pauzy vrací úzkost, pak ukazuje, že balením holek neřešíte příčinu, pouze následek.

Totiž: pokud vás oslovení neznámé holky šíleně děsí, zřejmě to má nějaký důvod.

Jakmile začnete ženy masově oslovovat, desenzitizujete se, získáte odolnost, strach ustoupí. Důvod ale ne.

To samé trauma, které vám způsobovalo strach z oslovení, se projeví jinde. Novou fóbií. Čistou OCD. Imposter syndromem. Psychosomatickým onemocněním. Nebo se strach jednoduše vrátí, hned jak přestanete oslovovat.

Brutální výstupy z komfortní zóny fungují perfektně… Nesmí se ale zneužívat pro pouhou desenzitizaci, pro pouhé tupé získávání odolnosti.

Raději streetgame využijte k tomu, abyste se svým traumatům podívali na zoubek. Využijte ji jako spouštěč, který ve vás znova vyvolá všechny ty hrozné pocity… Ale tentokrát trauma neodsouvejte do nevědomí. Tentokrát se mu postavte čelem. Zpracujte ho a integrujte.

Ano, udělejte to strašidelné oslovení nádherné holky uprostřed tramvaje plné lidí. Udělejte jich pět! Ale nedívejte se na svůj strach jen jako na něco, co ubijete pár měsíci oslovování. Využijte té cenné chvíle, kdy cítíte úzkost/méněcennost/stud, k sebepoznání! Začněte hledat své PROČ.

Proč se bojíte, co by si mohli pomyslet neznámí lidé v tramvaji? Proč cítíte, že pro ty nejkrásnější holky nejste dost dobří? Proč se stydíte říkat a dělat některé cool věci a máte pocit, že se k vám nehodí?

Kde se to vzalo, čím to začalo?

Samotným rozjímáním nemusíte příčinu nalézt nikdy. Ale jakmile se dostanete do té situace, spustíte všechny ty emoce… Dostanete od streetgame druhou šanci si svým traumatem projít. A tentokrát správně.

Udělejte to strašidelné oslovení nádherné holky uprostřed tramvaje plné lidí. Udělejte jich pět! Ale pak se zvědavě podívejte do svého těla. Zameditujte si. Prodýchejte to. S někým to sdílejte. Zkrátka naučte se své emoce efektivně zvládat. Pomůže vám k tomu tento klíčový článek:

Jak zpracovat trauma: 4 triky po velkém streetu

Pokud se strach nemá vracet, případně projevovat jinde, opusťte primitivní pohled na něj! Nesnažte se strach akcí udusit, nýbrž jej streetováním záměrně přivolejte, pak ho se zájmem pozorujte a využijte k sebereflexi.

Stačí tvrdě streetovat jako doteď, a přidat jeden krok navíc: meditaci/tvorbu umění/vypovídání po akci.

Jakmile se strachu přestanete bát a místo toho si ho budete zvědavě prohlížet, uteče on.

Ne ignorace, nýbrž vděk a zvědavost jsou totiž pravými zabijáky strachu.

Zaujal vás článek?

Pronikněte hlouběji a staňte se mužem, po kterém ženy touží! Náš desetidenní e-mailový program zdarma vám pomůže získat sebevědomí, spousty sexu s krásnými ženami a třeba i vysněný vztah.

Zanechte komentář: