Osamostatněte se od rodičů – StreetGame.cz
Svobodný muž

Osamostatněte se od rodičů

Je vám 16, 17 a připadá vám, že vás rodiče brzdí v rozletu? Říkají vám, v kolik máte být doma, starají se, co budete dělat, brání vám vodit si domů holky a místo rande vám na sobotu naplánují rodinnou oslavu? Je čas se osamostatnit!

Ač to zní trochu škaredě, lidé přirozeně zakládají své sebevědomí i na tom, jakou kontrolu mají nad ostatními. Stejně tak rodiče. Myslí si, že to dělají kvůli vám, podvědomě ale sledují své vlastní postavení. To se vám samozřejmě nelíbí. Začíná mezigenerační souboj, v kterém nakonec nevyhnutelně zvítězí mladší pokolení.

Začněte tím, že postupně rodiče zbavíte pák, které na vás mají. Nakupují za vás, vaří vám a uklízí? Pak se nedivte, že vám všechno zakazují – chováte se totiž jako malé děti. Začněte tyhle věci plynule dělat sami. Nejdřív si budete dělat svačiny a večer si brát tvaroh (každý svalovec jí večer tvaroh :)), potom všechny chody, pak začnete nakupovat vlastní ingredience…

Další brzdou je vaše vlastní emocionální závislost. Pokud se rodičům budete pravidelně svěřovat se svými plány, sny, radostmi a strastmi, budou o vás stále mít velký přehled. Místo toho jim, když to není nutné, radši nic neříkejte. Vyřiďte si své věci sami a o tom, jak jste se dnes měli, povyprávějte kámošům.

Začátky bývají těžké, ale začněte omezovat i svou finanční závislost. Najděte si brigádu, nemusíte jim o ní ani říkat. Kapesné se bude dál hodit na přilepšenou, odříznutí od něj vás už ale tolik nerozhodí. Postupně směřujte k vlastní práci a vlastnímu bytu (já sám bydlím sám od 17). Živit vás ale, dokud to nedokážete sami, musejí povinně ze zákona, takže se podobnými výhružkami nenechte rozhodit.

Vlastní bydlení je úžasná meta, která vás zbaví i posledních závazků vůči přehnaně starostlivým rodičům. Mezi tím: máte od svého pokoje alespoň klíč? Pokud ne, zařiďte si ho. Elektronická zařízení heslujte a pokud vaši rodiče používají facebook, nepřidávejte si je, ale rovnou je zablokujte. Čím méně informací o vás v těhle krušných časech války mají, tím lépe :)

Rodiče se dost možná budou ze začátku bránit. Zejména domácky založené matky, pro které jste byli vším, pocítí určité „abstinenční příznaky“. Mohou dělat scény, vyhrožovat vám, tvrdit, že to s vámi jde z kopce, nebo brečet. Každý rodič touží po lásce svého dítěte a teď bude mít pocit, že ji ztrácí. Musíte to ale přestát, jako výlevy a testy každé jiné holky.

Jak se pak situace postupně uklidní, vaši rodiče vás konečně začnou vidět jako schopného, samostatného člověka, a plně vás respektovat. Zavládne mír :)

Zaujal vás článek?

Pronikněte hlouběji a staňte se mužem, po kterém ženy touží! Náš desetidenní e-mailový program zdarma vám pomůže získat sebevědomí, spousty sexu s krásnými ženami a třeba i vysněný vztah.

Zanechte komentář:

1 komentář
sweettom napsal 19.11.2016

Caw Prince,
Tuto stranku som dnes objavil a nasiel som aj to com som dufal ze to bude :D. Svata pravda v tom co si napisal aj ja mam v plane sa osamostnit len musim mat love :D. Nech sa ti dari s pozdravom sweettom :)

Odpovědět
Odešlete odpověď