Pojďme výraz „alfa samec“ říkat zase svobodně! – StreetGame.cz
Lev

Pojďme výraz „alfa samec“ říkat zase svobodně!

Politická korektnost se snaží odstranit z jazyka tradiční pojmy, které někdo může vnímat jako urážlivé, diskriminační nebo posilující stereotyp. Místo černoch se začalo používat afroameričan. Indián se změnil na rodilého Američana. Zpočátku tak společnost možná opravdu zredukovala některé ošklivé projevy diskriminace… Postupně ale počet zakázaných slov rostl. Místo mentálně retardovaný se zavedlo označení se speciálními potřebami. Trans lidé začali žádat, aby si místo toho ostatní říkali cis lidé. A pak došlo i na výraz alfa samec.

Alfa samec je pojem evoluční biologie. Označuje vůdce smečky, který zastupuje nejvyšší postavení a požívá speciálních výhod. Ty v přírodě mohl získat jak silou a agresí, tak skrze dobré komunikační dovednosti a budování spojenectví.

Bohužel, jak se bílí, zaměstnaní, heterosexuální, nehandicapovaní muži stávali terčem některých neo-marxistických skupin, i pojem alfa samec pro mnohé začal představovat sprosťárnu.

Dnes pomalu nemůžete svobodně prohlásit: Je to alfa samec!

Musíte říct: Je to alfa samec, i když ten pojem nemám moc rád.

Nebo: Je to alfa samec, ale já radši říkám správný chlap!

A nebo musíte z rukou udělat obří úvozovky: Je to „alfa samec“. Pro zdůraznění se ještě chvilku ošívejte.

Užitečný biologický výraz jako by se v posledních letech stal symbolem útlaku. „Alfa samec? To jako že nikoho nerespektuješ? To jako že jsi egoista? To jako že ženy biješ?“

Stát se alfa samcem už není cíl, lidé se od toho naopak distancují: „Já nejsem alfa, já jsem správný chlap!“ Nebo: „Nechovám se k ní jako alfa, ale přirozeně!“ Vede to ke zmatkům, kdy si spolu dva nemůžou normálně promluvit, aniž by kličkovali okolo různých zakázaných slov a dlouze eufemisticky je opisovali.

Zbývají nám dvě možnosti. Buď opustíme vědecký pojem alfa samec a budeme se jen strachovat, co upadne v nelibost příště (svádění? přitažlivost?). Nebo jej začneme znova používat hrdě, bez úvozovek a ospravedlňujících dodatků!

Alfa samec totiž neznamená domácí násilník, egoista ani arogantní kretén. Jedním být vyžaduje spoustu autenticity a emoční inteligence. A tak zvolejme beze strachu:

ALFA SAMEC! ALFA SAMEC! ALFA SAMEC!

Zaujal vás článek?

Pronikněte hlouběji a staňte se mužem, po kterém ženy touží! Náš desetidenní e-mailový program zdarma vám pomůže získat sebevědomí, spousty sexu s krásnými ženami a třeba i vysněný vztah.

Zanechte komentář:

15 komentářů
Karel napsal 23.9.2017

Ja ten vyraz nemusim protoze to zni divne :D

Odpovědět
Antihrdina napsal 23.9.2017

Když se bavím s průměrným betou/gammou tak je většinou hrdej beta či gamma, s tím že „on nepotřebuje být alfa, aby si něco dokázal.“ To je ale proto že tihle lidi nechápou, jak balení funguje doopravdy a v betapohádce je alfa vykreslenej jako záporák.

Každopádně, pokud se tenhle termín někdy rozmůže trošku víc (nebo hned všechny termíny ze sexuální hierarchie) a sexuálně inferiorní typy nahlídnou do reality, bude z toho strašně funny šitstorm.

Být nazvanej betou nebo gammou ztratí svoje iluzorní pozlátko a bude to bolet tam, kde je to úplně nejhorší – mezi nohama. Můj tip je že bety, gammy a omegy se budou korektně nazývat „sexuálně umírnění.“

I want to watch the world burn…

Odpovědět
  Princ napsal 23.9.2017

  Sexuálně umírnění :D

  Odpovědět
Lili napsal 25.9.2017

A nemate nahodou nejaky sestersky web pro Alfa zeny ? :D
Nebo aspon clanek :)

Odpovědět
  Princ napsal 25.9.2017

  Co přesně by jsi od takového webu/článku očekávala Lili? Jaký je tvůj cíl?

  Odpovědět
  HzB napsal 1.10.2017

  Neexistuje něco jako alfa-samice. To je právě ta tragická iluze žen, kdy každá si DO URČITÉHO VĚKU může vybírat z „alfa-samců“. Pak samozřejmě končí buď jako svobodné matky, nebo postarší opuštěné ženy. Zákon zachování hmoty funguje i tady. A pokud jsou někde „omega-samci“, kteří se za život k žádné ani nepřiblíží, protože jimi každá pohrdá, pak logicky musí existovat i opuštěné ženy, které už přestaly být dost dobré pro alfa-samce, kteří se jak já tomu říkám „zrecyklovali“ – tedy našli si další, mladší ženu…

  Odpovědět
HzB napsal 1.10.2017

Vzhledem k tomu, že „pan Princ“, kterého spíše nazývám Kenem píše několik komentářů pod každý článek na mém blogu, tak si dovolím také něco málo napsat.

Nevím jestli někdo někdy používal v běžné řeči takovýto pojem, který patří spíš do učebnic biologie. Alfasameci se v přírodě vyskytují v polygamních společenstvích. Do lidské společnosti se určitá skrytá forma polygamie také navrací a vede to bohužel pouze k osobním tragediím rozpadu rodin, dětem vychovávaných pouze matkou, a potažmo ničení kultury, a rozkladu společnosti jako celku.

Odpovědět
Princ napsal 2.10.2017

K rozpadu rodin vede sériová monogamie. Tedy máš jednu ženu, a když si najdeš novou, tu předchozí opustíš. V polygamiích se rodina nerozpadá, jen se s novými partnerkami zvětšuje.

Lidé byli vždycky mírně polygamní. Díky hypergamii se nejméně kvalitní samci nerozmnožili, a lidský genofond tak byl zlepšován. Kdyby se všichni párovali 50:50, dost možná doteď žijeme v jeskyních…

Odpovědět
  HzB napsal 2.10.2017

  Polygamie je nezákonná, ale ani kdyby nebyla, tak málokterá žena ti to bude akceptovat.
  Ve skutečnosti „polygamie“ kterou mám na mysli je spíš ta „sériová monogamie“, nechytej mě za slovo. A pak taky samozřejmě hypergamie, která s tím souvisí.
  Je celkem jedno jestli ničíte rodiny skutečnou polygamií, nebo „sériovou polygamí“ – já tomu říkám „polygamie rozložená v čase“ – tedy že jeden „alfa-samec“ za svůj život „vyžije“ několik „samic“. Pak z toho skutečně vznikají rozpadlé rodiny a starší opuštěné ženy.

  Odpovědět
  Princ napsal 2.10.2017

  To není chytání za slovo. Dokud si výrazy sériová monogamie, nevěra a polygamie budeš plést, nikam se nedostaneme. Nevěra a prostituce bují hlavně v monogamních společenstvích, kde jsou muži s několika paralelními partnerkami vystavováni tlaku, a tak to dělají tajně.

  Podle tebe by každý měl mít jen jednu partnerku za celý život?

  Odpovědět
HzB napsal 2.10.2017

Pokud si hledá další, tak by to mělo být až po rozchodu. A když už mají děti, tak by ideálně ten vztah měl skutečně vydržet, i když někdy to není reálný…

Odpovědět
Princ napsal 2.10.2017

To zvýhodňuje jen beta samce – nudné, nepřitažlivé lenochy. Jak k tomu přijde ten alfa, který by se musel zbytečně uskromňovat? Jak by k tomu přišla žena, na kterou by kvůli tomu nezbylo dost alf, a musela by skončit s nějakým betou?

Naštěstí tohle se nikdy nestane. Úspěšní muži v průběhu celé historie nacházeli systémy, jak mít více žen naráz. V ebooku Instruktorský manuál popisuji přes 10 způsobů.

Odpovědět
Antihrdina napsal 2.10.2017

Yup, to je přesně ten šitstorm… A celkem se i bavím.

HzB: Zkus to vzít z druhé strany – co když je koncept monogamní rodiny vlastně kulturně vnucená krávovina naroubovaná na původní sexuální fungování lidí? A důvod pro ten sexual-mayhem (nevěra, tajná polygamiie atd…) je fakt, že se na sebe snažíme naroubovat něco, co nám není přirozený? Podobně jako to bylo s ideální verzí komunismu.

Odpovědět
  HzB napsal 2.10.2017

  Tak přirozené by možná bylo třeba vzít tyčku, nějakému alfasamci rozbít hlavu a jeho (bývalou) partnerku zatáhnout do jeskyně a ojebat :D
  Ale taková společnost by asi dlouho nevydržela. Proto se vymyslely psané i nepsané zákony – např. desatero přikázání, jestli vám to něco říká. Díky tomu vznikla a po nějakou dobu se i udržela civilizace… Takže jestli se chcete vrátit do jeskyní, tak prosím

  Odpovědět
  Antihrdina napsal 3.10.2017

  Předpokládám že původní bety si svoji betovitost uvědomovali a vedení alfy prostě potřebovali, tudíž to přirozený není (posrali by tím i sami sebe). A dejme k tomu že se to stane, pak dojde na masivní napouštění samic betama (gammy zahrnuju do tohohle termínu, stejně tak sigmu do alfy. Omegy jsou mimo komplet.), ty samice si to užívat moc nebudou (bety je sexuálně nepřitahujou, max. materiálně), každopádně výsledek bude „beta-diktatura.“ Bety vyhrajou, otázka je jak dlouho to udrží než je zničí nějakej vnější vliv nebo to poserou sami tím jak to neumí kočírovat. Ale jo, pro ně to bude v podstatě temporary win, to nepopírám. A dostáváme se tam, kam se dostaneš úplně vždycky když se pokoušíš generalizovat co je dobrý a co špatný – vyber si svou stranu.

  Odpovědět
Odešlete odpověď