Jak vybudovat pevnou vůli a dosáhnout svých snů – StreetGame.cz
S přítelkyní na vrcholu

Jak vybudovat pevnou vůli a dosáhnout svých snů

Vybudovat svalnatou postavu, úspěšnou firmu nebo magnetickou přitažlivost pro ženy stojí spoustu práce. Stává se vám, že se na pár dní nadchnete, dlouhodobě ale postrádáte vnitřní sílu dělat každý den potřebné kroky? Tady je, jak získat silnou vůli.

Překonat se má biologickou cenu

Naše kurzy balení holek na ulici netrvají 3 hodiny jen tak. Tělo tam mimo komfortní zónu produkuje tolik adrenalinu, endorfinu, testosteronu…, že většina nováčků odchází tak šťastná a totálně vyšťavená, jako by se několik hodin věnovali (jinému) extrémnímu sportu.

Vypnout autopilot a vzít do rukou řídící páku, překonat své emoce a udělat něco nepříjemného, vkročit do neznáma… člověka vyčerpá daleko více, než zkrátka opakovat staré, bezpečné návyky. Atributu, který tato činnost vyžaduje a postupně vyčerpává, říkáme vůle.

Nemít vůli, děláme jen to, co nám řeknou naše zvířecí pudy („Sněz ten dort a ulož si ho na horší časy!“, „Neoslovuj tu holku s kamarádem vedle ní, mohl bys zemřít!“), a co už jsme dělat zvyklí.

Vůle se dá vyčerpat (překonali jste se tolik, že zbytek dne jen ležíte doma, jíte a sledujete seriály) a každou noc se znova obnovuje. Máme jí každopádně jen malou trošičku.

Jak vůli neplýtvat

Proto se nevyplatí s vůlí plýtvat a využívat jí na nesmysly. Například pokud máte byt plný nezdravých potravin, musíte každou chvíli používat vůli, abyste je nesnědli. Pokud doma nic nezdravého nemáte, je už rozhodnuto, a vůli na to vynakládat nemusíte. Ušetříte si jí.

Pro druhý příklad řekněme, že nejíte pečivo, a právě jste navštívili restauraci, kde chleba před jídlem nabízejí zdarma. Pokud ho necháte ležet na stole, budete muset celou dobu vynakládat vůli, abyste chleba nesnědli. Pokud číšníka okamžitě požádáte, aby pečivo odnesl, vůli si ušetříte na důležitější věci.

Jak disciplínu rozvíjet

Pokud se za celý den nijak nepřekonáte, neuděláte nic nepříjemného, nic nového nebo náročného, vůle zůstane nevyčerpaná. Tím svému tělu dáte signál, že vůli nepotřebuje tolik obnovovat. Tak se dlouhodobě můžete stát línějšími.

Pokud vůli využijete na maximum (ideálně produktivně, jak naznačuje předchozí oddíl), mozek jí do příště vytvoří o trochu více. (Stejně jako když v posilovně poškodíte svaly, a ony se zacelí o něco silnější). Tak se tréninkem můžete v překonávání sebe sama postupně zlepšovat. Budete více a více člověkem. Méně pouhým zvířetem, které dělá, co mu právě jeho pudy řeknou. Méně robotem, který bezmyšlenkovitě opakuje, na co si zvykl, a život mu uteče, aniž by se nad ním zamyslel.

Shrnuto: když vůli nepoužíváte, postupně ubývá, když ji naplno používáte, přibývá jí.

Jak vybudovat pevnou vůli a dosáhnout svých snů

Zařiďte si život, kde disciplínu nepotřebujete

Cesta na vrchol se nemusí proměnit ve stálé, celodenní utrpení, kdy se neustále hlídáte. Klíčem k úspěchu bývá nastavit věci tak, abyste vůli v průběhu procesu přestali nepotřebovat.

Hráči, kteří se rozhodnou streetovat každý den, se překonávají jen prvních pár dní. Brzy si zvyknou a na to, aby šli balit holky, nevynakládají žádnou energii. Za to když lidé bez pevného režimu pokaždé přemýšlí: „Půjdu dnes na street, nebo ne?“ samotné rozhodování je stojí spoustu energie. Kdyby se na začátku rozhodli jednou a provždy, problémy s vynakládáním vůle by jim rychle odpadly.

Pokud jste rozhodnutí oslovit první holku, kterou uvidíte, za chvilku to máte v kapse. Pokud se chystáte dlouho si vybírat, každá se bude zdát moc hezká, moc škaredá, moc stará, moc mladá… a možná odejdete s prázdnou.

Proč lidé, kteří vůbec nechodí na soustředěné streety, a „jen občas osloví nějakou holku, která se jim líbí?“ nemívají velké výsledky? Krom nedostatku prostoru pro trénink za tím stojí právě vysoká biologická cena překonávání se. Často se raději, než aby někoho oslovovali, přesvědčí o tom, že dotyčná není dostatečně krásná.

Vybudovat návyk stojí používat vůli několik dní v kuse (každý den trochu méně, až je to zcela automatické), je to ale mnohem efektivnější, než překonávat se jednou za čas, pokaždé úplně od začátku.

Další triky

Jakmile v činnosti dokážete najít zábavu a uvědomíte si, že cesta je cíl, samotná činnost vás bude motivovat a vůle již nebude potřeba.

Přizpůsobte třeba trénink v posilovně tak, aby vás osobně maximálně bavil.

Pokud býváte hodně úzkostní, napište si tréninky, které vás nebudou děsit. Delší rozcvička, vše předem naplánované, cviky a postupy, které dobře znáte, a už vám jdou…

Pokud milujete vzrušení, sestavte trénink podle toho. Začněte nějakou výbušnou, aktivační rampou, ratched loadingem nebo 5/4/3/2/1. Zapojte do tréninku silovou i pumpovací část. Aplikujte více zajímavých metod (supersérie, mechanické drop sety, pumpování s žílami stáhnutými bandáží, trénink bez negativní fáze…). Udržte kratší pauzy. Měňte tréninky častěji.

Takto postupujte ve všem. Najděte v činnosti svou zábavu, abyste se na ni mohli těšit. Na streetgame si třeba nejvíce užívám:

 • čerstvý vzduch a jak často svítí slunce
 • že mnohdy objevím nová, zajímavá místa
 • adrenalin před oslovením v nějaké bláznivé situaci
 • jak se holce po oslovení zlepší den
 • jak se společně smějeme
 • když oba přestaneme mluvit a jen se na sebe díváme
 • když poprvé z blízka ucítím její vůni a ochutnám její rty
 • kolik nezapomenutelných historek ze streetgame s kamarády máme

Streetgame je pro mě zkrátka slunce, radost, láska, doteky a přátelství… 0% vůle potřeba.

Proč vůli zázračně rozvíjí meditace

Když nezaujatě pozorujete přítomný okamžik, své tělo, věci kolem… Nehodnotíte je, neztotožňujete se s nimi, jen vnímáte surová data… Roste ve vás uvědomění, že vy nejste své myšlenky. Vy nejste své pocity. Že existuje jakési vyšší já za tím vším, které vše nezaujatě pozoruje. S tím roste i uvědomění, že každou svou emoci nemusíte hned tupě následovat. Že finální rozhodnutí uděláte vy. Pokud se třeba bojíte oslovit holku, víte, že tento strach nemusíte poslouchat. Že se můžete prostě ovládnout a udělat to. Protože nejste pes.

Každá vteřina meditace je jako jeden dřep pro váš mozek. Z automatizované zombie nebo pouhé sbírky biologických potřeb postupně dělá pravého člověka.

Jste líní, protože můžete?

S dnešní životní úrovní, sociálním systémem, internetem plným dobrodružných seriálů a nahých holek, si lenost zkrátka můžete dovolit. Dokážete se k dobrým pocitům stimulovat uměle a pocit, že se něco děje, pornem, cukrem a seriály kompletně zamaskovat.

Když nepřirozené stimuly okamžitého nezaslouženého štěstí (počítačové hry, cukr, porno, velké množství seriálů) omezíte, masivně se zvýší vaše motivace dosáhnout něčeho opravdového. Pro dobré pocity se budete muset nadřít, a tak za vámi konečně začnou zůstávat opravdové výsledky.

A tak vyřaďte rozptýlení, udělejte si z činností zábavu, budujte návyky a když přijde něco nepříjemného, využijte šance k budování vůle!

I teď, nenechte motivaci zase brzy vyvanout. Pokud budete spoléhat, že se na streetgame.cz zase někdy podíváte, může to dopadnout… různě. Pokud ale do formuláře níže vyplníte mail, přijde vám PDF zdarma, a jednou za čas se vám ozveme. Tak si zajistíte, že na vše jen tak nezapomenete, ale budete dobře zásobeni novou inspirací pro osobní rozvoj a balení holek k pravidelnému studiu a postupnému zkoušení. Je to zdarma a kdykoli se dá zase odhlásit.

Zaujal vás článek?

Pronikněte hlouběji a staňte se mužem, po kterém ženy touží! Náš desetidenní e-mailový program zdarma vám pomůže získat sebevědomí, spousty sexu s krásnými ženami a třeba i vysněný vztah.

Zanechte komentář:

11 komentářů
Martin napsal 4.11.2018

Víš, v zásadě balit holky je sice fajn, ale primární problém to neřeší, a to je, jak mít ve vztahu moc a i možná tak trošku navrch.

Přijde mi, že je tu milión expertů na to, jak navazovat vztahy, ale jen málokdo dokáže držet tu jejich dynamiku. I lidi co se naučí oslovovat pravidelně na ulici hned ve vztahu selhávají.

Odpovědět
  Princ napsal 4.11.2018

  Odkud toto čerpáš Martine? Vždycky jsem měl rád vztahy, vždycky jsem učil vztahy, přednášel o nich, mám úžasnou přítelkyni ze streetu více než rok, lovíme spolu holky do trojky… Také osobně znám spoustu studentů, kteří si díky streetgame dokonalou partnerku našli.

  Jak mít ve vztahu dobrou pozici streetgame řeší, protože ti dá:

  – hojnost žen
  – možnost vybrat si skvělou partnerku z mnoha (tj. ze všech, ne jen z toho, co potkáš v práci)
  – stabilní vysoké vnitřní sebevědomí ( https://streetgame.cz/narcisticka-a-antisocialni-porucha-osobnosti-v-komunite-svadeni/ )
  – opravdovou lásku k ženám a jejich porozumění

  Bety ani neví, co je opravdová láska, znají jen závislou fixaci. Protože romantické filmy nepsali streetaři, je to slabota oproti tomu, jak úžasný může být vztah streetaře.

  Procházel jsem různými vztahy většinu své streetařské kariéry. Překonávali jsme společně různé problémy, ale že bych někdy byl podpantoflák, to opravdu ne. Kdybys mě nebo mé žáky už od mírně pokročilých viděl osobně, hned by ti bylo jasné, že tohle se streetařům jasně vyhýbá.

  Odpovědět
Doctor Dolan napsal 5.11.2018

Jsem na posledním koncertu Sodomy vyhecován StreetGame po X měsících překonal sociální fobii a introverzi a (kupodivu absolutně střízlivej) oslovil holku.
Překvapením bylo že ona dle všeho taky dost introvertka mne neodpálkovala a ještě mne představila kámošce (stěžovala si že nemůže chlastat, protože řídí a bez chlastu se před lidma stydí… no ale bavila se celkem otevřeně).
Nešel jsem do toho s tím že ji chci sbalit, jen ji využil jako „trenažer“ a test nanečisto (tento osud asi čeká dalších 30-50 nebohých ženských obětí).

Kontakt jsem obdržel, dokonce pravej. Nicméně jak jsem si furt myslel, že „testy“ jsou blbost, nevím zda jsem jaksi jeden od ní nedostal.

Když holka odepíše že „teď nestojí o kontakt s lidma a už vůbec ne s opačným pohlavím – momentálně“, třebaže je zrovna v práci, kontakt mohla dát falešnej, ignorovat mě, tak mne napadaj tři možnosti:
1. Chce mě poslat do p*dele urgentně aby měla pokoj
2. Je lesba
3. Test :D

Škoda že reagovat jsem mohl jen jednou, nejradši bych využil všechny varianty co mne napadly.

Odpovědět
Lapač napsal 5.11.2018

Po dlouhé době opravdu kvalitní článek a ne pouze propagace akcí.

Velice děkuji! Víc takovýchto přínosných článků prosím a ne pouze reklamu bez přemýšlení.

Odpovědět
Princ napsal 5.11.2018

MuDr. Dolan: gratuluju! Podle dalších reakcí brzy zjistíš, zda šlo o test, nebo totální odmítnutí. A když budeš balit další, brzo dostaneš spoustu možností vyzkoušet další varianty :)

Lapač: díky! Co bys dělal ty, kdybys měl naplánovanou akci, o které bys věděl, že má potenciál lidem změnit život, a chtěl bys na ní proto dostat co nejvíc lidí? Jak bys postupoval?

Jen číst články bohužel ještě nikomu nepomohlo, všechno je o tom dostat chlapy ven mezi nás.

Většina lidí mě právě žádá, abych přednášky propagoval více, protože čím víc se nás tam potká, tím víc parťáků pro každého.

Zvlášť protože se témata našich akcí nikdy neopakují, když něco málo propaguju, lidé mi pak vyčítají, že o akci nevěděli, a promeškané lekce už nelze nijak nahradit.

Odpovědět
  Doctor Dolan napsal 5.11.2018

  Princ:
  No, říkám si zda to nezazdila má odpověď, ať je v klidu, že kvótu pro žádosti o ruku za tento rok jsem už překročil (hyperbola) a vlastně přiznání že šlo o snahu překonat sociální fobii a poznat nové magory, přičemž oni (ona a její kámoši) se jeví jako vhodné „oběti“. Přes text zprávy to naštěstí nepozná, zda si dělám srandu nebo to myslím vážně :D

  U balení je problém že Olomouc není až tak malé město a nechci aby se mé „pilování“ provalilo, stejně tak v Brně mám dost kámošů a známých (byť tam se člověk ztratí) takže na kurz budu muset vypadnout někam, kde jsem všem u p*dele. Pokud to v Praze x-krát po*eru a zakoktám se jako debil, mezi milionem obyvatel snadno zmizím a po nějaké době si mě nebude nikdo pamatovat.

  Odpovědět
Princ napsal 5.11.2018

Tady se to zapomene do dvou minut :D

Odpovědět
Kaja napsal 7.11.2018

zkusim tu meditaci.

Odpovědět
Dick napsal 8.11.2018

Filosoficko-ekonomické okénko:

„S dnešní životní úrovní, sociálním systémem, internetem plným dobrodružných seriálů a nahých holek, si lenost zkrátka můžete dovolit. Dokážete se k dobrým pocitům stimulovat uměle a pocit, že se něco děje, pornem, cukrem a seriály kompletně zamaskovat.“

Nabízí se otázka, kde je ta hranice. To bychom pak mohli říct, že jít do krámu a koupit si srnčí je nezasloužený stimul, protože jsem měl jít ven a chrabrého srnce ulovit…

Konec konců o tom je celý lidský pokrok. Jak z omezených zdrojů vytřískat maximum s minimem práce. Když člověk přestal být nucen makat celý den na poli, aby se mohl trochu najíst, byl to obrovský civilizační pokrok a troufám si tvrdit, že krok lepšímu. A dnes člověk nemusí svádět, aby viděl dudy… vidím v tom velkou paralelu. A jsem si jistý, že to nebude dlouho trvat a budou tu sexuální roboti, který dost možná budou lepší než skutečný ženský a nebude hrozit neúspěch nebo bolení hlavy. A já si říkám, jestli považovat to za špatné není jen důkaz určité zkostnatělosti…

Odpovědět
  Princ napsal 8.11.2018

  Taky jsem za pokrok rád.

  Pokud člověk chce být dobrým svůdníkem, vyplatí se mu udržovat vysokou motivaci a „moderním“ stimulům se vyhnout. Nejde o to jen kritizovat vše nové nebo staré.

  Je to podobné, jako když nás pokrok zbavil nutnosti fyzické zdatnosti, ale stejně je lepší chodit do posilovny…

  Odpovědět
  Doctor Dolan napsal 16.11.2018

  Well tak komunikuje, absolutní odmítnutí to asi nebylo, něco vyčíst jak „na tom jsem“ je ale těžký, vypadá to na dost velkou asociálku se „špatnejma zkušenostma“.

  Tak asi hlavně nebýt „záchranář“ a když už „kamarád“ tak ji použít jako nácvik komunikace s hezkejma holkama když už mne pustila k tělu, je to celkem kus z vyšší ligy než já, tak proč toho nevyužít, kdo ví kdy se příště k něčemu takovému dostanu :D

  Odpovědět
Odešlete odpověď