Jak vypadá typický beta – StreetGame.cz
Beta na mostě

Jak vypadá typický beta

Evoluční biologie hovoří o tzv. alfa samci – to je dominantní vůdce smečky plný testosteronu, který představuje vše, co je na mužích přitažlivého. Vyzařuje z něj sebevědomí, společenský status a nespoutaná sexualita, a je tak zárukou silných, životaschopných dětí. Jeho opakem pak je beta samec – nejistý, hodný ňouma, o kterého žena zavadí možná jednou za pár let, pokud vůbec.

Takových betů je všude plno, což je ostatně logické – ne každý se dokáže prodrat na vrchol. Poznáte je, protože splňují většinu bodů následujícího popisu:

Beta věří, že ženu si nejlépe získá tím, že jí bude lézt do zadku, platit za ni a všemožně se k ní vtírat. Nenapáchá tím ale moc škody, protože se s ženami stejně příliš neseznamuje. Drží se svého sociálního kruhu a tajného snu o nějaké své kamarádce, kterou si idealizuje a považuje ji za něco jako svou životní lásku. Streetgame mu připadá nepatřičná – seznamovat se s neznámými lidmi je přece divné…

To vše logicky provází velice nízká sexuální zkušenost. Zatímco zlatá mládež, průbojní budoucí alfa samci přicházejí o panictví kolem 15, s betama se to táhne dál… Když už je možnost, beta ze zoufalství rychle skočí do jakéhokoli vztahu. Má ale jen velice málo zkušeností, a tak vše dříve nebo později stejně pokazí. Neví, že tu správnou vybere až z mnoha jiných.

Často je dokonce ochoten jít i do „vztahu“, kde není žádný sex. On ho totiž sex ani tolik nezajímá – v první řadě u žen hledá potvrzení, potřebuje od nich pochválit. Malý apetit je ovlivněn i nízkou hladinou mužských hormonů. Ta je odrazem životního stylu, a je jasné, že ani v jiných oblastech života nebývá beta velký frajer. Možná je nervózní, možná jen líný a neambiciózní, každopádně… výsledek je znát.

Některé bety vnímají, že je s nimi něco špatně, že jim něco chybí. Neví ale, že tím chybějícím článkem je prostě sex. Můj kamarád Jindra pracuje jako psycholog a vyprávěl mi o jednom pacientovi, který k němu chodil celé tři roky, ale pořád se jim nedařilo přijít na to, v čem je problém. Až jednou jeho klient přišel a byl jako vyměněný, celý sebejistý a spokojený. Jindra se ho zeptal, co se stalo, a zjistil, že ten chlapík si prostě po několika letech konečně štrejchnul. Rázem byly jeho problémy pryč.

Tak důležitý sex je. Ale to beta nevidí, a svůj nedostatek žen považuje za vcelku normální. Vždyť jeho beta kamarádi z Horní Dolní jsou na tom podobně, tak co… Pokud už svůj neúspěch registruje, svádí jej na svůj „vrozený vzhled“ anebo nedostatek peněz, protože všechny holky jsou přece zlatokopky… Určitě za to nemůže prostě fakt, že to s ženami neumí.

Neví, že ho pravděpodobně drží zpátky jeho limitující přesvědčení, že svádění se dá naučit a že i v jiných oblastech života se dá vzít život do vlastních rukou, ne se jen nechat vláčet „osudem“, „genetikou“ nebo „životní situací“. Chybí mu opravdové sebevědomí a neví, jak ho získat. Pokud včas nenajde pomoc, nejspíš takový zůstane až do smrti.

Zbývá říct: nedělejte stejné chyby. Nebuďte také beta.

Zaujal vás článek?

Pronikněte hlouběji a staňte se mužem, po kterém ženy touží! Náš desetidenní e-mailový program zdarma vám pomůže získat sebevědomí, spousty sexu s krásnými ženami a třeba i vysněný vztah.

Zanechte komentář:

12 komentářů
Daniel napsal 25.9.2016

Článek velice zajímavý ač nedočten do konce jako kdyby jsem se v tom pomalu vzhlédl ovšem stejně je to daleko kurzy

Odpovědět
  Princ napsal 25.9.2016

  Jak to myslíš daleko?

  Odpovědět
Petr napsal 29.1.2017

Do této chvíle mne to nikdy nenapadlo. Respektive možná párkrát ano, ale jak rychle to přišlo tak rychlo to odešlo :D Dnes asi budu mít celkem špatné spaní. Ale článek mi otevřel oči. A má otázka tedy zní jak se stát ALFOU? Řekl bych že to není moc složité prostě se jít seznamovat a zkoušet a zkoušet a zkoušet.

Odpovědět
Princ napsal 30.1.2017

Celý náš web je z velké části o tom, jak se stát alfa samcem. Chce to přemýšlet jinak, dělat věci jinak. Změnit životní styl, pravidelně vystupovat z komfortní zóny, projít masivním množstvím streetgame, rande, sexu a jiné akce…

Odpovědět
Pralinka napsal 18.2.2017

Jakoby jsi psal o mě před pár lety, a teď je to ještě stále podobné, je těžké to změnit. Ale vše se dá a budu doufat, že se postupem času změní, když na tom budu stále pracovat. Hlavní bylo si to vše uvědomit.

Odpovědět
Narcius napsal 5.11.2017

Se nám tady trochu popletli pojmy, protože to co je zde popisované jako beta samec je spíš omega :D. Ale z vlastní zkušenosti vám řeknu že není nic vtipnějšího než sledovat člověka který je takovouto omegou, ale snaží se tvářit před holkama jako velká alfa, ale ony to (světe div se) vždycky prokouknou.

Odpovědět
Martin napsal 4.6.2018

Upřímně, občas mi vy koučové přijdete, že balení holek berete jak příjezd italské delegace do Hoštic u Volyně (vesnice ze Slunce, Seno,…). Prostě oprava baráků a vesnice by byla komplikovaná a náročná, tak tam dáme kulisy, zepředu je namalujem, a hned to vypadá jinak, a takovou to taktiku uplatňujete při koučingu :)

Každá beta nechce být alfou, a většina se ani tak nestane. Hodně lidí kolem mě jsou normální bety, co rodině zajistí příjem, bydlení a s manželkou si udělají děti, a jsou tak šťastní. Paradoxně je to většina lidí, a tvrdit tady, že na penězích nezáleží je blbost.

Fakt si myslím, že nejdůležitější je v první řadě pracovat na inner game,… Celé tyhle sváděcí triky nějak emulují jenom silnou inner game. Další věc je, nějaká strategie pro vytváření nových vztahů, údržbu aktuálních a tvoření vlastního SC. Říkám strategie, protože 2 roky chlastat s kámoši, a hodit si doma, pak si na 2 týdny zaplatit instruktora, oslovit 100 holek na ulici, začít blekotat rychlostí čoudu z parní lokomotivy, a po první narážce to vzdát, a 100x to zopakovat, to není strategie.

Odpovědět
  Princ napsal 4.6.2018

  Máme mnoho článků o hluboké změně osobnosti. Také kurzy a přednášky nejsou jen o učení nějakých triků, ale o hluboké osobnostní transformaci. Stačí se podívat třeba na nejnovější článek na webu: https://streetgame.cz/5-problemu-s-aktivni-pritazlivosti/

  Odpovědět
petrzlan napsal 11.9.2019

jsem typický beta samec,když jsem tedy věříci-v očích hovad jsem slabý
jak je tedy možné až asi na 2výjimky ,vždy mne sbalila čubka-jistě stačilo se jí na mne upřeně dívat-ale ta poslední-ona tehdy opět náctiletá mne už 33 po pohledech mne pro jistotu chytla i pod stolem /aby ji kamarádky neviděly, za ruku.
při rozchodu ,po 10letech samozřejme toto nepřiznala…
ale chci říci něco jiného -kdo loví jsou čubky/i se rozvádí…/,a my můžem jen přihlížet a doufat …. ,co by beta lidi ony alfa čubky!!!

Odpovědět
Princ napsal 3.11.2019

Jaká čubka, jak se to vy věřící vyjadřujete? :D

Odpovědět
Patrik napsal 16.3.2021

Dobrá blbost :D Alfa je ve Smečce ploditel ale Beta samec je ten nejsilnější jelikož hlídá smečku … Pleteš si Omega Samce s Beta Samcem což je smutný

Odpovědět
  Princ napsal 16.3.2021

  Jak jsi na to přišel? :D

  Odpovědět
Odešlete odpověď