Přetrhnutí cyklu negativity: dvě komunikační strategie – StreetGame.cz
Superhrdinka se chystá přetrhnout cyklus

Přetrhnutí cyklu negativity: dvě komunikační strategie

Řekněme, že oslovíš krásnou ženu a ona se lekne. To se stává: se správnou technikou oslovení méně, ale stále se to občas stane.

Když se lekneš toho, že se žena lekla, už ji asi nesbalíš.

Tvou jedinou možností je přetrhnout ten cyklus: zůstat vklidu a postupně ji uklidnit. (Rozhodně ne provinile utéct, protože pak bys jí potvrdil hypotézu, že se stalo něco zlého.)

Nebo řekněme, že oslovíš ženu a ona ti vynadá. Když se naštveš a začneš jí nadávat taky, nebo se jen uzavřeš a uděláš pár příliš drsných vtipů, už ji nesbalíš.

Musíš přetrhnout ten cyklus: zůstat vklidu a udělat pár rychlých bezelstných vtipů.

Dlouhodobě pak pochopit, co PŘESNĚ ženě vadilo a analyzovat, jestli to dokážeš vylepšit. Například minimum žen bude doopravdy „nesbalitelných na ulici“. Občas ti řeknou: „Podle mě je oslovování na ulici špatné!“, ale věř mi, že až je oslovíš zase za rok s větším skillem, už ti to prominou. Doopravdy tím třeba myslí, že jim vadí málo upřímné oslovení, oslovení které je vylekalo, moc slizké oslovení, oslovení když smrtelně spěchaly… Fakt vzácně někomu vadí „všechna oslovení na ulici vůbec“, většinou je za tím konkrétnější důvod. Proto je třeba přemýšlet o tom přesně a nuancovaně.

Když to zobecním, negativitou se nikdy nesmíš nechat strhnout, vždy musíš zachovat PŘEHLED. Na situaci pak VKLIDU zareaguješ tím nejlepším možným způsobem.

Tohle platí i mimo svádění. Často se stane, že si člověk vezme osobně něco, co vůbec osobní nebylo. Zareaguje tvrdě, to popudí toho prvního a když taky zareaguje tvrdě, popudí zase druhého… právě tomu říkám Cyklus negativity. Přetrhne jej hlavně klid, přehled a pečlivá analýza, co přesně za neshodou stojí.

Cyklus negativity může fungovat také v rodinách. Někdo je zlý na své dítě, to je potom zlé zase na své dítě, to potom na své… dokud cyklus nedokáže někdo přetrhnout.

Tím vyloženě nemyslím, že máš vždycky být „ten moudřejší“. Stačí být ten klidnější a pozornější. Nenechat se navést do konfliktů, které vůbec nemusí být. Když tě někdo kritizuje, nejlepší reakcí bývá se pozorně zajímat a vytěžit co nejvíce informací.

Jak už vidíš, tohle navazuje na článek Manipulace ve svádění, který varoval před tou špatnou, skrytě agresivní reakcí (např. někdo tě obviní, pochopit se to konkrétněji nesnažíš a rovnou mu řekneš, že je blázen…). Dnes jsme probrali dvě konkrétní strategie: rychlou změnu atmosféry a pozornou analýzu, co se vlastně děje. Obě vyžadují přehled: dost se vystreetovat, abys během komunikace nebyl roztěkaný a dobře se soustředil. Pak každému oslovení dáš, co potřebuje.

Změna atmosféry je o něco užitečnější na streetgame, kde vše probíhá rychle. Hlubší pochopení je o něco důležitější mezi známými, kde je prostor analyzovat to i společně.

Zaujal vás článek?

Pronikněte hlouběji a staňte se mužem, po kterém ženy touží! Náš desetidenní e-mailový program zdarma vám pomůže získat sebevědomí, spousty sexu s krásnými ženami a třeba i vysněný vztah.

Zanechte komentář: