Neberte si příklad z romantických filmů – StreetGame.cz
Romantický pohádkový hrad

Neberte si příklad z romantických filmů

Filmy o lásce ve vás mají vyvolat emoce, zapůsobit na vás. Pokud vás berou, klidně je sledujte. Ale nikdy, nikdy je nevnímejte jako popis skutečnosti, nebo dokonce návod.

Hollywoodské filmy bývají čistým kalkulem, dokonce poměrně šablonovitým. Dáte jim scénář a oni vám ho vrátí s tím, že na pozadí chybí love story. Hrdina musí nejen najít poklad, ale ještě na závěr získat svou milovanou. Tvůrci filmů vám vlastně prodávají levné opium – utěšují vás, že všechno bude dobré. Že nemusíte nic dělat, že všechno je v pořádku a „ta pravá tam někde čeká pro každého“.

Romantický sitkom Jak jsem poznal vaši matku přímo stojí na postavě Teda Mosbyho, který stárne, je mu už 30 a trápí ho strach, že nikdy nepozná tu pravou. Už už ztrácí naději, stejně jako ji už už ztrácí mnozí diváci, ale nakonec ji stejně najde. Seriál díl za dílem hlásá: „všechno do sebe zapadne, až potkáš tu pravou“, „nebyla to ta pravá“, „až to bude ta pravá, poznáš to“. Vše je tak sugestivní, že na to v průběhu seriálu skočí i Barney Stinson, předtím ukázkový hráč :)

Seriál vás kolíbá – je to osud, nemusíte nic dělat, nemusíte na sobě pracovat, neztrácejte naději, ta pravá prostě přijde a bude vás milovat takového, jací jste… Tuto až spirituální víru prostě nemůžete vzít vážně.

Téma člověka, který ztratil víru v lásku, a teď jí musí znova nalézt, je mimořádně populární. Pravda je, že nemusíte hledat víru v lásku, musíte sportovat, budovat lepší život, získávat kontakty a hlavně oslovovat holky. O tom by někdo měl udělat seriál! Ted by seděl na pohovce a říkal: „Děti… Byl jsem líné budižkničemu, které se pořád konejšilo svou vírou v osud. Jediný díl, kdy jsem byl v posilovně, nakonec skončil nezdarem. Těžko oslovím holku mimo bar, když nejsem opilý. Nedivte se, že mi trvalo třicet let, ano třicet let, někoho si najít!“ :)

Láska je nejpropagovanější hodnotou, vlastně ideologií dneška. Neoslavuje se přátelství, upřímnost, věrnost, hrdost, čest… vše je o lásce a její všemocnosti. Pravda a láska zvítězí… To se dobře poslouchá, a tak trochu i funguje, protože čím víc dobra vyzařujete, tím raději vás kolem sebe lidé budou mít. Bohužel vaše vlastní zamilovanost do ženy vám na atraktivitě u ní nepřidá.

A to je hlavní problém. Romantické filmy nám přímo vtloukají do hlavy příběh o klukovi, který to pokazil, a teď si musí zasloužit přízeň hlavní hrdinky velkým gestem, při němž se pořádně ztrapní, a tím dokáže svou lásku.

Jenže být trapný je snadné. Evoluce není o vítězství těch nejtrapnějších. Trapní muži plodí trapné děti. A vůbec, tohle celé není váš případ.

Normální muž dělá chybu v tom, že se až příliš snaží o ženu, která ho (kvůli tomu) odmítla. Pod vlivem filmů ale získá pocit, že se zřejmě snažil pořád málo, a měl by ještě přitvrdit! Vidí Colea Turnera z Čarodějek, jak křičí na Phoebe: „Já se nevzdám!“. Cole se provinil tím, že je napůl démon, a pokoušel se Phoebe i s jejími sestrami zabít – to přece jen chce malé gesto :). Ale čím se provinil náš typický muž? Byl nudný, nervózní, neschopný, sexuálně nezkušený, snažil se až moc… To je jeho vina, a tu odčiní úplně jiným způsobem. „Děti, na nešťastnou lásku nejvíc zabírá, když položíte pět jiných, povýší vás v práci a přidáte dvacet kilo na mrtvý tah“, řekl by náš nový, osvícený Ted.

Filmy o vítězství dobra nad zlem pořád fungují, protože každý svou stranu považuje za tu dobrou. Muslim se cítí stejně v právu jako američan. Dva nepřátelé se mohou dívat na stejný film a brát ho oba jako pojednání o vítězství právě své strany.

Kdyby evoluční závod vyhrávali ti nejsladší, lidstvo by se nikdy nedostalo ke koncentračním táborům a jaderným zbraním. Vyhrávají ti schopnější, silnější, vychytralejší. Streetgame.cz je o tom, jak vyhrávat. Co se týče estrogenové spršky pocitů, jsou tu romantické filmy. Poznejte ten rozdíl.

Zaujal vás článek?

Pronikněte hlouběji a staňte se mužem, po kterém ženy touží! Náš desetidenní e-mailový program zdarma vám pomůže získat sebevědomí, spousty sexu s krásnými ženami a třeba i vysněný vztah.

Zanechte komentář:

4 komentáře
mark19 napsal 11.9.2014

hezky napsano

Odpovědět
Princ napsal 11.9.2014

Děkuji :)

Odpovědět
Podivín napsal 15.9.2014

Milý Princi,
tvé příspěvky čtu už dost dlouho (cca 7 měsíců) :-) a stejně jsem na sobě stále nezačal dělat ale to je ted jedno, to bude problém až za pár týdnů (/dnů) :-) no ale chtěl jsem jen podotknout; ty ty své články píšeš poměrně dost sugestivně, až z toho mám občas ten pocit že mi to chceš skoro až vnutit jako ten prodejce Horst Fuchs v Teleshopingu když nabízí nějakou novou pánev… ale i tak rozhodně děláš dobrou práci, a nejspíš si i dosti lidem pmohl, pokud tě poslechli, já jen za sebe mohu říct že ano, opravdu jdou holky (ovšem ne úplně všechny, podle mě tak 3-5% zajímá něco jiného..) po těch „borcích“ co se vpodstatě vytahují, ale ne až tak okatě aby to ty holky poznali…. nad tím je dobré se zamyslet, když se tomu přizpůsobíte, pomůže to.. :-)

Odpovědět
Horrson napsal 8.11.2014

On to píše přímočaře, snaží se dát lidem co jsou toho schopni pár dobře mířených mezi voči, aby se probrali, a to je dobře. Přímočaré, jednoduché, s nápadem, logikou, vnitřní konzistencí.

Také se mi zdá, že je to všechno až moc easy, zní to „jako by o nic nešlo“ a jen prodej dalšího výrobku od Fuchse, ale když se nad tím člověk zamyslí – ono to vlastně asi jednoduché je.

Nejsem zrovna nejnovější vydání člověka, už něco mám za sebou, ovšem události posledních dní mi rozbily život jak domeček z karet, firma mi krachuje, jsem v exekuci (nic s čím si neporadím), s manželkou se rozvádím (já chci).

Tenhle sajt mi vlil takový energie do žil, dostal jsem pár facek které jsem potřeboval a cítím se jako nikdy. Dnes jsem tedy už statně pod vlivem, tak by nebylo +EV zkusit si pár fíglů „tam venku“, ale zítra se trochu upravím (jsem zarostlej jak homeless) a valím do štatlu za kocórama :)

Princi & team: díky, díky, díky!!!! I Váš koučing si koupím, čekej mejl

Odpovědět
Odešlete odpověď