Jak se vyrovnat s rozchodem – StreetGame.cz
Pár na vrcholku světa

Jak se vyrovnat s rozchodem

Rozešli jste se právě s partnerem? Je normální cítit se nešťastní, zoufalí a prázdní. Poradíme vám, jak rozchod s přítelkyní přežít, plně zvládnout a získat zpět ztracenou chuť do života. Co přesně tedy po rozchodu dělat?

Nejde o to, na bývalého partnera zcela zapomenout. Cílový stav bude vypadat spíš tak, že si ho na logické úrovni sice budete pamatovat, ale tyto vzpomínky už ve vás nebudou zanechávat výrazné emoce.

Zamilovanost totiž je hormonální stav podobný závislosti. Když jste se „svou láskou“, cítíte se šťastní, když bez ní, máte abstinenční příznaky a silně vám chybí. Rozchod pak způsobí jako velice silný absťák. Tělu potom nějakou dobu trvá, než se hormony upraví do normálu. Velice důležité pro nás je, že toto ozdravení lze zásadním způsobem urychlit.

Pokud nejde přímo o rozvod manželství a vy tedy nemusíte podávat žádost o rozvod, řešit s protějškem rozdělení majetku a podobně, zkuste se svým ex úplně přerušit kontakt. Možná chcete bývalého partnera získat zpět. I v takovém případě je vhodné se mu nějakou dobu neozývat.

Určitě za svým ex nedolézejte a nesnažte se k němu vrátit hned – takové chování není atraktivní, ale velice odpudivé. Ponižující situace, do které by vás to dostalo, by ještě zhoršila váš emocionální propad. Vy navíc nechcete dál udržovat svou závislost. Chcete se jít zbavit. O svých pocitech rozhodně s někým mluvte, ne však se svým ex.

Také zaplňte vzniklý čas novými koníčky, u kterých vaše tělo vylučuje endorfiny, hormony štěstí. To jsou zejména:

  • Sport a zdravá strava
  • Opalování (slunce na mozek působí velice silně, proto jsem v zimě lidi méně šťastní, proto je v severských zemích více sebevražd…)
  • Seznamování a sex s jinými lidmi (jak na to řeší většina našich článků)
  • Zábava s přáteli
  • Činnosti, ve kterých jste úspěšní a oceňovaní okolím
  • Vydělávání peněz

Obecně cokoli, co vás dělá šťastnými, kromě přítomnosti bývalého partnera, vám zároveň pomáhá vyrovnat se z rozchodem. Takže neztrácejte čas, nezůstávejte ležet doma u televize, ale vzchopte se a začněte žít ještě aktivnější a šťastnější život, než kdy před tím! Rozchod pak nejen překonáte, ale vyjdete z něj jako mnohem lepší a silnější lidé!

Každému muži prospěje vrátit se co nejrychleji do seznamovacího procesu – oslovit pár holek na ulici, v klubu, a znova nakopnout svůj sexuální život.

Se silnými pocity vám akutně pomůže i meditace – díky té je dokážete vstřebat a nechat jít, nikoli odsouvat do nevědomí, kde by v průběhu času natropily ještě více neplechy.

Shrňme si to – přerušte kontakt s ex, s někým si o tom promluvte, a následně se pořádně pusťte do svých koníčků! Teprve potom bude případně čas dát partnerovi šanci získat vás zpět. Je ale možné, že v tu chvíli už to ani nebudete chtít.

Zaujal vás článek?

Pronikněte hlouběji a staňte se mužem, po kterém ženy touží! Náš desetidenní e-mailový program zdarma vám pomůže získat sebevědomí, spousty sexu s krásnými ženami a třeba i vysněný vztah.

Zanechte komentář: