Jak přibrat na váze – StreetGame.cz

Jak přibrat na váze

Spousta mužů má pocit, že za jejich neúspěch s ženami může také to, že jsou malí a hubení. „Jak nabrat?“ je také ten nejčastější dotaz na jakémkoli webu o kulturistice. Velká, svalnatá postava působí na ženy mnohem dominantněji a přitažlivěji. Poradíme vám, jak rychle a zároveň zdravě nabrat svalovou hmotu, včetně sestavení jídelníčku a tréningového plánu s konkrétními cviky.

Jídelníček

Strava zde bude to nejdůležitější. Pokud chcete přibrat, potřebujete sníst více kalorií, než spálíte. Abyste přibírali hlavně svalovou hmotu a ne tuk, bude třeba nabírat asi čtvrt kila týdně. Může to být i více, ale pak budete riskovat, že kus z toho bude tuk. Trocha ho neuškodí, příliš ho ale nabrat nechcete.

Denně budete potřebovat aspoň 2 gramy bílkovin a 1 gram tuku na každé kilo vaší současné váhy. Co se týče sacharidů, je to dost individuální, pro začátek zkuste třeba 6 g. Pokud budete přibírat málo, přidejte, pokud moc, uberte.

Vážíte-li tedy například 60 kg, snězte denně aspoň 120 g bílkovin, 60 g tuku a 360 g sacharidů. To vše přijmete z jídla. Pokud třeba sníte odtučněný tvaroh Pilos, získáte 30 g bílkovin a 9 gramů sacharidů.

Pokud se vám zdá, že jíte dost, a stále nepřibíráte, musíte jíst ještě víc. Mnohdy ale stačí jen zvolit kaloričtější potraviny! Na nabírání je skvělé maso, vejce,  kefír (bílkoviny), kokos (tuky), ovesné vločky, brambory nebo rýže (sacharidy).

Přikládám orientační jídelníček na dva dny:

1. den:

– Bílý jogurt, ovesné vločky, med, drcený kokos, jahody, slepičí vejce
– Žitný chléb, sýr, rajčata
– Kuřecí prsní řízky, těstoviny
Trénink
– 2 banány
– Ryby, rýže, salát
– Tvaroh, mandle

2. den:

– Kefír, ovesné vločky, med, drcený kokos, borůvky, vejce
– Celozrnné pečivo, šunka nejvyšší jakosti, paprika
– Hovězí maso, hnědá rýže
Tréning
– Nektrarinka
– Krůtí maso, kuskus, okurka
– Tvaroh, vlašské ořechy

Co se týče suplementace, základem je komplexní multivitamín, ten koupíte levně v posilovně. Proteiny a gainery nejsou v případě dodržení stravy nutné, můžou vám ale vše usnadnit – místo vaření kuřete si prostě rychle uděláte proteinový koktejl…

Tréning

Abyste přibírali svaly, potřebujete samozřejmě i cvičit, nejlépe v posilovně. Pro běžného člověka, který nebere anabolické steroidy, je vhodný buď fullbody tréning (v 1 tréningu 3x týdně procvičíte celé tělo), nebo split rozdělený na tahy a tlaky (v jednom tréningu budete posilovat hrudník, ramena a triceps, ve druhém nohy, záda a biceps). Můžete se pohybovat kolem 3 až 5 sérií s 6 až 12 opakováními.

Pro začátečníky je lepší fullbody, protože jim stačí naučit se techniku několika málo cviků. Tu by vás vždy alespoň na poprvé měl naučit trenér (často je to v posilovně zdarma nebo za malý poplatek). Tréning po nějaké době, třeba po dvou měsících obměňte – vyměňte fullbody za tahy a tlaky, změňte cviky, dělejte míň sérií za vyššího počtu opakování… Mezi tím jen lehce zvyšujte váhy.

Pokud chcete přibírat pořádně, měl by váš tréning stát na komplexních, vícekloubových cvicích s volnou vahou (tedy ne se stroji) jako je bench press, dřep nebo mrtvý tah, a měl by obsahovat minimum izolovaných cviků, jako je peck deck nebo předkopávání. Biceps vám lépe poroste po tomhle:

– Mrtvý tah
– Bench press
– Dřep
– Bicepsový zdvih s velkou činkou

než po tomhle:

– Kladivový zdvih s jednoručkami
– Bicepsový zdvih na Scottově lavici
– Koncentrovaný zdvih v sedě s oporou o stehna

Komplexní cviky totiž zatíží více partií naráz a vypustí do vašeho těla spoustu hormonů, které vám pomůžou s růstem.

Uvedeme si, jak může vypadat takový objemový tréning s důrazem na komplexní cviky. V závorce je někdy zmíněna jednodušší, ale méně účinná varianta cviku. Fullbody:

– Rozcvička (běh + dynamický strečing, tedy kroužení končetinami)
– Goblet dřep – kvadriceps
– Zakopávání – hamstringy
– Výpony v hacken dřepu – lýtka
– Bench press na rovné lavici – prsa
– Tlaky nad hlavu s jednoručkami – ramena
– Shyby (přitahování kladky k bradě) – záda
– Francouzské tlaky – triceps
– Bicepsový zdvih s jednoručkou – biceps
– Šikmé zkracovačky na gymnastickém míči – břicho
– Statický strečing (delší setrvání v polohách jako je rozštěp, hluboký dřep, dotknutí špiček…)

O něco pokročilejší tréning rozdělený na tahy a tlaky pak třeba takto:

Tahy:

– Dřep – kvadriceps
– Rumunský mrtvý tah – hamstringy, spodní záda
– Výpony v sedě – lýtka
– Přítahy velké činky v předklonu – hloubka zad
– Stahování kladky ve stoji s napnutýma rukama – křídla
– Bicepsový zdvih s velkou činkou – biceps
– Zkracovačky na gymnastickém míči – břicho

Tlaky:

– Bench press na rovné lavici – prsa
– Rozpaživání s jednoručkami – prsa
– Tlaky nad hlavu s velkou činkou – přední část ramen
– Upažování ve stoji – střední část ramen
– Upažování v předklonu – zadní část ramen
– Kliky na bradlech – tricepsy
– Russian twist – šikmé břicho

Fullbody můžete trénovat 2x až 3x týdně, tahy a tlaky 3x až 4x týdně. Postupně můžete zařadit ještě těžší a komplexnější cviky, jako je mrtvý tah, dřep s činkou nad hlavou a další. Mezi tím zaslouženě odpočívejte – hodí se třeba lehké procházky, plavání, sauna…

Růst takto můžete velice rychle – jak jsme už zmínili i o čtvrt kila týdně. Za pár měsíců tedy už nebudete malí a podvyživení, ale pěkně mohutní, zdraví a silní.

Zaujal vás článek?

Pronikněte hlouběji a staňte se mužem, po kterém ženy touží! Náš desetidenní e-mailový program zdarma vám pomůže získat sebevědomí, spousty sexu s krásnými ženami a třeba i vysněný vztah.

Zanechte komentář:

1 komentář
AVP napsal 28.1.2015

Bohužel tak jednoduché to pro všechny není. Já se snažil přibrat dvacet let. Marně. Studoval jsem to, trápil jsem se, přejídal, svěřoval odborníkům, kteří básnili. Nejednou jsem zkoušel na míru napsaný jídelníček, který mě psychicky vysával. No a na váze furt nic a když přece jen něco, brzy se to vrátilo. Takže skvělé rady všech lidí „musíš prostě víc jest“ mi byly k ničemu.

Až později, když jsem procházel transformací, jsem zjistil, že jsou to programy v mé hlavě, protože mi všichni vždy říkali „jsi hubený“, tak jsem to přijal a vytvořil program permanentně hubený. Až když jsem vystopoval jeho původ a zlikvidoval ho, mi bez většího úsilí začala růst kila na váze sama :) K tomu jsem přidal cvičení, nastavil mi vyhovující jídelníček a peklo skončilo :)

Stejné je to i s hubnutím. Transformace dělá divy! Ještě bych rád doplnil, že velký vliv na přibírání a hubnutí mají parazity v našem těle – červy a tasemnice. Má je dnes většina lidí, ale doktoři to neřeší, protože parazity způsobují opakované symptomy a pro zdravotnický průmysl je to nekonečný byznys! Parazity ZLIKVIDOVAT!!!

Odpovědět
Odešlete odpověď