Jak zbohatnout v 7 krocích – StreetGame.cz
Kupa dolarů

Jak zbohatnout v 7 krocích

Na pár hodin jsem usnul, a už mě zase budil budík do vlhkého a studeného podzimního rána. Ucítil jsem silné deja vu. Už několikáté ráno v řadě, kdy musím takhle vstávat. Každé z těch rán jsem si opakoval stejné předsevzetí: zařídím svůj život tak, abych si už nikdy nemusel nařizovat budík.

1) Být bohatý je technologie

Zjistil jsem, že dokážu znova a znova prorážet v jakémkoli oboru si zamanu. Převážně dělám instruktora svádění, protože chci co nejdál posouvat možnosti balení holek. Stejně dobře se ale uživím jako textař, trenér nebo něco jiného. Vždy jen opakuju následující kroky.

2) Nepodceňujte se

Obvykle za všechno beru okolo 1000 Kč za hodinu. Když se totiž nabídnu za 500, přihlásí se o něco více lidí, ale ne 2x více lidí! Navíc se nechci věnovat každému, ale jen těm, kteří mají o věc opravdový zájem. Za méně než 1000 Kč/h si radši sednu do parku a pozoruju stromy.

Rodiče si často myslí, že když pošlou děti na brigádu, naučí je to o ceně peněz. Jenže brigáda vás naučí, že hodina vašeho života stojí 70 Kč, když přitom doopravdy má nevyčíslitelnou hodnotu! Co by zaplatil kámen, aby ožil? Kolik by za měsíc mládí dal důchodce? Za to peníze, ty se válí všude kolem…

3) Vymyslete, co uděláte s volným časem

Člověk je stvořen, aby hledal pohodlí v náročném světě. Život v pohodlí ho ničí.

Dlouho jsem se těšil, až v životě nebudu mít žádný stres a povinnosti. Když jsem toho ale konečně dosáhl, zjistil jsem, že nicnedělání taky není pro mě.

Musel jsem si začít vytvářet povinnosti uměle: najít si více přítelkyň, ještě více cvičit, chodit do zpěvu, fermentovat a klíčit potraviny…

Když jsem nosil jedny rifle celý rok, kukuřici kradl na poli a zbytek jídla si musel vystreetovat, těmito problémy (s nedostatkem problémů) jsem netrpěl. Teprve když má člověk dost času a peněz na to dělat cokoli, naplno se otevírá otázka: co vlastně chci dělat?

Tento bod je nejzávažnější, protože zbohatnou může kde kdo, ale málo kdo se svým životem udělá něco pořádného.

4) Nespotřebovávejte, ale investujte

Kdykoli se chcete koupit skříň, kupte si raději akcii. Spotřebovávejte minimum a investujte maximum. O penězích platí to co o ženách.

5) Investujte hlavně do sebe

Nejde o to koupit jednu dobrou akcii, ale o to naučit se odhadnout, která akcie půjde nahoru.

Nejde o to vytvořit jeden dobrý produkt, ale o to naučit se, jak dlouhodobě vytvářet dobré produkty.

Z dětství jsem měl našetřeno asi 20 nebo 30 tisíc. Když jsem si uvědomil, že ve svádění by se dalo zlepšovat tréninkem, vše jsem investoval do knih a přednášek o evoluční biologii, ekonomii, meditaci, hypnóze, marketingu, zpěvu… Všemu, co by mohlo pomoct. Cestoval jsem, potkával lidi a balil a balil. Zkrátka jsem vše investoval do své expertýzy.

Změna neproběhne vně vás (skříně, mobily, auta…), ale uvnitř vás (přednášky, kurzy, knihy…). Pořiďte si vědomosti, imunitu, svaly… Vylepšete v první řadě sami sebe.

6) Šetřete za zbytečnosti

Měl jsem jedny rifle, pár trik, ale za několik let cestování nahromadil to největší sváděcí know how.

Nekupujte si auto, když místo splácení můžete každý měsíc jít na kurz a hromadit know how. Auta jsou tak pro lidi z vesnice. (Trochu vtipkuju, ale opravdu: kupte si auto, když na něj máte, ne co nejdříve za každou cenu.)

Nekupujte ani jízdenky a pokud na místě nemusíte být na čas, stopujte.

Nekupujte steaky a jezte převážně vnitřnosti. Zdravější a téměř zadarmo. Pokud ji máte blízko, v přírodě roste také spousta jedlých bylin. Pokud máte technologii, jen z pampelišky se dá vyrobit přes 10 plnohodnotných jídel.

Lidi jako Honza nebo Hitchez z fóra klidně můžou vzít na rande dvě holky na ráz a nechat je, aby se o útratu podělily.

Nepěstujte hrdost na nesprávných místech. Beru 1000 za hodinu a nestydím se stopovat. Někdo to ale dělá naopak – chodí na brigádu jako prodavač, aby si pak koupil iphone. Místo iphonu můžu na několik přednášek! Dělník může mít drahý mobil nebo auto, ale když nezíská expertýzu, zůstane dělníkem.

7) Staňte se jediným a nenahraditelným odborníkem na něco

Vy sami jste svým hlavním produktem. Specializujte se, nahromaďte největší možné know how a staňte se experty.

Nikdo vám nezaplatí za to, že jste v jádru hodní, že máte čistý trestní rejstřík, že věci myslíte dobře… Lidé mají své problémy, vy si musíte nějaký vybrat a stát se tím jediným, kdo ho umí vyřešit. Např. já člověka naučím, jak mít harém. Takže kdo chce harém, musí za mnou. Já člověka naučím, jak sbalit školní lásku. Kdo chce školní lásku, musí za mnou.

A proč nenahraditelným? Představte si, že naleznete díru na trhu. Bohatnete a stáváte se pořád známějšími. Nějaká velké firma se podívá, co děláte, a uděláte to lépe. Víc peněz, víc lidí, víc reklamy… A skončili jste. Proto musíte být jediní, kdo to zvládne, ne hledat něco, co zvládne každý.

Toto není jednoduché, ale jednoduchost jsem nesliboval. Jednoduché je chodit do práce, kde bezmyšlenkovitě děláte, co vám někdo určil, peníze přijdou vždycky včas, dokonce vám spočítají daně a zaplatí pojištění. Mám dokonce kamarády intelektuály, kteří našli v manuální práci zálibu – dělají na stavbě, vyčistí si hlavu a ještě za toto posilování dostanou trochu peněz.

Každý jsme trochu jiný. Prodavačka si nedokáže představit, že by napsala knihu, která jí každý den sama vydělá 500 pasivního přijmu. Já si zase nedokážu představit, že bych ráno vstával a chodil někam pracovat.

Přemýšlení bolí, nikdo to moc dělat nechce, takže je to lépe ohodnoceno. Využil jsem toho, že jsem vlastně nerd, a hromadění informací je mou podstatou. Nemám špatný účes, protože jsem o účesech četl hodně knih. Nemám špatnou techniku chůze, protože jsem o chůzi četl hodně knih. Není mi zima, protože jsem o otužování četl hodně knih… Všechno je technologie.

A zbohatnout taky. Tady ji shrnuju: zdroje, které máte, investujte do expertýzy -> staňte se jediným odborníkem na řešení daného problému -> účtujte si, kolik chcete.

Zaujal vás článek?

Pronikněte hlouběji a staňte se mužem, po kterém ženy touží! Náš desetidenní e-mailový program zdarma vám pomůže získat sebevědomí, spousty sexu s krásnými ženami a třeba i vysněný vztah.

Zanechte komentář:

7 komentářů
dwave napsal 21.8.2016

Článek má v sobě určitě dost pravdy, ale podle mě jsou situace, kdy pracovat jako dobrovolník je k nezaplacení.
Pro mě nedávná kontaktní kampaň jedné neparlamentní pravicové strany na rozmluvení a oslovování kohokoliv byla skvělá příležitost. Podobně jsem 3 roky dělal dobrovolníka pro jeden metalový festival s návštěvností 70% lidí ze zahraničí, utratil jsem tam tak 4x méně než běžný český návštěvník, ale kontakty třeba na Brazilku bohatě vyvážily fakt, že jsem pracoval jenom za vstupenku, jídlo, doplňkové služby a další drobnosti.

Odpovědět
hokyjack napsal 21.8.2016

Hezky sepsane fakta

Odpovědět
Cash_ napsal 22.8.2016

Perfektný článok 😮! Dávam 1000bodov!!!

Odpovědět
Princ napsal 22.8.2016

Díky lidi!

Dwave rozhodně, já taky roky učil streetgame jako dobrovolník. Vyplatí se to, pokud tím získáváš expertýzu, získáváš jiné hodnoty nebo tě to zkrátka baví.

Odpovědět
Čenda napsal 29.7.2017

Ahoj,mohl by jsi prosím hodit nějaký link na to zpracování potravin z přírody.

Odpovědět
Crown napsal 11.9.2017

Čendo, zkus strýčka Google. Kdyby ti sem někdo hodil link tak by to bylo moc snadné a degeneroval by jsi. Holka za tebou, taky nepřijde sama.(pokud už teda nejsi známí jako alfa)

Odpovědět
Princ napsal 23.9.2017

Čendo jedlé jsou třeba pampelišky, kopřivy, žaludy, míza stromů, listí, jehličí, šípek, jedlé kaštany…

Jen je vždy třeba být schopen je správně zpracovat. V případě všech semen a ořechů minimálně namáčet, žaludy dobře vylouhovat… A když si nejsi jistý, vždy prospěje to ještě fermentovat…

Odpovědět
Odešlete odpověď