Překonejte genetické limity! Biohacking jako osobní rozvoj 2.0 – StreetGame.cz
Hackování mozku

Překonejte genetické limity! Biohacking jako osobní rozvoj 2.0

Měl jsem kamaráda, kterého trápila úzkost. Stále studoval nové psychologické metody, zavrhoval je, nacházel další, opouštěl… Po pár letech byl odborníkem na psychoanalýzu, autohypnózu, KBT, EFT i NLP… Jenže stále trpěl úzkostmi. Až jsem ho jednou v obchodě potkal, jak kupuje rohlíky. A problém byl vyřešen.

Můj kamarád totiž byl několikrát vyškolený terapeut, ale špatně spal. Ládoval se nejen rohlíky, ale i nefermentovanou sójou. Neřešil, jestli má denně dostatek slunce. Vůbec nechodil do posilovny! Jeho tělo chátralo a on se divil, že je nešťastný.

Psychika je velice mocná. Nemá ale prsty naprosto ve všem.

Za smutnými pocity, nedostatkem energie, slabou erekcí nebo malým sebevědomým někdy stojí BIOLOGICKÁ PŘÍČINA.

Nikoli dětské trauma, limitující přesvědčení nebo sociální programování, nýbrž například:

 • nízká hladina testosteronu nebo jiného hormonu,
 • nedostatek serotoninu, GABA nebo jiného neurotransmitteru,
 • deficit magnézia, zinku nebo jiného minerálu,
 • antinutrienty a alergeny ve stravě,
 • spánková deprivace,
 • rozhozený cirkadiální rytmus,
 • hypofýza produkující málo růstového hormonu,
 • nedostatek D3 nebo jiného vitamínu, a tak dále…

A někdy dokonce geny. Ano, někteří lidé jsou geneticky predisponovaní produkovat mnohem více stresového hormonu kortizolu, a být tak většinu času mnohem úzkostnější, než ostatní za stejných podmínek. I to se dá hacknout, ale jedná se o složitější téma, které si proto nechám na přednášku. Raději vám biohacking popíšu na jiném příkladu:

Jak změnit svou genetiku

Někteří běloši se od narození špatně opalují. Jejich bledá kůže se snadno spálí a místo kýženého bronzu na několik dní zčervená. Pokud neprojeví dostatek opatrnosti, hrozí jim rakovina kůže.

Dříve jsme si mysleli, že geny představují náš úděl. Narodil ses jako albín, tak na slunce tolik nechoď…

Vědci ale objevili látku, kterou si stačí píchnout inzulínovou jehlou (což zvládají i tříletí cukrovkáři), a pigment v těle se začne tvořit. Kůže postupně hnědne a získává obranu proti slunci, při větších dávkách tmavnou i vlasy (což dokáže starším chlapům ztmavit šediny). Kdo to přežene, snadno změní rasu, a původního zrzka pak považují za Pákistánce. Hlavním vedlejším účinkem této látky jsou tvrdé, několikahodinové erekce. (Vědcům se dokonce podařilo vyvinout pokračovatele, který neztmavuje, a způsobuje pouze vysokou nadrženost.)

Dnes tedy každý levně může být tak hnědý, jak chce, genetika negenetika. Kdo nechce být albínem, nečervenat v létě jako rajče, zbavit se šedin nebo snížit šanci na rakovinu kůže, může za pár týdnů podle libosti změnit rasu.

Podobně je to dnes s většinou osobních charakteristik. Pokud někdo trpí na úzkosti, nízké sebevědomí nebo slabé erekce, může to změnit podobně rychle, jako barvu kůže. Lidé na přání přicházejí.

Proč by každý svůdník měl biohackovat

Balení holek není soubor triků. Na konci dne musíte být schopní něco doopravdy nabídnout. Žena pozná, kdo se jen přetvařuje, a kdo je ve svém životě opravdovým alfa samcem. Zvlášť pokud směřujete do dlouhodobého vztahu s opravdu kvalitní partnerkou, nevystačíte si s fasádou triků, na povrch rychle vyplave vaše pravá OSOBNOST.

Jenže přečtěte si nějakou knížku o „vnitřní hře“. To je samé: „Pravý muž by měl být čestný“, „Pravý muž by měl být sebevědomý“, „Pravý muž by měl být klidný“… Jenže jak? JAK?

Narazíte na další seznam přitažlivých vlastností, jenže co když takový prostě nejste? Nejste to vy. Rozumíte spíš počítačům než lidem, nikdy jste se neprali a vést tým je pro vás noční můrou. Co pak? Budete se prostě snažit?

No a tady… Tady je starý osobní rozvoj pomalý, kdežto biohacking super-rychlý.

Kdy potřebujete sáhnout po hacku

Pokud jste všeobecně sebejistým člověkem, jen jediná věc vás v životě děsí, skvěle funguje postupná expozice – vystavovat se svému strachu v představách, pak v realitě zlehka, a více a více, než vás strach zmizí.

Ale pokud vás znervózňuje tak nějak VŠECHNO, můžete svůj vrozeně vysoký level úzkosti zkrátka snížit skrze správné biohacky.

Psychologie je naprosto skvělá a učím ji většinu času. Má ale i své limity. Jak například dokáže osobní rozvoj zpomalit stárnutí? Budete ležet na posteli a představovat si, jak mládnete, nedá vám to ale zrovna dvacet let. Dnes přitom již jsou známy látky, které prokazatelně prodlužují život, omlazují pleť, zvyšují hustotu kostí… Sportovci a celebrity je dávno používají.

Nejčastější biohackerské nástroje k vytvoření nejlepší verze sebe sama

 • úpravy životního stylu
 • funkční potraviny
 • suplementy
 • nootropika a chytré drogy
 • doping
 • manipulace DNA
 • robotické implantáty

Robotické implantáty ve své přednášce nejspíš vynechám :) Hlasovali jste, že nejvíce z 24 nabídnutých témat vás zajímají biohacky pro:

 • větší nadrženost a tvrdší erekci
 • více energie
 • celkové životní štěstí
 • disciplínu a konzistenci
 • přítomnost a spiritualitu
 • lepší spánek
 • motivaci během tréninku
 • svalový růst
 • a vypnutí úzkosti

StreetGame.cz uspořádala už 2 úspěšné přednášky o biologických tricích, jak se skrze úpravy životního stylu, stravu, suplementy i látky zatím známé jen maličké promili lidé, opustit genetické limity a stát se tou nejlepší možnou verzí sebe sama. Pokud vás toto téma také zajímá, přijďte na zářijovou akci Biohacking 3, tentokrát sestavenou přesně podle přání lidí.

Zaujal vás článek?

Pronikněte hlouběji a staňte se mužem, po kterém ženy touží! Náš desetidenní e-mailový program zdarma vám pomůže získat sebevědomí, spousty sexu s krásnými ženami a třeba i vysněný vztah.

Zanechte komentář:

4 komentáře
Rico napsal 14.12.2018

Zaujímavý článok, úvod veľmi prínosný, ale jako student medicíny som sa ďalej silno pozastavil až pousmial nad niečim, ako je manipulace DNA, to je čistá mystifikácia a zatiaľ možná čisto len pre vedecké účely, nehrozí, že to je dostupné pre normálnych ľudi.

Keď už sa spomína čarovná injekcia ktorá meniť farbu a pigment ako sa zachce ako sa volá? Lebo ja ani v mojom okolí sme o tom nikdy v živote nepočuli, niečo také nie je možné a rozhodne nie tak jednoducho ako to popisuješ ;)
Nič osobne proti tebe Princ, ale venuj sa tomu v čom si doma a nie preberať výcuc z nejakých pochybných článkov a postovať to ako bežne dostupné a normálne veci ;)

Odpovědět
  Princ napsal 14.12.2018

  Díky Rico. Měnit barvu pleti je super jednoduché, klidně na přednášce zmíním konkrétní látku. Kdybych měl v zásobě jen věci, které ví každý doktor, nemusel bych dělat přednášku :D Jde mi vždy hlavně o to věci posunout, ne dělat nějaké redundantní duplikáty.

  Biohacky mi fungují skvěle, za poslední půl rok jsem na sobě modifikoval hromadu věcí, a pomohl s tím i spoustě lidem kolem. Přednáška nebude vyloženě o CRISPRu nebo robo implantátech, ale hlavně o neznámých hackích životního stylu, stravy, suplementů, chytrých drog…

  Odpovědět
Slazer napsal 16.12.2018

Osobnosť je popiči vec. Sú ľudia ktorým oznámite smrteľnú diagnózu, opustí ich priateľka a zhorí im dom a stále zostanú v pohode. A sú ľudia ako ja čo plačú do vankúša len preto že je piatok.

Osobnosť sa formuje v detstve a dospievaní. Dovŕšením dospelosti nadobudne konečnú podobu a je extrémne ťažké – donedávna sa verilo, že nemožné – ju zmeniť. Pritom častokrát by to bolo užitočné, keďže jej poruchy patria medzi najčastejšie dôvody psychických problémov v dospelosti. O narcistickej poruche už Princ písal (nečítal som, sorry :D) no spektrum porúch je oveľa širšie a týkajú sa narozdiel od psychiatrických pacientov aj „bežných“ ľudí s „bežnými“ problémami.

Áno každý sa tu oháňa úzkosťou a anxiolitikami, depresiami a antidepresívami, ale práve poruchy osobnosti sú často pravou príčinou problémov a poruchy nálady z nich len vyplývajú. Kým osobnosť neovplyvníme tak sa budú stále vracať.

A prečo to celé píšem do komentára k biohackingu? Prešiel som si nespočetne štúdií a učebníc farmakológie a zhodujú sa v zásade jednom. Antidepresíva sú účinné. Na depresiu aj úzkosť. Anxyolitiká sú účinné. Na úzkosť aj depresiu. Avšak jediné skutočne trvalé riešenie je psychoterapia a to nielen „kecanie“ (a.k.a. individuálna), ale aj skupinová, či rôzne formy dramaterapie, arteterapie, či zážitkovej terapie. Niečo podobné ako Streetgame (R)(TM) výcviky :).

A práve pri poruchách osobnosti sa ukazuje, že lieky (a doplnky) môžu mať negatívny vplyv na liečbu. Načo by ste riešili príčinu svojich úzkostí keď po užití tabletky vymiznú? Naviac majú mrte nežiadúcich účinkov – predovšetkým na sexualitu, libido, prítažlivosť, vzrušivosť, erekciu a orgazmus.

Len to som chcel. Mám v trúbe francúzske kurča a som už hladný tak.. čus :D.

Odpovědět
  Princ napsal 16.12.2018

  Klasická antidepresiva (selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu) hodně lidem fungují dost špatně + mívají hodně vedlejšáků. Naštěstí se začínají objevovat účinnější léčby. Bude článek :D

  Odpovědět
Odešlete odpověď