Jak využít čas v karanténě k osobnímu rozvoji – StreetGame.cz
Vězení zdravotní sestry

Jak využít čas v karanténě k osobnímu rozvoji

K tomuto textu si sedám 24.03.2020 – v době, kdy nevíme. Svět zasáhla pandemie nového koronaviru a vláda omezila volný pohyb. Do práce, do obchodu, možná na osamocenou procházku. Mnozí pracovat ani nemohou – platíme kadeřnici pár sestřihů dopředu, aby nám mezi tím neumřela hlady. Šijeme designové roušky, testujeme léky, stavíme plícní ventilátory… Nevíme přesně, jak vážné to bude. Kolik toaletního papíru bude po inflaci z tisíci korun. Jestli se hranice ještě otevřou. Ale jsme lidé přizpůsobiví a tvořiví a už se díváme, jak situaci obrátit ve svůj prospěch.

Každý můžeme pomoct nějak

Já jsem rád, když ráno nevysypu vločky, a kdybych měl šít roušky, ještě bych z toho omylem spíchnul košili. Ale jako známý Don Juan vím, že věci stojí na mé krejčí. Takže jí raději svěřím peníze na úpravu kabátů dopředu, než aby zkrachovala a musela se stěhovat na venkov do Brna… Taky vím, že samota zabíjí více, než cigarety. Než jsem poznal streetgame, byl jsem osamělý dost… Proto jsem v době karantény StreetGame.cz, kde učíme seznamování nezavřel, ale naopak zdvojnásobil.

Ano, máme 4 nadupané instruktory, a to nejlepší, co umíme, je chodit s lidmi ven a bok po boku balit holky na ulici. Ale i v karanténě dokážeme šířit informace okolo biohackingu a zdraví. Managovat po Skypu vztahy, které během ponorkové nemoci explodovaly. Učit lidi komunikovat třeba prostřednictvím videí, která po celou karanténu vycházejí denně, vždy v 17:00… Takže tuny obsahu zdarma + co jsem mohl, to jsem zlevnil (k tomu se ještě dostaneme). Jak doporučuji se teď rozvíjet?

Zachovejte rytmus

Nezaměstnanost a deprese jdou k sobě asi jako policie a kradení respirátorů Červeného kříže (a je nakonec jedno, čí byly, přestaňte sahat na cizí věci). Lidé se bez smysluplné práce cítí neužiteční, nechtění. Samotného mě práce na StreetGame.cz naplňuje natolik, že když mi odpadly ostatní věci, právě k další práci jsem se obrátil. I vám doporučuji dělat něco. Cokoli, v čem nalezete špetku smyslu.

Krom ztráty poslání, co tolik likviduje nezaměstnané? Ztráta řádu. Po týdnu bez budíku už někteří vstávají ve 12, pouští televizi a zuřivě zalévají čipsy vínem…

Lidské bytosti potřebují nějaký řád. Někdo méně, někdo víc, ale skoro každý aspoň trochu. Jako člověk pracující z domu bych o tom mohl vyprávět…

Celé tělo, každý tělesný proces, každičký gen, se synchronizuje podle slunce. Pokud už vás nic netáhne vstávat ráno, radši si ve dne zatmíte, v noci rozsvítíte…, postupně tím poničíte své zdraví. Stačí se jen podívat, kdo nejčastěji trpí rakovinou – pracující na směny, letušky (jetlag), obyvatelé polárních oblastí (polární den) a lidé s dlouhodobými problémy se spánkem.⁠ I pokud vám tedy odpadla práce, doporučuji normálně bez budíku vstát podle východu slunce, po západu už modré světlo blokovat červenými brýlemi a jít pomalu spát. Ochrání vás to před viry více než vaše posmrkaná, týden nemytá rouška.

No a jen co obnovíte cirkadiální rytmus, naplánujte si trochu den, ať to neskončí u hraní her a sledování seriálů… Někdo je v tomhle fakt matematik a rozepisuje každou půl hodinu. Já, jen průměrně pořádkumilný, každý den odškrtávám toto:

 • královská ranní rutina
 • přečíst stránku
 • napsat odstavec do nové knihy
 • meditovat pár minut bosý venku na slunci
 • posilovat
 • 10 minut cvičit hudbu
 • královská večerní rutina

Nevypadá to jako moc, že? Hlavně to nevypadá jako moc pro mě. Takže se do toho vždycky pustím. A většinou přetáhnu tu jednu stránku, i ten jeden odstavec, i těch pár minut meditace… Ale vždy mám určené minimum.

Zachovejte důstojnost

Trik vzhledu je v to, že jím nepůsobíme jen na ostatní lidi, ale dokonce i sami na sebe. Když vidíte v zrcadle zrůdu, máte sami tendence přisuzovat jí špatné vlastnosti. Tyhle biologické předsudky prostě nesetřepeme…

I když je teď třeba moc lidí nevidí, vřele doporučuji dál si stříhat nehty, čistit chrup mezizubním kartáčkem, holit se… Proboha když máte čas, dopřejte si tu masku, ten tělový peeling, tu pedikůru!

Zachovat řád a dobrý pocit ze sebe sama.

Co můžete dělat v karanténě

Čtení

Moc se od sebe nelišíme, všichni řešíme podobné problémy a málokdy narazíte na něco, čemu už nečelil někdo jiný před vámi. V knížkách to všechno najdete + potrénujete soustředění.

Doporučuji číst cokoli, od osobního rozvoje po normální prózu (klidně povinná školní četba jako Malý Princ, Matoušovo evangelium, Kytice, Slezské písně…). Pokud vůbec nejste zvyklí číst (ale to byste se nedostali tak daleko v tomhle článku!), klidně začněte stranou denně a postupně přidávejte.

Z našich knížek nejvíce doporučuji Instruktorský manuál. Troufám si tvrdit, že se čte dobře :D a dávám sem i krizový slevový kód na 200 Kč slevu:

ObratitKriziVeSvujProspech

Lze nás ale více podpořit i koupí za plnou cenu. A kdo už IM má, klidně čtěte znova! Podle ankety na fóru nejvíce lidí četlo Instruktorský manuál 3x a více.

Práce na svém projektu

Jestli jste někdy chtěli rozjet něco vlastního, teď je asi čas…

Socializace

Čeká vás zdravotní sestřičkaVirus nám vzal streetgame, ale úplně nezakrníme! Doporučuji telefonování a hlavně webkameru.

Pokud jste četli StreetGame.cz už před karanténou, zřejmě máte v mobilu stovky čísel na holky, kterým můžete zavolat a zlepšit den. Mým nejoblíbenějším serverem pak je Omegle, které vám hází náhodné holky na webku, kde je můžete jednu za druhou balit a přesouvat si je třeba na Skype. Měl jsem z Omegle rande, měl jsem z něj online svlékací přítelkyně, a celkově jsem tam opravdu vylepšil svou hru i v minulých letech.

Pokud byste se chtěli slyšet přímo se mnou, lze si objednat půl hodinu na Skypu. Řešit holky, osobní rozvoj, biohacking, cokoli…

A výzva dne: vytočte náhodné číslo a řekněte člověku na druhé straně vtip.

Sport

Chytejte na balkóně slunce. To vám při zavřených posilovnách promění postavu asi nejvíce. Sluneční záření je totiž pekelně anabolické. Vědci kdysi udělali chybu a zařadili D3 jako vitamín. Doopravdy je to ale tělu vlastní steroid – mužský hormon se zásadním vlivem na sílu, objem, vyrýsování a náladu. V silách tohoto krátkého článku není naučit někoho sportovat, znalejším ale doporučuju:

 • izometrický trénink (vyvíjení maximálního úsilí proti nehybné překážce, jako je tlačení do zdi)
 • progrese gymnastických prvků s vlastním tělem (tedy ne 200 kliků, ale práce na kliku na jedné ruce…)
 • pumpování proti expandérům
 • pózování
 • izometrický strečink

Jestli jste četli knihy od toho tintítka Tsatsoulina, tak teď má vážně smysl to aplikovat. Namaž si drážku, nahý válečníku…

Rozjímání

Máme právě možnost zpomalit, zamyslet se, co děláme, kam směřujeme, a jestli to celé dává smysl. Doporučuji meditovat a plánovat (+ veškerá ta pokročilá psychonautika, pokud si troufáte). To může být nejdůležitější ze všeho. S dobrým plánem vás čekají dobré věci.

StreetGame.cz každopádně nespí, je tu dál pro vás a kdyby bylo cokoli potřeba, stačí napsat. Znám lidi. Vyřešíme to.

Zaujal vás článek?

Pronikněte hlouběji a staňte se mužem, po kterém ženy touží! Náš desetidenní e-mailový program zdarma vám pomůže získat sebevědomí, spousty sexu s krásnými ženami a třeba i vysněný vztah.

Zanechte komentář:

4 komentáře
alesduron napsal 26.3.2020

Pěkné pozitivní počtení jako vždy, jde vidět že to děláš srdcem. Jen tak dál. Já myslím, že psychika posílí v těžkých chvílích, když se na to člověk zasoustredí

Odpovědět
  Princ napsal 26.3.2020

  Díky Aleši!

  Odpovědět
Tomas kosecky napsal 1.6.2020

Super clanok kde ta mozem kontaktovat potrebujem poradit:)

Odpovědět
Odešlete odpověď