Jak přežít rozchod se ženou, a překonat depresi – StreetGame.cz
Žena odchází

Jak přežít rozchod se ženou, a překonat depresi

Zlomené srdce bolí, jako by vás vraždili, jako by přišel váš poslední den. Nejste ale sami. Bolest z rozchodu každou minutu řeší tisíce lidí po celém světě, a dnes mám pro vás přesný protokol, který vám pomůže rozchod ustát, zotavit se nejrychlejším lidsky možným způsobem, a pokud to půjde dobře, dokonce na celé nešťastné situaci zesílit.

Proč to tak strašně bolí?

Klíčem k překonání rozchodu je uvědomit si své PROČ. Nejčastěji?

 1. Strach ze samoty
 2. Zraněné ego
 3. Pocity viny
 4. Neznáte důvod
 5. Přespříliš volného času

Strach, že lepší partnerku už si nenajdete

Samota zabíjí, podle studie přibližně tolik, jako vykouření 15 cigaret denně, s největším negativním vlivem na imunitu a srdce. Strach ze samoty pak vyhrává všechny ankety o tom, proč se lidé bojí opustit i nešťastný vztah.

Nemá cenu si něco namlouvat, opakovat si fráze, kterým sami nevěříte… Nejlepším lékem na rozchod je vyspat se co nejrychleji s několika dalšíma holkama. Tím nechci lásku bagatelizovat, ani neříkám, že to zafunguje hned. Dobře vím, jak takové balení holek v den rozchodu vypadá. Za posledních 10 let, co aktivně oslovuju holky na ulici, si perfektně vybavuju hned 5 takových dní:

Jdete ven, a jiné holky vás vůbec nezajímají. Cítíte se voják zmožený dlouhou válkou. Bolest se vám vepsala do tváře, ženy to vnímají a odmítají vás. Skoro vám připadá, že děláte něco špatného. Že byste teď měli být se svou milovanou přítelkyní, a ne balit jiné. Že si něco kompenzujete jako hlupák. A když se vám s nějakou holkou poštěstí líbat nebo se vyspat, není to ono, necítíte tu speciální chemii, kterou jste měli dřív…

Ale nejste psi, abyste se slepě řídili každým pocitem. Každé ráno vstáváte a děláte, co je nutné. Jíte ty vajíčka, cvičíte, oslovujete ty holky po práci… A postupně zase sílíte. S jednou holkou to není nic moc, s druhou lepší, třetí úplná hrůza, čtvrtá najednou super… Dostat se ke skvělé partnerce pro vás vyžaduje hodně pokusů, jakmile ale vložíte dostatečná čísla, naplno uvidíte, že ta jediná pravá neexistuje, a svět je plný různých více čí méně kompatibilních partnerek.

Zraněné ego

Kdybyste se s tou samou partnerkou v ten stejný čas rozešli vy, místo aby opustila ona vás, bolelo by to méně.

Někteří muži jsou schopni vyvinout si v rámci partnerství vyloženě stockholmský syndrom, kdy čím je vztah těžší a čím více mu musí obětovat, tím více se snaží, váži si jej, tím více ženu milují.

Zažil jsem, jak holka podvedla svého přítele se mnou, a on se jí za to omluvil! Čím hůř se chovala, tím víc dolézal. Konstantně ji odměňoval za špatné chování, až ji opravdu vytrénoval na nejzlejší bestii v okolí.

Není to lehké, ale občas si všichni musíme přiznat, že jsme se chovali ješitně. Že jsme něco chtěli jen proto, že jsme to nemohli mít. Že nás čeká další vztah, prostý tolika utrpení. A že je čas nechat jít.

Pocity viny po rozchodu

Člověk si znova a znova promítá klíčové situace, přemýšlí, co mohl udělat jinak, vyčítá si to… Máme to zakódováno v naší přirozenosti: hledat správné řešení, ať jsme připraveni, kdyby se podobná situace přiblížila znova.

Důležité je vědět, že existuje fenomén zvaný post-traumatický růst. Těžké emoce představují unikátní příležitost posílit duši, tak jako těžké váhy posílí tělo. Bože, když se mi několik dní nic těžkého nepřivodí, jdu dělat výstupy z komfortní zóny na ulici, nebo skouknout nějaký náročný film, ať mám co zpracovávat a na čem sílit!

A jak se emoce zdravě zpracovávají? Ne nekonečným vnitřním dialogem, ne snahou na zlé nemyslet. Tím, že se zpřítomníte, pozorujete své tělo, prodýcháte to. Přepisuji vám 5 minut meditace po přečtení tohoto článku, a 5 minut meditace každé ráno od zítřka.

Neznáte důvod

Tady vás zklamu. Porozumění ženám není na jeden článek, nebo na jeden měsíc. Kdo chce tuto unikátní dovednost získat, musí mnohé obětovat.

Na konci tohoto textu leží malý formulář. Když jej vyplníte, přijde vám každý den 1 stěžejní článek o osobním rozvoji nebo balení holek. Přihlášením k tomuto studiu zdarma si zajistíte konstantní dlouhodobý růst. Vaše přitažlivost i porozumění ženám jistým tempem poroste den za dnem, a po nějaké době vše pochopíte, aniž byste se ex museli ptát. (Také si prostě můžete projít články na celém webu, akorát bez zadání mailu hrozí, že na to postupně zapomenete, zatímco pravidelné připomínky vás namotivují k pokroku.)

Přespříliš volného času

To zní jako pozitivní titulek, volný čas ale v některých případech zabíjí. Například nezaměstnaní lidé nejčastěji trpí depresemi, propadají alkoholu, počítačovým hrám a masivnímu sledování seriálů… Každý potřebuje trochu řádu.

Určete si alespoň 1 věc, kterou vykonáte, ať se děje, co se děje, a kolem které strukturujete zbytek dne. 30 minut balení holek na ulici denně. Lehký trénink v posilovně každý druhý den (pokud se nacházíte ve velkém stresu, nehroťte to a postavte zatím trénink spíš tak, aby vás nakopl, než zničil). Kompletní ranní rutina.

Soustřeďte se na sebe a na to, stát se lepším člověkem, kterému se tak bolestivý rozchod už příště nestane. Paradoxně tím nejhorším, co by se vám mohlo stát, by bylo obnovit dosavadní vztah, nebo si okamžitě najít novou přítelkyni. Neadresovali byste tím totiž příčinu rozchodu, pouze jeho následky. A příčinou bývá právě:

 • nízká atraktivita (pro holku je snazší najít si někoho jiného, než pro vás, nejste „v pozici“, pak musíte vše tolerovat…)
 • neporozumění ženám (proto je třeba číst + pravidelně venku holky oslovovat)
 • když na sobě ve vztahu přestanete pracovat
 • nedostatek směru (koníčků, cílů) v životě, partnerka jako středobod všeho

Neprojít produktivní porozchodovou fází, kdy porozumění ženám, atraktivitu a směr v životě naberete, čekaly by vás zřejmě další podobné rozchody v budoucnu. Osobně mi čekání na náhodu nikdy nefungovalo, rozdíl nebe a zem udělalo právě až aktivní oslovování holek na ulici (podle toho se jmenuje náš web – streetgame.cz), které mě zachránilo.

Kdybyste dále potřebovali poradit, jsem tu pro vás nejen já ( [email protected] ), ale i celá komunita na našem fóru, kde se můžete na cokoli zeptat 2000+ baličů.

Hoďte teď dolů mail, dejte tu pětiminutovou meditaci, vymyslete nějaký nový koníček, a postupně se těmi těžkostmi nějak prokoušem!

Zaujal vás článek?

Pronikněte hlouběji a staňte se mužem, po kterém ženy touží! Náš desetidenní e-mailový program zdarma vám pomůže získat sebevědomí, spousty sexu s krásnými ženami a třeba i vysněný vztah.

Zanechte komentář:

3 komentáře
Josef Hrma napsal 10.10.2019

Na překonání strachu z rozchodu (když to tak vypadá) je dobré si hodit na papír 5 věcí, které by člověk tím rozchodem získal. Třeba: vice času na cvičení, více času na známý, více prostoru na street….ale jen 5 věcí, ne víc. Jinak by se na to jeden mohl začít těšit. 😁 Nicméně i největší bedně docvakne, že rozchod nemusí být jen blbě. 😁

Odpovědět
Honza napsal 30.9.2020

A co když rozchodem všechno ztratil

Odpovědět
  Princ napsal 30.9.2020

  Co všechno?

  Odpovědět
Odešlete odpověď