Jsi tím, kým se obklopuješ – StreetGame.cz
Stádo ovcí

Jsi tím, kým se obklopuješ

Přátelé vás neustále ovlivňují v názorech, životním stylu a tom, jak trávíte čas. Úspěšní známí vás táhnou nahoru, neúspěšní dolů.

Často se říkává, že člověk je mixem pěti lidí, s kterými tráví nejvíc času. Jako nenapravitelný šprt, raději bych ten vzorec viděl jako:

[(člověk1 * vliv člověk1)+(člověk2 * vliv člověk2)+(člověk3 * vliv člověk3) …] / počet lidí

O svých přátelích můžu říct, že jsou to ti nejúspěšnější, nejoblíbenější lidé v okolí. Připadá mi ale, že někteří si své kamarády vybírají zcela náhodně. „Chodím do klubů zrovna s ním, protože spolu chodíme do třídy“. To je riskantní, protože neúspěšný kolektiv z vás rychle udělá neúspěšného člověka.

Řekněme, že se začnete přátelit se silovými sportovci. Takoví s vámi vždycky rádi proberou, co dnes jedli. Vždycky ví, kolik váží, a často se vás na to budou ptát. Rádi srovnávají, kolik zvedli ze země a kolik vytlačili nad hlavu. Vlasy si stříhají na krátko a do rukávu od trika jim neprostrčíte prst, protože ho vyplňuje biceps.

Pokud s nimi strávíte dost času, automaticky budeme mít sklon se socializovat, přijmout jejich hodnoty, jejich pohled na úspěch, přizpůsobit se jejich pravidlům, vyniknout. Stádo ovcí nahoře to krásně dokresluje. Než se nadějete, budete právě vy největším milovníkem těžkých dřepů a hovězích steaků v okolí.

Nebo řekněme, že se dostanete do kolektivu největších kaličů ve městě. Každý týden se jde do klubu, pořádají se akce na bytech. Kolem se střídají holky, sex je tak nějak v plánu. Brzy i vy budete typický party animal, zvyklý hodit všechno za hlavu a pořádně se bavit.

To byly dva pozitivní příklady. Teď si představte, že zapadnete do partičky ztroskotanců, jejich kolektivní doktrína by se dala shrnout jako: „Po práci nejraději dám nohy na stůl, otevřu pivko a zbytek dne čumím na televizi. Do noci pařím MMORPG a piju energy drinky. Práce je dneska málo, desítka měsíčně je super. Nechci bydlet u rodičů, ale jinak to nejde. Holky bohužel chtějí jen samé hajzly, a to já nejsem. Možná jsem prokletý.“

Takové prostředí je toxické. Chlácholí vás, že neúspěch je normální, že můžete prolenit den u televize, že někomu nebylo dáno mít normální věci, jako je pěkná partnerka. Otráví vás.

A tak se nikdy, nikdy nevybírejte své přátele náhodně. Obklopte se úspěchem, a on vás potáhne nahoru. Nemusíte říkat: „Čau Pepo, dnes jsem četl, že jsi úplně neschopný, tak už se spolu nemůžem dál bavit“. Raději se postavte do čela, buďte tahounem a pomozte nahoru i svým stávajícím přátelům. Začněte spolu cvičit. Pošlete jim odkaz na streetgame.cz. Balte holky. Pořádejte akce. Žijte!

Zaujal vás článek?

Pronikněte hlouběji a staňte se mužem, po kterém ženy touží! Náš desetidenní e-mailový program zdarma vám pomůže získat sebevědomí, spousty sexu s krásnými ženami a třeba i vysněný vztah.

Zanechte komentář:

3 komentáře
fantom napsal 6.1.2015

Výborný článek. Třeba stačí jen aby vaši kámoši začaly hrát nějakou návykovou hru. Mám kámoše. Zná ho snad celé město. Má výtečnou pověst. Naturálek, co se toho nebojí a šuká. Stačilo jen, aby jeho kámoši začaly hrát Lolko a najednou celé odpoledne v pohodě stráví u hry. Tohle se vám stát nesmí.

Odpovědět
Antihrdina napsal 12.2.2017

Já osobně se rád sem tam obklopím nějakou míň úspěšnou bandou nebo rovnou elitníma white knightama. Důvod je že tím testuju sílu svojí osobnosti, vždycky se mi podaří to jejich prostředí infektnout mým vlivem i když jich je mnohem víc, nikdy obráceně. Je fakt že na to nereagujou vždycky úplně dobře, pár jich začne přitakávat, další zmlknou a čumí do země, pár se jich začne pohoršovat nebo se se mnou zkusí hádat ale dlouho to nikdy neustojí. Nikdy ale neustoupím, většinou to dopadne tak že ty, co mají ještě nějakou šanci, nalomím a donutím je uvažovat nad svým dosavadním přesvědčením, ti míň konfliktní (ale moc pohodlní než aby na sobě zamakali) mi všechno odkývou protože se nechcou hádat a ti nejvíc chivarlous se mi začnou vyhýbat a jsem pro ně tím největším amorálním zmrdem ever.

Odpovědět
    Princ napsal 12.2.2017

    Konvertovat bety, jakmile sneseš jejich špatný vliv, je samozřejmě super!

    Odpovědět
Odešlete odpověď