Letní móda je celá o doplňcích – StreetGame.cz
Šperk

Letní móda je celá o doplňcích

Chladné měsíce stojí celé na vrstvách. Jaký svetr navléct přes košili, aby barvy a vzory seděly, který kabát na to… V létě je na layering moc horko. Všichni nosí šortky a trika. Abyste se odlišili, musíte outfitům dodat bohatost, detail a hloubku jinak. Pomocí doplňků.

Módní jsou v těchto letech jednoduchá trika bez potisku, často s kapsičkou na hrudi. Také dlouhá trika, ale to je ultra-casual. Všichni nosili vousy, poté undercuty (krátké strany, dlouhý vrch) a na jaře ohromné množství celebrit začalo stříhat vlasy strojkem na krátko. Všichni zdá se rezignují na ponožky.

U kraťasů se hodí vykročit z komfortní zóny a zkusit nějakou novou barvu. Opravdu každý sladí rifle s tričkem. Stačí, aby vám oba kousky perfektně padly a aby jste si k nim nevzali sandále, a jste ok. Jaké ale existují doplňky, jak je nosit a kolik už je moc?

Mnohé z doplňků původně měly praktické využití. Kdysi se opravdu stávalo, že se vás někdo přišel zeptat, kolik je hodin. A vy jste se jako připravení gentlemanové podívali na hodinky. Ty se dnes nosí od ležérního oblečení po sako. Prospěje investovat do kvality a koupit si hodinky, které vás přežijí. (Oproti např. kapesníčku, který může být levný a skoro nikdo to nepozná.)

Šály se nenosí jen v zimě. Existují lehčí, letní šály. Také si můžete vzít shemag, „teroristický“ arabský šátek, který lze uvázat na mnoho způsobů.

Aby se vám netvořily vrásky okolo očí z věčného mhouření, hodí se sluneční brýle. Slaďte je se zbytkem outfitu (např. hnědé boty, hnědý opasek, hnědé brýle) a ve stínu noste klidně složené na límci trika. Rozhodně je sundejte, jakmile potřebujete s holkou oční kontakt – buď hned při oslovení, nebo po minutce za odměnu. Platí i naopak: „Jak vypadáš bez těch brýlí?“ bývá jeden z prvních úkolů, který jí dám.

Formální opasek je úzký a musí být barvou a texturou totožný s botami. Širší neformální pásky, často bavlněné, klidně mohou vynikat barvou, kterou nikde jinde nepoužijete. Od nejležérnějších po nejformálnější kruhy, vždycky zvažte kšandy. Lépe fungují a všem dají najevo, že víte, o co jde. Červené šle vám mohou plandat pod šortkami, černé slavnostní budou držet kalhoty klasického smokingu…

Rozhodně vymyslete, jestli věci ponesete ve sportovní tašce, pytli na zádech, kabele na notebook nebo třeba kufříku. Slaďte i sluchátka – střídejte třeba černé a červené. Myslím špunty, ne ty obrovské. Promyslete zkrátka, zda vše, co u sebe nosíte, pasuje k události.

Slaďte také šperky a sponu opasku. Stříbrná spona, stříbrný řetízek, stříbrný prsten… Vystačíte si s jedním prstenem na ruku. Netřeba se co nejvíce obvěšovat kovem.

Okolo náramků na ruku panuje velká svoboda. Lidé nosí cokoli včetně korálků, řetízků a dokonce obyčejných gumiček. Samozřejmě spoustou náramků vysíláte spíše liberálně levicový signál oproti tomu, kdybyste nosili konzervativně pravicové hodinky.

Když si pralidé dělali náhrdelník ze zubů ulovených zvířat, šlo o jeden z prvních doplňků vůbec. Dnes kolem krku můžete nosit kde co. Vojenské identifikační známky, šperky, křížek, své znamení zvěrokruhu… Tak či tak, nechte náhrdelník pod trikem. Chcete outfit doplnit, ne od něj rozptýlit.

Nosit kravatu by neměla být povinnost! Naopak, dá se sladit i s casual oblečením. Uvážete nejjednodušší uzel a necháte kravatu kolem krku povolenou. Spona má kravatu zatížit, aby jí muži vítr neodfoukl přes rameno. Nosí se vodorovně nebo do šikma, když jdete po uvolněném vzhledu. Existují řetízky na kravatu, které plní stejnou funkci, a také cvočky do kravaty (ty ale kravatu propíchnou a tím zničí). V místnosti plné kravat se tak odlišíte od ostatních.

Manžetové knoflíčky často obsahují monogram, erb nebo logo. Provlečou se dvěma cípy manžety košile na rukávu a tím je spínají dohromady. Na styl vojáků se dá v klopě nosit kytice. Nikdy ji nepřipínejte, nýbrž provlečte dírou na knoflík. V některých klopách je připravená na domácí prostřihnutí. Pokud dírka úplně chybí, nechte krejčího dodělat ji.

Pokud vyjdete v obleku bez kapesníčku, skoro to vypadá, že sako nenosíte dobrovolně, ale někdo vás nutí. Kapesníček můžete složit jakkoli kreativně, jen aby nebyl v barvě kravaty. Důležití lidé k podpisům smluv často používají drahá protokolární pera. Na plesech se nosí bílé rukavičky. Stále si k obleku můžete vzít i klobouk. Vyniknete také nápadně barevnými ponožkami (ne na pohřbu nebo když dirigujete operu…). Stejně tak můžete použít barevné tkaničky. Mnohem lepší než rádoby veselá kravata…

Můžete také kreativně experimentovat, dokud protokol nežádá black tie. Někdy si malý kapesníček složím do kapsičky na triku. Odmaturoval jsem s růžovými kalhotkami v saku, aniž by si kterýkoli učitel všiml, že to není kapesník…

Těchto 28 doplňků slouží jen pro inspiraci. Cokoli se může stát doplňkem a tak je nemožné obsáhnout všechny. Stejně tak není cílem nosit všechny najednou, nebo nutně mít jeden na pravé ruce, druhý na levé, třetí kolem krku, čtvrtý kolem pasu… Neobvěšujte se doplňky jako chodící hokynářství nebo nějaký android. Vyberte několik, které budou dokonale ladit k outfitu, příležitosti a vaší identitě. Např. shemag + identifikační známky + kšandy. Náramek na ruku + brýle + opasek. Nebo kravata + spona + kapesníček + hodinky.

Zaujal vás článek?

Pronikněte hlouběji a staňte se mužem, po kterém ženy touží! Náš desetidenní e-mailový program zdarma vám pomůže získat sebevědomí, spousty sexu s krásnými ženami a třeba i vysněný vztah.

Zanechte komentář: