Jak prolomit bariéru mezi teorií a praxí (oslovování holek v reálu) – StreetGame.cz
Žena na mostě k akci

Jak prolomit bariéru mezi teorií a praxí (oslovování holek v reálu)

Kdybych měl vybrat jediný nejčastější problém mezi tisíci lidí, které jsem osobně učil balit holky, byla by to potíž přenést načtené návody do akce tam venku v ulicích a klubech. Pokud se vám také stává, že teoretické řešení v klidu doma znáte, ale po oslovení holky jej nedokážete použít, prvním krokem je uvědomit si, že neexistuje pouze čistá teorie a čistá praxe. Jde o celé kontinuum:

Čtení teorie -> Čtení reportů z akce (umění) -> Zážitkové čtení -> Přednášky -> Výcviky -> Vlastní balení holek

Pro nejlepší výsledky byste se přitom měli průběžně měli pohybovat po celém kontinuu. Jednotlivé kroky od nejteoretičtějšího po nejpraktičtější za sebou jdou takto:

1) Čtení teorie

Zde spadá většina článků na webu. Připomínají textový návod k počítačové hře, kterou jste nikdy neviděli.

Neprospívá teorii úplně vynechat. Pak vás totiž čeká pouze pár let balení holek, při kterém těžkou dřinou objevíte naprosto základní poučky, které každý zná a mohli jste si je přečíst za půl hodiny.

Nelze ale u pouhé teorie zůstat, případně číst dál a dál a myslet si, že začnete, až všechno dokonale pochopíte. Bez praxe články ještě nikdo plně nepochopil. Mnohá spirituální uvědomění ze streetgame se slovy nedají ani popsat.

Vždy čtěte a streetujte průběžně. Aby vás čtení teorie nedostalo příliš do vlastní hlavy (nervózně byste promýšleli každý svůj pohyb…), věnujte akci vždy více času, než trávíte čtením.

2) Čtení reportů z akce (umění)

Nejlépe napsané reporty o tom, jak balil holky někdo jiný, umí vyvolat podobný emoční zážitek, jako byste věci sami prožili. Umělecky popsaná situace hlavního hrdiny se vryje do paměti lépe, než suchá teorie bez kontextu. Report tak poskytne nejlepší příklad.

Proto jsem naše knížky vždy protkány krátkými, údernými reporty z akce. Proto i na přednáškách rádi vyprávíme své nejnovější šílené zážitky.

3) Zážitkové čtení

Když jsem psal Instruktorský manuál, věděl jsem, že teorie už bylo dost. „Napíšu knížky tak překvapivou, nabitou uvědoměním a šokujícími fakty, že samo čtení bude sice emocionálně náročné, ale transformující. Proložím ji reporty z akce a každou kapitolu doplním studijními otázkami,“ řekl jsem si. Už první březnový den, den vydání, nám chodily maily plné slz i euforie.

4) Přednášky

Na našich akcích potkáte desítky aktivních streetařů. Uvidíte, jak přátelští, nadšení a otevření lidé to jsou. Naše klíčové hodnoty (akce, inovace, konání dobra) ucítíte i ve vzduchu, který dýcháte. Každá věc řečená v takové atmosféře má 1000x větší dopad, než když si to rolujete někde v tramvaji na mobilu.

Na přednáškách slyšíte tón, kterým věci říkám. Nevstřebáváte informace jen logicky, ale také emočně. Účastníte se vlastně hodinu a půl dlouhého hereckého čísla, stand upu, divadelního představení, při kterém šeptám, křičím, poskakuju, kreslím grafy, házím botama… Chvilku jste v šoku, pak se zase smějete…

Během přednášky se kdykoli můžete zeptat a nechat si každou nejasnost upřesnit. Obvykle si také vyzkoušíte několik cvičení, které vás posunou i v bezpečném prostředí (například zlepší dech, řeč těla, hlas, nastavení mysli…).

Přednášky pořádáme jednou měsíčně. Většina lidí jakmile přijde jednou, už chodí pokaždé – proto témata nikdy neopakujeme.

Pro mnohé je právě přednáška dnem, kdy si přestanou jen něco číst, a stanou se součástí komunity.

5) Výcviky / Dril / Kampaň

Pokud přednáška vypadá, jako by vám trenér boxu vysvětloval techniku, Výcvik se dá přirovnat k tréninku jednotlivých úderů, kroků a úhybů.

Podle tématu trénujeme oslovování v různých situacích, dotek za dotekem, techniku za technikou… 6 hodin v kuse, až naprosto přejdou do svalové paměti.

Pokud balení holek na ulici je volná hra (znič všechny nepřátele na mapě), výcvik se podobá kampani (vytrénuj 5 osadníků / natěž 15 000 surovin / chraň základnu 30 minut / postav přístav na místě nepřátelského přístavu), na které se jednotlivé aspekty hry postupně naučíte.

Výcvik představuje nejdůležitější most mezi jakoukoli teorií, a pravým balením holek na ulici. Zafixujete si tam správné návyky, které pak i ve stresu na ulici/v klubu automaticky provedete.

Výcviky pořádáme vždy po přednáškách. Pro účastníky Výcviku je přednáška zdarma. Témata nikdy neopakujeme, někdy ale shrnujeme to nejlepší z předchozích 3 seminářů na takzvaném Best of Výcviku. Například v sobotu 22. září 2018 budeme shrnovat to nejdůležitější z Výcviků Pasivní přitažlivosti (jak vyzařovat atraktivitu při čemkoli, co děláte), Výcviku Konverzace (jak vždy vědět, o čem s holkou mluvit) a Výcviku Řeči těla.

6) Balení holek

Bez tohoto kroku jsou všechny ostatní zcela zbytečné. Pokud byste si měli vybrat pouze jeden, jděte po tomto. Neexistuje nikdo, kdo by se zlepšil pouhým studiem teorie.

Se streetgame je nejlepší začít v den, kdy objevíte tento web (podle pravidla: vždy více akce, než teorie). Každý týden na kurzech potkám několik lidí, kteří nakonec strašně litují, že nezačali dřív. „Uvědomil jsem si, že na tom nic není, že můžu jít a prostě oslovit jakoukoli holku, a nic se mi nestane, můžu jen získat!“ říkají vždycky po kurzu.

Pokud chcete prolomit strach a naučit se oslovovat holky kdykoli přímo na ulici, pořádáme tříhodinové kurzy, kde se sejdete s instruktorem přímo ve městě a rovnou se pustíte do akce. Kurzy se klasicky absolvují ve třech (3 žáci:1 instruktor), lze si ale koupit i individuální (1 na 1). Pokud si chcete stoprocentně pojistit dlouhodobý progres, máme i dlouhodobý Internship program.

Jak překlenout most mezi teorií a praxí

 1. Nepřemýšlejte do nekonečna, zda článek má pravdu, nebo ne – jděte to hned vyzkoušet ven.
 2. Abyste úzkostně nepřeanalyzovávali každý krok, vždy balte holky více, než o tom čtete.
 3. Abyste se poprvé vrhli do akce, nemusíte nic číst. Musíte se ale vrhnout do akce, abyste pochopili čtení.
 4. Vstřebávání reportů nebo Instruktorského manuálu funguje lépe, než pouhá teorie.
 5. Jestli máte problém sami překonat strach z oslovení, přijďte na kurz.
 6. Pokud se v akci nachytáváte, jak vůbec nepoužíváte správnou technologii a děláte něco úplně jiného, než máte nastudováno, přijďte si to nadrilovat na šestihodinový Výcvik.

Zaujal vás článek?

Pronikněte hlouběji a staňte se mužem, po kterém ženy touží! Náš desetidenní e-mailový program zdarma vám pomůže získat sebevědomí, spousty sexu s krásnými ženami a třeba i vysněný vztah.

Zanechte komentář:

5 komentářů
Doctor Dolan napsal 22.9.2018

Debilní nápad:

Co tak do kurzu zařadit trénink konfrontace? Jako že by instruktor žáka „shazoval“ nebo dělal jako že mu chce přebrat babu (popř. sehnat ženskou co bude „testovat“, nebo použil na něj testy kterými musel projít on sám) a žák na to musel reagovat? :D

Odpovědět
  Princ napsal 23.9.2018

  Občas s některými pokročilými tyhle věci děláme, když se na tom domluvíme.

  Odpovědět
  Doctor Dolan napsal 2.10.2018

  Jo a ještě něco.
  V článcích se dost často vyhrazuješ proti romantickým (teenagerským) filmům které blbnou hlavu mladým klukům ve stylu „hodnej ňouma má přednost oproti alfasamci/děvkaři“.

  Nenapadlo tě někdy napsat story (na film by asi nebyl rozpočet) které by bylo pravým opakem?
  Po letech fantasy se chci vrátit k slice-of-life žánru a mám v hlavě příběh, kde se „beťákovi“ rozpadne vztah, ale místo dolejzání za ex a fňukání na sobě začne makat (ale ne by dostal JI zpět, kvůli sobě). Konec otevřený, nestane se alfou ale řekněme že tam bude jistý progres a změna myšlení.

  Akorát jako „ne-streetař“ nevím zda je adekvátní něco na tuhle tématiku psát. Popř. bych to prokonzultoval např. na kurzu.

  Odpovědět
  Princ napsal 2.10.2018

  Určitě napiš, každý takový realistický příběh bude super!

  Jen pozor, mnoho lidí to nebude chtít přijmout. Stačí, když někomu tiše vysvětluju streetgame ve vlaku, a betám z toho praská hlava :D

  Odpovědět
  Doctor Dolan napsal 2.10.2018

  Rád píšu tak, aby to čtenáře dělilo na dva týmy. Ani ve fantasy jsem nikdy nepodsouval kdo je „hodnej“ a kdo „zlej“. Někdo ten příběh možná bude brát že „z hodného kluka se stal hajzl“ pro jiného to možná bude „kluk našel sebeúctu a nenechá si už s*át na hlavu“.

  Taky mne napadl trochu debilní nápad že onen vztah mezi „alfou“ a „betou“ by nebyl čistě negativní a že „alfa“ by v něm viděl potenciál, jen to že musí „dozrát“. (Pro patnáctiletého Beťáka to totiž byla první holka a moc se na ni upnul, ona ho brala jako samozřejmost a do toho vlastně úplně sama nevěděla co chce.) Možná že „alfa“ by chvílema hl. hrdinovi dělal mentora.

  Holka možná bude pro mnohé za „blbku“, nicméně má myšlenka není že „nechala jít super kluka“. Její problém by byl v tom že čekala hluboký milující monogamní vztah od alfy, který tou dobou byl zadaný a do toho píchal pět dalších holek a upřímně jí několikrát řekl, že nikdy nebude jediná. (Což ona bere jako výzvu a o to víc se snaží.)

  Alfa s „lehce psychopatickými sklony“ (myslím diagnózu, ne nadávku) má sice potěšení z toho jak tou holkou může manipulovat a jak je z něj udělaná, ale nakonec to utne, aby jí neublížil, protože vidí, že ta holka je lehce zmanipulovatelná, má nulovou sebekontrolu a neumí vzít zodpovědnost za své jednání. (proto ji měl jen na sex, jeho přítelkyně je řekněme racionálnější a mentálně zralejší)

  Čili tohle je myslím příklad z toho příběhu, co by si mohli různí čtenáři vyložit úplně jinak.

  Odpovědět
Odešlete odpověď