Opalování v zimě? Vše o soláriu – StreetGame.cz
Kráčí za Sluncem

Opalování v zimě? Vše o soláriu

Slunečné počasí vždycky zlepší náladu. Seveřané častěji propadají depresím a páchají sebevraždy. Ve starověku bylo Slunce dokonce nábožensky uctíváno.

Sluneční svit v těle spouští nenahraditelné chemické reakce. Zvyšuje imunitu, sílu, svalový růst, náladu, libido, zdraví… Prodlužuje život, zatímco brání depresím, cukrovce, rakovině, obezitě, parkinsonovi, alzheimeru… Pokožce bílých mužů pak dodá atraktivnější vzhled.

Více o benefitech slunce + 9 dalších hacků naleznete v článku Za únavový syndrom většinou může nedostatek světla – Fototerapie 2.0

V zimě ale Slunce na několik měsíců téměř zmizí. Ze zatažených mraků padá sníh, zatímco se během krátkých dnů schováváme doma nebo zakrýváme tělo těžkými kabáty. Zhoršuje se nálada, sportovní a mentální výkon, zdraví… Chuť do života mizí a opálení samozřejmě taky.

Lidstvo ale vymyslelo solária. Zavřete se do komory, kde vás během dvaceti minut vystaví tolika záření, jako byste strávili den na pláži. Udržíte tak opálení po celý rok, navíc rovnoměrněji, než kdy jindy. Jako většina věcí, skýtá tanning bed pozitiva i negativa. Je na vás, jak je vybalancujete.

Zdravotní rizika

Návštěvníci solária riskují přibližně o 75% vyšší pravděpodobnost rakoviny kůže, než ostatní. Nehodí se pro děti, velice světlé seveřany citlivé na slunce, jedince se spoustou mateřských znamínek nebo pro ty, jejichž rodinní příslušníci někdy měli nádor. Prospěje navštěvovat kožního lékaře, který znaménka pravidelně odborně prohlédne.

Solárium stačí omezit na několik nejtemnějších měsíců v roce (listopad, prosinec, leden, únor). Naplánujte si okolo dvaceti seancí – jednou týdně, nebo sdružených do intenzivnějších kůr, následovaných dvoutýdenním odpočinkem.  Začněte na třech až pěti minutách. Pokud bude vše v pořádku, příště o minutu nebo dvě navyšte. Tak můžete postupovat na deset až patnáct. Uvážený přístup vám dodá benefity solária bezpečněji. Samozřejmě spousta lidí tato pravidla poruší a přesto vyjde bez následků.

Kde a za kolik

Solárium bývá velice levné. Minutu koupíte okolo 3 až 9 Kč. Někdy je součástí permanentky v posilovně. Před tréninkem prohřeje, po něm umožní příjemný slunečný relax.

Přesný postup

Ujistěte se, že nejste součástí žádné rizikové skupiny. Nejste přejezení, nemocní, dehydratovaní, těhotní, zdrogovaní, nenanášeli jste na sebe žádnou kosmetiku, nemáte kůži ještě zarudlou po nedávném opalování, nebyli jste v soláriu nebo na pláži včera… Před soláriem se nesprchuje. Není moudré navštěvovat jej večer před spaním, tak jako byste se před spaním neměli dívat do monitoru – kvalitní spánek potřebuje dost světla ve dne a dost tmy v noci.

Obvykle vejdete do místnosti, kde se můžete v soukromí svléknout. Můžete zakrýt citlivá místa, například zalepit znaménka a poranění, nasadit si brýle, někteří si dokonce na penis navlékají ponožku. Mnohé přístroje umožňují vypnout opalování obličeje. To udělejte – tvář se spálí nejčastěji, navíc záření urychluje její stárnutí a způsobuje vrásky. I na silném slunci chcete nosit brýle a bránit se vráskám okolo očí.

Lehnete si dovnitř, zavřete se a spustíte. Několik minut ležíte a relaxujete. Občas zvedněte ruce, jinak si neopálíte podpaží a latisimus. Hodí se používat vizualizace, například představovat si pláž a hojivé paprsky, které ozdravují vaši pokožku… Představovat si usilovně rakovinu rozhodně nepomáhá (pár myšlenek vám ale melanom taky nevykouzlí).

Jakmile se zařízení vypne, vylezete ven, použijete přípravek po opalování a pak se oblečete. Vaše kůže získala specifický zápach, hned se ale nesprchujte. Neprospívá to kůži ani vstřebání vitamínu D, což je jeden z hlavních cílů procedury.

Shrnutí

Solárium vylepší opálení i náladu během zimy. Není ale třeba myslet si, že svádění je závod v tom, kdo bude nejopálenější. Excesivní přístup může vést k poškození kůže nebo rakovině. Když solárium omezíte (zimní měsíce, 20 návštěv, ne více dní po sobě…) a budete se v něm chovat inteligentně (zakrýt poranění, žádné sprchy kolem, neopalovat obličej), dostanete maximum za minimální cenu. Pokud se přesto bojíte, klíčový vitamín D3 lze přijmout i ústě, také lze nanést umělé opálení, které vydrží několik dní.

Se zbylými nejasnostmi vám poradíme v komentářích, udělá to také personál solária.

Zaujal vás článek?

Pronikněte hlouběji a staňte se mužem, po kterém ženy touží! Náš desetidenní e-mailový program zdarma vám pomůže získat sebevědomí, spousty sexu s krásnými ženami a třeba i vysněný vztah.

Zanechte komentář:

2 komentáře
Woody napsal 11.8.2020

Ponožka na penis, to mě rozesmálo :D Každopádně na rentgenové skiaskopii se prej dává gonádové krytí, aby se neozářily pohlavní buňky. UV záření kousek před rentgenovým zářením, může poškodit pohlavní buňky?

Zvednout ruce, to myslíš jako třeba dát si je za hlavu? Mám je zvednout v půli času, nebo třeba každou druhou návštěvu?

Odpovědět
    Princ napsal 12.8.2020

    Potřebuješ si opálit latissimy, takže ležet s rukama nad hlavou, nebo je zvednout a něčeho se chytit… Jinak bys měl bílá křídla a opálený hrudník.

    Odpovědět
Odešlete odpověď