Pozitivní myšlení – kdy vizualizace fungují a kdy ne – StreetGame.cz
Pozitivní myšlení

Pozitivní myšlení – kdy vizualizace fungují a kdy ne

Možná jste viděli známé Tajemství nebo jiný snímek o tom, že pokud něco chceme, stačí na to usilovně myslet, a „zákon přitažlivosti“ nám to sám dodá. Je síla pozitivního myšlení skutečně tak obrovská? Co tomu říkají opravdoví vědci?

Návody ve stylu Tajemství radí: pokud něco chcete, lehněte si, zavřete oči, uvolněte se a co nejdůkladněji si představte, že už máte to, po čem zrovna toužíte. Vybavte si všechny detaily, důsledky a taky pocity, jaké při tom budete mít. Když si udržíte pozitivní myšlení a tento postup budete nějakou dobu opakovat, měli byste podle autorů získat vše, po čem toužíte. Prostě zázrak.

Řekněme si rovnou: žádný zákon přitažlivost bohužel neexistuje. Nemáme jediný důkaz o tom, že pouhým představováním by k sobě člověk cosi přitahoval. V tomto ohledu všechny podobné návody jen prodávají líbivou lež.

Pouhým myšlením ale lze například spustit některé fyziologické pochody v těle! Abyste lépe rozuměli, je možné se pouhým myšlením na zimu trochu ochladit, stejně jako je možné zhoršit si náladu myšlením na něco depresivního nebo zlepšit si jí myšlenkami veselými. Psychologie také používá představy ke zbavení se úzkostí! Ukážeme si jak použít sílu myšlenky a ovládnout umění vizualizace.

Léčba fóbií

Řekněme, že máte například sociální fóbii, tedy strach z lidí, a jste proto nervózní z naprosto obyčejných věcí, jako je vyjít na ulici, zatelefonovat si nebo oslovit ženu. Pokud byste zašli k psychologovi, hledal by příčiny vaší fóbie a zároveň vy vás vedl k postupné expozici – tedy pomalému čelení svým strachům víc a víc. Jelikož je to dost náročné, sám by vás zřejmě poradil, abyste si tyto situace nejprve jen představovali.

Pokud tedy máte strach oslovit ženu, uvolněte si a představujte si, jak jí zastavujete, mluvíte s ní… Pokud u toho cítíte nervozitu, prožijte ji. Tohle dělejte tak dlouho, dokud váš strach nezačne pomalu klesat.

Proč to funguje? Když poprvé v životě oslovíte neznámou ženu, je to nová situace, ze které můžete být nervózní. Pokud jste jí ale předtím oslovili už stokrát v hlavě, bude to o hodně snazší. Reálné oslovení to ale nenahradí a tak se i k tomu jednou budete muset odhodlat. Rozhodně to ale nefunguje podle zákona přitažlivosti – tedy to, že rádi sledujete erotická videa, vám sex nezajistí…

Nachoďte si situaci v myšlenkách

Stejně jako prožívání stejné situace pořád dokola ve vašich myšlenkách oslabí související emoce, můžete si v hlavě i nachodit určitý postup. Pokud vás čeká náročná situace a vy si předem promyslíte a několikrát prožijete v myšlenkách své reakce, můžete pak v reálu jet už automaticky podle plánu, jako kdybyste to takhle dělali každý den.

Opakování

Pokud se naučíte něco nového, je skvělé si to následně ještě několikrát zopakovat v hlavě. U informací je to logické, vy si však můžete lépe osvojit třeba i pohyb! Stačí zkoušet si ho dokola v hlavě.

Podle pokusů se například v hraní šipek zlepšili nejvíce ti, kteří hráli šipky, na druhém místě ti, kteří si to jen představovali a vůbec se nezlepšili ti, kteří nedělali nic.

Uzdravování pomocí pozitivního myšlení, zlepšení regenerace nebo růstu svalů

Opravdu je možné rychleji se uzdravit, účinněji si odpočinout nebo zlepšit růst svalů jen díky tomu, že na to usilovně myslíte. To ale neznamená, že byste měli přestat brát léky, méně spát a vynechat chození do posilovny. To totiž funguje ještě mnohem líp.

A tak je to, jak vidíte, s celým pozitivním myšlením. Nezmění okolní svět, ale pozmění vás. Funguje, ale vždy je pak nutné nezůstat jen u představ a hlavně jednat.

Zaujal vás článek?

Pronikněte hlouběji a staňte se mužem, po kterém ženy touží! Náš desetidenní e-mailový program zdarma vám pomůže získat sebevědomí, spousty sexu s krásnými ženami a třeba i vysněný vztah.

Zanechte komentář: