Problém s emoční inteligencí – proč je tabu o ní mluvit – StreetGame.cz
Žena umlčuje

Problém s emoční inteligencí – proč je tabu o ní mluvit

V době, kdy jsem neměl žádné holky, téměř ani kamarády, a požádal někoho o radu, víte, co mi řekl? „Prostě se chovej normálně.“ Cítil jsem zmatek a vztek: „Pro mě je normální se s nikým nebavit a sedět u počítače!“ Materiálů pro normální lidi, kteří se chtějí zlepšit, bylo všude dost, co ale pro autistu s těžkou sociální fóbií? Naprosté základy komunikace s lidmi, ty se nikdo nikam vepsat neobtěžoval. Všem připadaly úplně automatické!

„Právě jsem dostal řidičák!“ oznámil mi bratranec.
„My někam jedeme?“

Divně se na mě podíval… Dlouho jsem nad tím přemýšlel a osnoval, co dělat, až se situace bude opakovat:

„Tak právě jsem udělal řidičák!“ zahlaholil spolužák.
„Já udělal salát!“

Ani to nevyšlo, jak jsem plánoval… Tak jsem chodil světem, a kdykoli jsem se konečně odvážil komunikovat, schytával zdvižená obočí, nebo vyložené výbuchy vzteku.

Nakonec, když jsem nikde nenašel materiál, vysvětlující naprosté základy lidské komunikace, rozhodl jsem se, že jej vytvořím sám. A tak začala před lety vznikat přednáška Zakázaná emoční inteligence.

Proč zakázaná? Protože se o ní nesmí mluvit. Když s někým začnete probírat nepsaná, nevyslovitelná pravidla, které on automaticky odkoukal ve třech letech, zaručeně ho popudíte. Nikde není žádný „návod na život“ a kdo to nepobere sám, na toho se pohlíží z patra…

Proto pozor! Toto je od autisty pro autisty. Na přednášce budu vysvětlovat věci, které všem ostatním připadají automatické, a právě proto je vysvětlit nedokážou. Pokud návod na život znáte, na přednášku se nehlaste, protože byste si akorát říkali: „Duh, to je přece jasné.“

Tohle vždy byla má tajná zbraň: protože jsem býval největší beta samec pod sluncem, mám pochopení a umím vysvětlit, jak z toho ven (oproti lidem, kteří byli úspěšní odjakživa, a vlastně neví, jak to dělají).

A naposledy pozor: když někdo otevřeně popíše nepsaná společenská pravidla (o kterých se nikdy nikde nemluví), může to vyznít kontroverzně nebo nelidsky. Pokud vás kde co pobouří, přednáška rovněž není pro vás.

A tady už přichází: školka emoční inteligence – 22. února.

Zaujal vás článek?

Pronikněte hlouběji a staňte se mužem, po kterém ženy touží! Náš desetidenní e-mailový program zdarma vám pomůže získat sebevědomí, spousty sexu s krásnými ženami a třeba i vysněný vztah.

Zanechte komentář:

6 komentářů
Martin napsal 14.2.2020

Víš, problém přichází v moment, kdy lidi prokouknou, že tě veskutečnosti nezejímají. I když si myslím, že příklady s řidičákem jsou jen ilustrační, je na nich uplně jasně vidět, co se pokazilo. Jde o to, že když se nedokážeš vcítit a sdílet emoce, nejsi zajímavý. Tohle je jediné pravidlo. Nebo… to můžeš předstírat.
Tipuju častá chyba nás všech. Můžeš vymýšlet tajné konstrukce a rovnice, nadrilovat to – že když řekneš a, stane se b. Občas někoho dostaneš, ale nikdy to nemůže vytvářet skutečné vzájemné vztahy.

Odpovědět
  Princ napsal 14.2.2020

  Můj přístup k emoční inteligenci je mnohem hlubší, než konstrukce, rovnice a drily. Charakteristiky jako je lidskost, emoční spektrum, zájem o jiné lidi, bohatý vnitřní život… se dají účinně zevnitř rozvíjet. Během roku 2019 jsem o tom začal více psát a cíleně to učit ( https://forum.streetgame.cz/viewtopic.php?f=7&t=4568#p33040 ), nyní mám na přednášku hotový systém pro veřejnost.

  Odpovědět
aldot napsal 23.2.2020

asi preto možno nerozumiem tomu čo píšeš
lebo ja som extrovert a všetko prežívam navonok a zvonku prichádzajú ku mne podnety.

a ako si všímam, tak ženám sa páči viac introvert flegmatik. hold smola.

Odpovědět
  Princ napsal 23.2.2020

  Cože, jaký introvert flegmatik :D :D

  Odpovědět
  aldot napsal 23.2.2020

  reálna skúsenosť. ženy nemajú radi emocionálnych mužov, čo všetko prežívajú

  Odpovědět
Andrej napsal 12.5.2020

Martin úprimne ja s týmto absolútne nesúhlasím, ja som úplný opak emocionálneho človeka a nemám ženy. Podľa mňa je jedno či je človek introvert alebo extrovert ( obidvaja môžu mať ženy ale aj nie závisí to od toho aké máš vlastností ) 👍

Odpovědět
Odešlete odpověď