Pravda o anabolických steroidech – StreetGame.cz
Injekční stříkačka

Pravda o anabolických steroidech

Na kulturistických magazínech se skoro nemůžete dočíst pravdu. Marketingový model totiž stojí na tom postavit vás vedle obrovského kulturisty, tím znejistit, a následně vám nabízet informace a prodávat suplementy, které vám údajně pomohou dosáhnout podobných výsledků.

Steroidy bere každý

Závodní kulturistika je sport vybudovaný na užívání anabolických steroidů. Zatímco Eugen Sandow ještě představoval naturála, Steve Reeves už se vší pravděpodobností ne, a Arnold Schwarzenegger zcela jistě ne. Klasičtí, estetičtí kulturisté té doby sice tvrdí, že jejich dávky byly nic v porovnání s dnešními, ale ani v tom jim nejde příliš věřit. Nikdo neměl zábrany, každý chtěl být nejlepší a udělal by cokoli.

Dnešní kulturisté pak užívají hromady anabolických steroidů, růstových hormonů, inzulinu a dalších peptidů. Podobně testosteron zneužívají závodnicí physique, fitness modelové, samozřejmě ženské kulturistky a dnes tak populární youtubeři. Dopuje se i všude jinde, včetně bojových sportů, vzpírání nebo crossfitu (i když cílem v těchto sportech není co největší růst svalů, ale zvýšený výkon).

Postava kulturisty je výsledkem tréningu, stravy, odpočinku, genetiky a dopingu. Pokud cokoli z toho chybí, výsledky nebudou takové. Nemůžete dělat všechno správně, až na doping, a vypadat jako oni. Od určité chvíle to jediné, co může kulturista vylepšit, aby byl příští sezónu ještě lepší, je přidat na dopingu a stravě.

Jen se o tom moc nemluví. Steroidy mají u neznalé veřejnosti špatné jméno, a tak se předpokládá, že kdyby každý znal pravdu, méně lidí by vůbec posilovalo. Vytvářet nikdy nesplnitelné sny prostě vydělává líp. Zákazník je strašen tím, že asi jí málo bílkovin (a musí přikoupit protein), že tréning přijde vniveč, když propásne potréningové jídlo (a měl by si koupit gainer), a že musí urputně bránit katabolismu (takže ionťák a BCAA během tréningu, kasein večer).

Samozřejmě jsou to totální nesmysly. Extrémní množství bílkovin potřebují hlavně steroidoví uživatelé, jinak se nejvíce ze všeho budete často posírat. Před katabolismem nejlépe ochrání vysoká hladina testosteronu, kterou si píchnete do stehna. Nejlepším spalovačem je salbutamol nebo T3. A rychlé sacharidy po tréningu jsou nejdůležitější, když zneužíváte insulin (jinak by přišlo hypoglykemické koma). To vám ale někdo zapomněl říct.

Kulturisté sami o steroidech také moc nemluví, aby nepřišli o sponzory, nezničili si jméno. Všichni raději dokola řeší nejrůznější detaily tréningu, když přitom hlavním důvodem, proč se někdo zlepšuje pomaličku, je ten, že ze všech pěti složek (tréning, strava, odpočinek, genetika, doping) vynechal doping.

Je toto podvod? Asi stejně velký, jako zaměstnání, kdy polovinu pracovní doby nic neděláte, jako psychologové, kteří spíš suplují kamarády, kteří by si s vámi popovídali, jako politika, školství, reklamy v televizi…

Mám je brát taky?

Bez steroidů je nemožné mít opravdu velké, tvrdé, žilnaté, vyrýsované svaly. Umožní vám trénovat tvrději, regenerovat rychleji, zvedat víc, cítit se líp, být víc chlap. Abych byl přesný, ani na steroidech normální lidé nedopadnou jako Arnold Schwarzenegger. Pořád budou muset roky tvrdě trénovat, jíst a odpočívat, aby nějak vypadali. Mít svaly není nikdy otázka půl roku.

Na Olympii vidíme ty největší talenty, nejnadanější lidi ze všech. Genetika nezahrnuje jen to, jak vypadáte před tréningem nebo jak reagujete na cvičení, ale i to, jak reagujete na doping. Tedy někdo poroste jako z vody a většina vedlejších účinků se mu vyhne, jiný zaznamená hlavně vedlejší účinky.

Vedlejší účinky

Pokud do těla posíláte testosteron, ono postupně přestane vyrábět vlastní. Pak musíte zvýšit dávku pro stejný účinek. Proto se steroidy cyklují – berete je pár týdnů, pak vysadíte a berete látky, které vám pomohou s obnovou vlastní tvorby na normál nebo výš (říká se jim PCT). Pak jste připraveni na nový cyklus, se kterým uděláte mnohem více parády, než kdybyste nevysazovali. Cílem tedy je udělat co největší výsledky s nejmenším množstvím dopingu. Použité steroidy se proto i mění, aby si tělo nezvyklo (např. 1. stanazol, 2. tst propionát + drostalól propionát, 3. turinabol + salbutamol…).

Možných vedlejších účinků je celá řada, hlavně při nepromyšleném užívání. Pokud o nich víte, můžete jim částečně předcházet. Zahrnují akné, gynekomastii, strie, nemoci prostaty, neplodnost, selhání ledvin a mnoho a mnoho dalších.

Co se stane při vysazení

Když vysadíte, forma zřejmě pomalu půjde dolů. Záleží na genetice a promyšlenosti cyklu – může vám zůstat skoro vše, nebo můžete dopadnout i hůře než před začátkem cyklu. Pocity z vysazení bývají nepříjemné, stojí ale za to kvůli zdraví a lepší účinnosti příštího cyklu.

Někdy se během vysazení užívají jiné látky, které vám mohou pomoct zlepšit se i mimo steroidový cyklus, např. inzulín (rizika: hypoglykemický šok, rozvoj cukrovky, pozitiva: větší svaly), růstový hormon (rizika: zvětšují se nejen svaly, ale i hlava, ruce, srdce, střeva a tím i pas…), látky na vyrýsování (salbutomalon, clenbuterol, T3…), IGF-1 a další peptidy. Také se někdy používají stimulanty, prášky proti bolesti a látky na odvodnění. Soutěžní kulturistika není o zdraví (jako skoro žádný vrcholový sport), chemii jde dál a dál a přináší nám větší a větší monstra… To si můžete fascinovaně užívat, ale sami takoví zřejmě nebudete, ať už čistí nebo na steroidech.

Shrnuto

I bez steroidů můžete vypadat líp, být silnější, zdravější, šťastnější, hýbat se líp, podat větší výkon. Pokud to vše chcete po nějaké době posunout dál, hodně studujte, velice dobře svůj cyklus promyslete a začněte zlehka, abyste věděli, jak budete reagovat. Nic nepodceňte, průběžně navštěvujte lékaře. Vždy vysazujte a zařazujte PCT. I PCT má své vedlejší účnky. Jehly jsou méně toxické než steroidy užívané ústně.

Každá vaše dávka čehokoli musí být promyšlená a rozepsaná dlouho dopředu. Nikdy naslepo po večerech nekupujte nějaký methan od vesnického dealera, který vám zároveň řekne, kolik brát. To dělají jen blázni, dostane vás to jen do problémů. Nečekejte ani od steroidů nijak brutální zvětšení. Ani na steroidech s normální genetikou nemůžete získat vzhled jako Arnold, nedej bože Ronnie Coleman.

Raději steroidy neberte. Pokud musíte, berte je alespoň chytře.

Zaujal vás článek?

Pronikněte hlouběji a staňte se mužem, po kterém ženy touží! Náš desetidenní e-mailový program zdarma vám pomůže získat sebevědomí, spousty sexu s krásnými ženami a třeba i vysněný vztah.

Zanechte komentář:

8 komentářů
Martin napsal 6.4.2017

Koupil jsem si prohormony z důvodu toho že nemám progres už rok přidal jsem na jídle zkusil různé techniky cvičení ale mám z těch prohormonu trosky strach z jejich toxické stránky a jak pak užívat ptc děkuji

Odpovědět
  Princ napsal 6.4.2017

  Prohormony se ve tvém těle promění ve steroidy. Proto mají stejné negativní účinky, jako steroidy. Navíc se prohormony užívají ústně – proto jsou ještě nebezpečnější, než steroidy injekční. Pokud chceš dopovat, neexistuje rozumný důvod jít do prohormonů, jejich prodej je spíše podvodem.

  Odpovědět
Antihrdina napsal 14.10.2017

Co se týče spalovačů, doporučuju vyhledat 2, 4 – dinitrofenol, aneb „DNP,“ ten je asi úplně nejlepší ale předávkování je hodně lulzy a navíc to nejspíš způsobuje rakovinu a šedej zákal, double-edged sword – osobní zkušenost nemám, hledal jsem to jednou v zimě protože mi byla fakt kurevská zima a chtěl jsem se tím zahřát ale nenašel jsem to na clearnetu a s darkwebem zatím neumím.

Odpovědět
peklo napsal 13.12.2017

profici berú steroidy nonstop štýlom blast/cruise blast su vysoké dávky testosterónu a cruise sú nízke dávky testosterónu PCT je pre amaterov a je toxickejsia ako samotná kúra as :) keď už chcete vyzerát taktiež by som doplnil že ísť kúru bez rastového hormónu nezmysel… a prohormony? pre zbabelcov co sa boja ihiel bez zmyslu a efektu

Odpovědět
  Tom napsal 24.1.2018

  A kde to můžu sehnat? Kdo mi s tím poradí? Trenér ve fitku asi neee

  Odpovědět
Saty napsal 31.7.2019

Ale jo s něčím souhlasím a něco zas není úplně pravda, řešil jsem tohle s IFBB profíkem co je 30 let v oboru a říkal, že teď bere míň než v mládí. Prvních pár let je dobré zůstat u Basic věcí typu propik, methan, stan, deca, protože hodně kluků tam pošle ve 20 inzulín, 2 gramy tst a trenbolon a pak nemají prachy na to aby se posunuli + jejich tělo z Basic věcí už tolik neporoste, a to jsou navíc amatéři kde za soutěž v hraješ protein. Například: Vladimír Žižka nebo Petr Vogel, udělali velký příchod ale pak se na ně zapomnělo, protože jsou pořád stejní, už nemají na to se posouvat, dali velké dávky silných AS a už nerostou.

Odpovědět
Princ napsal 31.7.2019

J už je to 5 let starý článek

Odpovědět
No name napsal 22.9.2019

Chci se zeptat, jak dopředu vysadit T3 před závody tak, aby nebylo zjištěno její užívání.

Odpovědět
Odešlete odpověď