Jak správně navázat oční kontakt – StreetGame.cz
Zamilovaný pár

Jak správně navázat oční kontakt

Pokud oční kontakt navazujete a udržujete tím správným způsobem, může vám pomoci prolomit ledy. Jestli však v této oblasti selháváte, může to dívku naopak odradit nebo přimět k názoru, že příliš tlačíte na pilu. Najít tu správnou cestu a vybalancovat vaši „eyegame“ rozhodně není na škodu.

Možná si to ani neuvědomujete, ale oční kontakt má spoustu různých aspektů. Naučit se je správně pochopit a takřka číst z ženských očí, může být velmi výhodné.

1) Čtěte řeč jejího těla

Pro každou ženu platí, že se její pocity promítají v řeči jejího těla. Pakliže tyto náznaky správně přečtete, můžete je později využít jako vodítko a odhadnout, kolik očního kontaktu je v danou chvíli asi potřeba. Čemu tedy věnovat pozornost?

  • Když ona sama udržuje oční kontakt – Toto je jeden z nejdůležitějších znaků. Pokud žena sama s vámi udržuje silný oční kontakt, tak to všeobecně znamená, že se jí s vámi dobře povídá, nemá problém komunikovat s vámi a s největší pravděpodobností jí tento oční kontakt můžete oplatit a udržovat jej, aniž byste se museli bát, že ji vystrašíte.
  • Usmívá se – Další pozitivní znak. Pokud se žena při konverzaci často usmívá, tak je vysoce pravděpodobné, že se při konverzaci s vámi cítí příjemně, tím pádem je bezpečné udržovat s ní oční kontakt, aniž by jí váš pohled přišel příliš intenzivní.
  • Hraje si s vlasy – Hraní si s vlasy nebo zastrkávání za ucho může dávat najevo, že se konverzace příjemně odvíjí a žena s vámi možná i trochu flirtuje. Ať už se bavíte o čemkoliv, pokračujte v tom.
  • Nedívá se jinam – Pokud se snažíte udržet oční kontakt, ale žena se kouká okolo po místnosti, prostě všude kolem vás jen ne na vás samotné, může to značit, že se s vámi cítí nepříjemně. V této situaci přichází v úvahu ubrat na očním kontaktu z vaší strany a možná udělat malý krok nazpátek, pokud jste příliš blízko u ní. Chcete přeci aby se s vámi cítila co nejlépe, od toho se přeci všechno odvíjí.
  • Čelí vám tváří v tvář – V takovém případě je všechno v pořádku. Jestli však zaznamenáte, že se její ramena či nohy vytáčejí trochu bokem a ne úplně k vám, může to znamenat, že jste příliš intenzivní. V této situaci je vhodné ubrat trochu očního kontaktu, podobně jako v předchozím bodu.

2) Rozesmějte ji

Pokud je žena znepokojená očním kontaktem z vaší strany, značí to že něco není v pořádku. Prostě se cítí napjatě, nervózně nebo trapně. V takové situaci nemusí být na škodu nějaký vtípek, který trochu prolomí ledy, tak aby se zasmála a uvolnila. Jestli se vám to podaří, pak nastává slušná šance, že se oční kontakt z její strany vzápětí navýší.

3) Nenarušujte její osobní prostor

Jestli nemá problém dívat se vám do očí tak to značí jistý komfort. Prostě s vámi nemá problém a cítí se v pohodě. Avšak jestli se necítí dobře vzhledem k jiným věcem, tak je dobrá šance, že více očního kontaktu nebude chtít. Možná si to v tu chvíli ani neuvědomíte, ale když narušíte její osobní prostor tím, že budete stát či sedět příliš blízko k ní, může jí to trochu znepokojit a odradit.

To může také platit v případě, že se jí ptáte na příliš osobní otázky nebo probíráte příliš citlivá témata jako náboženství nebo politiku. Někdy vám to od prvního pohledu ani nepřijde, ale žena může mít v daných oblastech naprosto odlišné nebo úplně opačné názory. Vy můžete být pravičák, zatímco ona sympatizuje s levicí. Vy jste ateista a ona je vášnivá křesťanka. Tady se bruslí na tenkém ledě a může to úplně zkazit atmosféru a náladu.

4) Buďte „v pohodě“

Když si zrovna povídáte s dívkou, která se vám opravdu líbí, může vás to svádět k tomu, že se jí zahledíte do očí, cítíte jakési propojení, možná se zrovna zamilováváte. Bohužel, takovému pokušení je lepší se vyhnout, a to v drtivé většině případů. Je dobré začít pozvolna a až po nějakém čase přidávat na očním kontaktu, podle toho jak se konverzace odvíjí. Ženy jsou často velmi emocionální a citlivé stvoření a pokud se necháte unést, mohou to vycítit. Takže i když můžete mít určité nutkání k vášnivé konverzaci plné očního kontaktu, většinou to není ta správná cesta.

Přestože zrovna projevuje všechny výše zmíněné signály zájmu, nemusíte začít přehánět. Ona vám tím sice dává najevo, že si chce s vámi povídat, to však neznamená, že se můžete nechat úplně unést. Méně je někdy více. Zachovat si zdravou soudnost je vždy na místě.

Autor článkuNapsal Pavel Tichý, odborník na balení holek přes internet a Princův parťák ještě z dob, kdy žádná streetgame.cz nebyla.

Zaujal vás článek?

Pronikněte hlouběji a staňte se mužem, po kterém ženy touží! Náš desetidenní e-mailový program zdarma vám pomůže získat sebevědomí, spousty sexu s krásnými ženami a třeba i vysněný vztah.

Zanechte komentář: