Pedikůra pro muže – StreetGame.cz
Nohy schované ve vodě

Pedikůra pro muže

Pedikůra je jen pro holky, a lakují se tam nehty? Nohy mužů a žen potřebují stejnou péči. Nikdo nechce popraskané paty, zarostlé nehty, plísně nebo kuří oka. Pedikůra zajistí, že vaše chodidla budou dokonale vypadat u vody i v posteli. A to je v případě nás, svalnatých baličů, hodně často.

Vše začíná už od stavby nohy a techniky chůze. Plochonoží a jiné vady ústí v netradiční používání chodidel. Nepřistupujte k tomu pasivně, změňte to! Věnujte se korektivním cvičením. Potřebujete svalnatého fyzioterapeuta nebo silového trenéra, který se v nápravě vyzná.

Také nosit děravé boty nebo špinavé ponožky vystaví vaše chodidla nadbytečnému mechanickému a chemickému poškození.

Návštěva pedikéra stojí okolo dvou set korun. Objednáte se a dopravíte na místo, kde vám nohy namočí do vody se speciálním přípravkem. Po několika minutách si pedikér vezme do parády vaši nohu. Za pomocí skalpelu na jedno použití začne odstraňovat starou kůži, zejména z palců a pat. Existuje maličká pravděpodobnost, že vás řízne – stává se to jednou za pár let.

Skoro každá pedikérka si ráda povídá. Neseďte jen tak, ale vytáhněte z ní co nejvíce užitečných informací o nohách, zdraví, kosmetice, módě a péči o sebe obecně. Pedikérka vás upozorní na případné další nedostatky – suchou kůži, bradavice, plísně, kuří oka…

V případě například bradavic pak navštivte kožního lékaře, který je instantně vypálí tekutým dusíkem a nanese na ně novikovův roztok. Procedura je zdarma a téměř nebolí. Zůstanou jen bílé puchářky, které brzy zmizí (a zelený novikov, který umyjete). Při příští kontrole tam už bradavice nebudou, případně se zmražení opakuje. Vypalování se hodí plánovat právě po pedikůře, jelikož jsou po odstranění mrtvé kůže bradavice snadno viditelné a přístupné. Podobně doktor pomůže řešit i jiné objevené problémy.

Pedikérka vám dále ostříhá, vypiluje a vyčistí nehty, také zatlačí jejich kutikuly. Má k tomu nástroje, na které byste asi ani nepomysleli. Ne jako ty kleštičky, které jste v Tescu koupili za 50 Kč a pak jste museli vytvářet dostatečnou páku, aby to nehet na palci vůbec nastřihlo.

Nakonec vám pedikérka namaže chodidla krémem a příjemně promasíruje. Objednáte se na další pedikůru za čtyři až šest týdnů. První v životě udělá největší rozdíl, ale obvykle trvá několik sezení, než šlapky dovedete k dokonalosti. (Proto článek zveřejňuju už v březnu, a ne uprostřed léta.)

Nohy jsou prokrvené, růžové a plné života. Vypadají dobře, jsou zdravější a najednou je radost po nich chodit (i když v prvních minutách mohou být citlivější). Další krok za perfektním vzhledem je hotov, a skoro bez práce. Stačí na nohy používat vazelínu a těšit se na masáž při příští pedikůře.

Lze si pedikůru udělat sám doma?

Nohy namočte na 5 až 10 minut. Místo skalpelu použijte penzu – tvrdší a poté jemnější stranu. Pořiďte si kvalitní kleště, kterými rovně ostříháte nehty. Nezkracujte je příliš – mohly by kvůli tomu zarůstat. Očistěte špínu z pod nehtů a dotvarujte je pilníkem – u obojího pracujte jen jedním směrem, ne sem a tam. Na půl minuty naneste a rozetřete olej na kutikuly (tu kůžičku na nehtech). Použijte nástroj, kterým kutikuly zatlačíte. Nestříhejte je ani úplně neodstraňujte. Nakonec si nohy namažte krémem a namasírujte sami.

Chce studium a trénink, než se přiblížíte profesionálce. Za mě: radši to svěřím někomu, kdo práci udělá perfektně, a užiju si jízdu.

Zaujal vás článek?

Pronikněte hlouběji a staňte se mužem, po kterém ženy touží! Náš desetidenní e-mailový program zdarma vám pomůže získat sebevědomí, spousty sexu s krásnými ženami a třeba i vysněný vztah.

Zanechte komentář: