Neurotypy žen ve svádění a vztazích – StreetGame.cz
Ženy různých neurotypů

Neurotypy žen ve svádění a vztazích

Rodíme se s odlišnou mozkovou chemií, což v průběhu našeho života rozhoduje o tom, co si zamilujeme (zvířátka vs. moc), jaká profese pro nás bude vhodná, co nám dělá dobře a co zle… S naším neurotypem. Neurotypy jsem před pár lety přinesl do Evropy a dnes už se můžete setkat s trenéry, kteří podle neurotypů trénují své svěřence, nebo s biohackery, kteří podle nich upravují svou stravu a suplementaci. Co když ale neurotypy vezmeme v potaz i při svádění žen?

Pro zjednodušení, abychom se dnes nemuseli bavit o dopaminu, COMT, GAD, endokanabinoidech, serotoninových receptorech… jsem jednotlivé neurotypy zašifroval do postav Harryho Pottera. Ukážu vám díky tomu, jak je poznat a jak je balit, aniž bychom se dostávali do biohackingu a futuristické psychiatrie…

Asi nejjednodušší je udělat si tabulku podle toho, jak stabilní mají jednotlivé neurotypy hladinu energie a sebevědomí.

 1. Stabilní energie, nestabilní sebevědomí – Hagrid, Hermiona, Dobby
 2. Stabilní energie, stabilní sebevědomí – Voldemort
 3. Nestabilní energie, nestabilní sebevědomí – Harry, Brumbál, Grindewald
 4. Nestabilní energie, stabilní sebevědomí – Ron

1) Hagrid, Hermiona, Dobby

Milují děti, zvířata… Mají nejrozvinutější empatii a intuici. Obvykle věří na věci, jako je posílání energií, tarotové karty, čakry… Každého člověka upřímně považují za jedinečného (kdežto pro další dva jsou lidé více „nahraditelný materiál“). Skvěle naslouchají. Rádi pomáhají, doslova se potřebují o někoho starat. Sami přitom často strádají. Jejich běžná hladina stresu je vyšší, než u ostatních. Řeší to důkladnou přípravou a pečlivostí. Preferují stabilní prostředí, jsou schopni snadno zvládat pro ostatní nudné, repetitivní úkoly, jako přepsat ručně 1000 mailů z jedné databáze do druhé…

Berou si každý neúspěch velice osobně. Při špatné práci se svým neurotypem mívají problémy s úzkostí, OCD, nespavostí, závislostí na depresantech (alkohol, benzodiazepiny…), nutkavým nakupováním, syndromem vyhoření, sebepoškozováním, potravinovými nesnášenlivostmi, anorexií/bigorexií… Stávají se častěji oběťmi domácího násilí. Pořád jim „něco škodí“ a oni hledají, co to je – vyřazují různé potraviny, čistí doma energie, filtrují vodu… Nesnáší chlad. Chronicky se bojí opuštěnosti. Někdy se cítí opuštění, i když se právě nacházejí s lidmi. Vyhýbají se konfliktům, snaží se zalíbit, nechají se snadno zneužívat a neumí to říct, dokud se situace nestane naprosto neúnosnou.

Jejich stres se obvykle dá vyřešit několika cílenými změnami.

Protože tolik cítí ostatní lidi (např. pokud do metra nastoupí člověk „se špatnou energií“, musí změnit vagón), potřebují dostatek času pro sebe, ideálně v přírodě. Nepotřebují akci, nevadí jim nedělat nic, obvykle řeknou něco jako: „V mé hlavě je to dostatečně zajímavé.“

Muži s tímto neurotypem se mnou nejčastěji absolvují telefonické konzultace. Ostatní si (v porovnání) častěji myslí, že na vše přijdou sami.

Jedou na lásku. Potřebují ji dávat a přijímat více, než ostatní. Když vám tahle holka uklidí celý byt, udělá nudné části vaší práce, navaří a namasíruje nohy a pak se cítí vyhořele, stačí jí dát 50 polibků a ona se zase vzchopí vycídit vám kuchyň.

Dokáží být i zklamaní a zlí, někteří uvnitř drží spoustu nenávisti vůči lidem (a zároveň dál přispívají na kočičí charitu). Pokud se rozhodnou pro nějaké zlo, obvykle nic nedávají najevo a vymýšlí dlouhý komplikovaný plán (oproti neurotypu Voldemort, který si MYSLÍ, že chytře nedává nic najevo, doopravdy je ale netrpělivý a vydrží předstírat asi tak hodinu).

Jak je svádět:

I když jsou citlivé, neznamená to, že preferují citlivé partnery. Empat:narcista fungují jako naprosto proslulá dvojice. Často se snaží „zachránit“ badboye, kteří jim nerozumí a dlouhodobě ignorují jejich potřeby. „Čekají, až jim to dojde a začnou se chovat hezky,“ ale doopravdy si tyto partnery vybírají cíleně. Jsou připraveny obdivovat lidi, kteří hledají obdiv.

Spí s lidmi, aby cítili aspoň trošku lásky. Nemá cenu dělat se pro ně příliš nedostupným a nechat je příliš se snažit. Osobně mám neurotyp, kterému ony nedokáží odolat. Jsou od začátku velice otevřené, velice vnímavé, vůbec s vámi (v porovnání) nebojují.

Tento neurotyp jako jediný dobře snáší monogamii. Hodně partnerů střídá jen mimo vztah. Neopustí vás kvůli větší alfě, spíše kvůli beta samci, který je „sice horší, ale ochotný kooperovat“ a slíbí jí monogamii, manželství, děti…

2) Voldemort

Nejméně zastoupený neurotyp v populaci. Nejsou tolik empatičtí. Přítomnost lidského utrpení jim (v porovnání) nedělá takový problém. Představují proto skvělé popravčí nebo například lékaře. Zajímá je spíše jejich obor a dosažení mistrovství (např. psychiatrie), než samotní lidé (např. pacienti). Chvála ani kritika na jejich chování nemají takový vliv. Nesnaží se být oblíbení, chtějí VYHRÁT. Neuznávají autority a ke slabým lidem snadno ztrácejí respekt. Disponují velkou cílevědomostí.

Při špatné práci se svým neurotypem mívají sklony k antisociálnímu (psychopatickému) chování, impulzivitě, užívání drog, zvýšené šanci na alzheimera… Jsou přirozeně pořád pracovití, „pořád high“, trenérovi i dealerovi vždycky řeknou: „Dej mi víc!“ Proto jsou někdy schopní naprosto se přetížit a vyhořet. Něco dělají celý den a pokud je potkáte bez energie, jsou na tom už velice špatně. Ze všech neurotypů je pro ně nejdůležitější meditovat. Existuje také 1 nutrient, který řeší velkou část jejich problémů.

Jak je svádět:

Síla respektuje sílu. Tyhle holky budou pořád testovat vaše hranice a nikdy s tím nepřestanou. Opovrhují slabostí a když se vás budou snažit dominovat, pokud by se to povedlo, ztratí zájem. Pokud by vás žena předchozího neurotypu rozplakala, okamžitě by se jí vás zželelo, tahle to ale bude považovat za vítězství.

Protože jsou tak bojovné, je dobré přesvědčit je, že vy jste ta speciální nejlepší volba, kterou si budou muset vybojovat od 150 jiných holek. Chtějí prostě být nejlepší, vyhrát, porazit ostatní… a na jejich soutěživost je vždy dostanete.

Zatímco muži s tímto neurotypem častěji končí ve vězení, protože někomu opravdu v opilosti ublíží na zdraví, ženy bývají v případném antisociálním chování sofistikovanější. Spíše zjišťují drby, šíří lži, tyranizují lidi psychicky, policisty pak typicky svádějí. (Celkově se chovají ambiciózně a i ve svádění ochotněji přijímají aktivní roli.)

Jsou impulzivní, náladové a nepředvídatelné. Jejich život naplňuje drama, nevěry, pomsty… Při svádění je důležité nebrat je vážně, být připraven na naprosto nekonzistentní chování a vnímat je spíše jako malou holčičku, se kterou cloumají různé nálady, ale nakonec také chce být milována (a opíchána) svým velkým taťkou. Je důležité vědět, že také jedou na stresových hormonech, jako předchozí neurotyp (při nevhodné práci sama se sebou mohou mít také úzkosti), jen tenzi nesměřují tolik proti sobě a ventilují ji na okolí.

Zcela nefungují ústupky, projevy slabosti, spoléhání na „normální decentní chování“, nedejbože prosby.

3) Harry, Brumbál, Grindewald

Když se nic neděje, projevují se líně, znuděně, dokonce nejistě. Teprve akce v nich probouzí pravé superhrdiny. Jak se něco stane, začnou být „high“ a podobají se předchozímu neurotypu – plně sebejistému a velkolepému. Pak se v klidu zase zmenší z Hulka do Bruce Bannera.

Milují vzrušení, zábavu a lidi. Ne konkrétní lidi, spíše vyhledávají nějakou komunikaci celkově. Pokud byste je zavřeli do cely s životním nepřítelem, po pár minutách už by to nevydrželi a snažili se zkamarádit. Radši mluví, než poslouchají. Když je v posilovně někdo požádá o radu, hned pak zvednou větší váhu. Rádi pracují s lidmi (učitel, mluvčí, obhájce, hlasatel, manager…) a jsou to velcí vtipálci. Preferují nové činnosti, nové věci, nové holky… Potřebují rozmanitost.

Protože o sobě jednou zjistí, že nejlepší výkon podávají vzrušení, mají někdy sklon užívat stimulanty. Jejich spásou i zhoubou mohou být adrenalinové koníčky. Snadno na cokoli vzrušujícího (včetně třeba politiky nebo vydělávání obřích sum) navyknou a tak jim prospívá více asketický životní styl, jako na něj přešel právě Brumbál. Vyřadit porno, vstávat extrémně brzy, otužovat se…

I předchozí neurotyp hodně riskuje. Při identifikaci proto musíte rozpoznat, PROČ. Voldemort riskuje, PROTOŽE je high (na adrenalinu). Grindewald riskuje, ABY byl high.

Oproti prvnímu neurotypu, tihle se nebojí opuštění. Lidé jsou pro ně spíše v kategorii „zábava“. Oni se děsí nudy. Nuda pro ně není vtip, opravdu je zabíjí, rychle mění v nicky, takže tráví svůj život ve snaze udržet se jako Superman a nezmorfovat zase v Clarka Kenta. Při špatné práce se svým neurotypem mají sklony k ADHD, narcismu, manickému chování… Jsou důvěřiví a v podstatě povrchní – noví kámoši se vždycky najdou. Kvůli prestiži, která dává high, pečují o svůj vzhled a preferují výraznější volby.

Jak je svádět:

Hlavně nebuďte nudní. Tyhle holky chtějí žít. Na příslib zábavy je vždy utáhnete. Kdykoli se jich například ptám, klidně na běžnou věc jako „Jsi z Prahy?“, vyslovuju to tak živě a vzrušeně, jako kdybych měl po pěti vteřinách vytáhnout z klobouku králíka (který řekne vtip, vybuchne a změní jim život).

Pokud máte sklon hodně mluvit o sobě, nepřehánějte to – krom prvního neurotypu to stejně nikoho nezajímá. Nechte vtipkovat a sdílet zajímavosti i je.

Dlouhodobá uzavřená monogamie je pro tento neurotyp velice nevhodná a obvykle ho bude nutit kompenzovat nudu nějakým velice riskantním chováním. NEDĚLEJTE TO TĚM LIDEM a nechtějte to po nich. Nevyžadujte také zdlouhavou byrokracii, extrémní pečlivost při monotónních úkolech…

4) Ron Weasley

Nic neřeší, nic je (v porovnání) netrápí. Dobře regenerují, skvěle snáší chlad. Snesou i velký stres, obvykle se do něj ale nedostanou, protože se nikam neženou. Nepouštějí se do velkých změn. Dělají skvělé číšníky, úředníky, uživatelskou podporu… protože ani naštvaní zákazníci je nerozhodí (první neurotyp bude rovněž milý, ale vnitřně to ponese těžko).

Hůř se zbavují tuku. Někdy věci natolik neřeší, až je s nimi hrozná sranda (pro neurotyp Harry). Dělají věci vlastním tempem a hodně pečlivého člověka může překvapit, že ještě žijou a že se jim dokonce daří.

Jak je svádět:

V případě vztahu hlavně počítejte s tím, že tihle lidé chtějí dělat věci pomaličku ve svém tempu a úplně je nezměníte, aby začali žít intenzivní seberozvojový život.

Neočekávejte nějaké drama, neočekávejte, že ty holky začnou po prvním sexu žít vámi… Normálně je oslovte, vezměte je k sobě domů a pokud nebudou nic namítat, nedivte se.

Teď se rozhlédněte okolo…

Máme tu tedy 2 stále aktivní neurotypy. 1 stres zaměřuje proti sobě, druhý se ho snaží řešit ovládáním ostatních. U „líných“ neurotypů se podívejte, jestli milují změny a ty je probouzí, nebo nic měnit nechtějí a jedou chill trvale.

Pokud potřebujete rozlišit druhý a třetí neurotyp, dívejte se 1) jestli je „high“ pořád, nebo jen v akci, 2) jestli jsou to „lidé oboru“ (léčím, protože mě zajímá nemoc) nebo „lidé lidí“ (léčím, protože chci prestiž, obdiv…).

Teď mi do komentáře napište, který neurotyp jste, a který neurotyp jsem podle vás já. Tato věta je skrytou nápovědou :D (A tato druhá věta je druhou nápovědou.)

Neurotypy a jejich optimalizaci se mnou můžete dále osobně probrat na konzultaci. Pokud vás samotné potom trápí nějaká úzkost, osamělost nebo chronická prázdnota a nesmyslnost života, pusťte si pohodlně nahrávky Jak si nastavit hlavu a Láska.

Zaujal vás článek?

Pronikněte hlouběji a staňte se mužem, po kterém ženy touží! Náš desetidenní e-mailový program zdarma vám pomůže získat sebevědomí, spousty sexu s krásnými ženami a třeba i vysněný vztah.

Zanechte komentář:

16 komentářů
Vito napsal 12.3.2021

Jsem 3. Rozklicoval jsem to podle “aby byl high”. Když je akce, tak to je MASO! … ale pak jak bych se smrsknul :D :D A vzhledem k tomu, ze jsem si všimnul, jak mas radši Grindelwalda než Voldemorta, tak jses taky 3 no. Na Hermionu ani Rona mně nesedíš

Odpovědět
  Princ napsal 12.3.2021

  Tady si všimněte, jak třetímu neurotypu nedělá dobře jen akce, ale dokonce i pouhé fantazírování o akci :D A pak sledujte Vitovy smajlíky – není to chladný profesionál, který by se držel odborné stránky před tou lidskou.

  Jak jsme na webináři řešili cvičení proti anhedonii, u tvého neurotypu ještě obzvlášť platí, že udržováním asketického životního stylu udržíš své receptory maximálně citlivé vůči běžným radostem.

  Odpovědět
Daniel Špitálník napsal 12.3.2021

Jsem 3 a ty taky.

Odpovědět
Woody napsal 12.3.2021

Přijdu si jako neurotyp 3 nebo 4. Trojku říkám jen proto, že se vidím v tom lidi = zábava. Z jedničky bych zas mohl mít brání si věcí osobně, ale zas nemám tak silnou empatii.

Princ je adrenalinovej závislák, ten dělá na streetu ty největší šílenosti, sedí mi na trojku.

Odpovědět
Martin napsal 12.3.2021

jsem 3 ka. když se nic neděje, jsem vypnutý, zapíná mě až akce 🤟

Odpovědět
Neandrtálec napsal 12.3.2021

Co když na mě částečně sedí od všech typů něco? Záleží pak na situaci, prostředí, s kým jsem…
Taky bych řekl, že se to v mém případě dost mění s věkem, zkušenostmi, bolestí… Před 8 lety bych o sobě řekl že jsem typ 1. Býval jsem hodně empatický, nyní to dokážu (nebo chci?) už jen vůči pár konkrétním lidem. Vlastně se ke každému konkrétnímu člověku chovám jinak, k těm které povužuju za sobě rovné nebo nademnou obvykle nastavuju zrcadlo a kopíruju jejich energii a styl. Třeba v rodinném kruhu mě znají jako věčného puberťáka který jim přináší zábavu, ale protože můj černý, cynický a sarkastický humor nemá žádné hranice, někdy to přejde až k bezcitnému, antisociálnímu chování. V tom budu typ 2. V některých situacích jsem velmi soutěživej a musím vyhrát, a je mi jedno, co si o mě kdo myslí. A v jiném prostředí je to zase obráceně. Třeba pokud jde o okruh mých nejlepších přátel, jsem dobrý psycholog-amatér, který dokáže každému dobře poradit, a dopomoct mu k lepšímu využití jeho potenciálu. Ať už v profesní, či osobní stránce. Paradoxně mám větší problém pomoct sám sobě. A nemám rád lidi, jako celek. Dokud je do hloubky nepoznám tím, že je vystavuju různým testům a analýzám (nejvíce se vidím v postavě Dr. House). Nejraději bych žil někde hluboko v pralese, mimo civilizaci, bez moderních výdobytků :D Chci jen vlastní rodinu.

Odpovědět
AnarchoKapitalista napsal 12.3.2021

Dotaz: Trochu mi to připomíná čtyři temperamenty… a stejně jako u nich většinou člověk nebývá vyloženě jen jedním typem, tak mi přijde, že ani tady ne… Sám sebe bych viděl nezanedbatelně ve dvou až třech typech… A ještě jeden dotaz: Co Ty a MBTI typologie?

Odpovědět
lucas napsal 12.3.2021

Jsem podle toho cos napsal tak trojka. Rád jsem v akci a high. Ale občas zklouznu do nudy a nic se neděje. Rychle dokážu něco začít dělat a nadchnout se pro věci. :D

Ty mi sedíš též na trojku. Protože jsem rozluštil nápovědu, chvíli to sice trvalo, ale došlo mi to. 😂😂

Odpovědět
23inho napsal 13.3.2021

Najskor som asi Voldemort :D Vitazstvo bolo pre mna vzdy dolezitejsie nez cokolvek ine :D

Odpovědět
Princ napsal 13.3.2021

Každý má jeden neurotyp. Můžete si ho jen optimalizovat na tolik, že špatné stránky téměř nejsou vidět, nebo rozhasit tak brutálně, že už máte i problémy pro svůj neurotyp neobvyklé.

Tohle je rychlý článek směřující ke svádění. Sám jsem ho ke konci dost zkracoval. O neurotypologii by se dala napsat tlustá kniha a podle životního stylu a příkladů byste se už našli najisto.

Odpovědět
alda66 napsal 15.3.2021

Mám pocit, že se nacházím někde mezi jedničkou a čtyřkou, ale myslím si, že jsem blíž k tomu prvnímu typu. Špatně zvládám neúspěch, úzkosti a taky špatně spím. Ale samota mi tak nevadí a chlad snáším dobře.

Odpovědět
  Princ napsal 16.3.2021

  Prvnímu typu nevadí být sám, to mu prospívá. Jen se bojí opuštění.

  Ty popisy fungují až V POROVNÁNÍ. Neoptimalizovaná 1 snáší obecně chlad hůře než 4, to ale neznamená, že se na něj nemůže vytrénovat, dobře suplementovat, že nemůže mít seveřanské geny…

  Odpovědět
Franta napsal 27.3.2021

Já v těch typech 1-4 vidím 4 temperamenty: cholerik, sangvinik, melancholik a flegmatik.

Odpovědět
  Princ napsal 27.3.2021

  Ty názvy už jsou nepoužitelné, protože se na ně nalepila spousta předsudků. Lidé si například myslí, že Hulk je cholerik, když přitom Hulk je dokonalý sangvinik. Navíc nejde o tělní tekutiny, ale o hladinu neurotransmiterů a citlivost receptorů.

  Odpovědět
Sourcuf napsal 1.6.2021

Princ je 2.. Já budu 3.

Odpovědět
Voldemort napsal 22.4.2023

Jaký nutrient je vhodný pro typ Voldemort?

Odpovědět
Odešlete odpověď