Jak překonat lenost – StreetGame.cz
Tlustá kočka líně leží

Jak překonat lenost

Život je kraťoučký. Zavřete oči a rok je pryč. Vyděšeně se rozkoukáte a uběhne dalších deset… Tolik lidí proto přemýšlí, jak získat více času. Kdyby měl den o dvě hodiny více, mohli byste se naučit další jazyk, nový sport, mít další přítelkyni…

Vedle nich existuje ještě druhá skupina lidí. Ta si času neváží. Dejte jim deset let navíc a nic se nezmění, budou dál jen chodit do práce, pak sedět u počítače a spát. Jsou „líní“.

„Mě nikdo neřekl, že se mám nějak rozvíjet. Nevěděl jsem to!“ řekl mi jednou jeden žák. Někdy to vše ještě doprovází falešná víra, že se věci změní samy, nebo že přijde lepší chvíle snažit se. Jak to vše utnout?

Důležitý je první krok

Překonejte se a začněte teď hned. Stejně jako na streetgame, s každým dílčím splněným úkolem budujete momentum. Získáváte dobrý pocit, který vás vede k plnění dalších a dalších. Takto lze vytvořit třeba i uklízecí momentum a radovat se z uklízení.

Vytvářejte návyky

Aby šetřili energii, mají lidé sklon vše automatizovat. Nerozebírají pokaždé svá minulá rozhodnutí, jen je následují. Dělají, na co jsou zvyklí.

Skvěle to funguje, jakmile si zvyknete následovat opravdu produktivní systém. Naopak pokud si zvyknete hned po probuzení zapnout počítač, ve škole celou hodinu hrát hry na mobilu, jíst bagety a pít colu, po práci jít do hospody… můžete zničit roky života.

Jedete do práce městskou hromadnou dopravou? Zvykněte si hned po nastoupení oslovit nejhezčí holku ve voze. Zvykněte si jít do posilovny. Jíst zdravě. Trávit hodně času na nohách a na slunci. Studovat, rozvíjet svou inteligenci. Rozjíždět podnikání. Cestovat… Musí to být automatika, nad kterou ani nepřemýšlíte.

Rozdělujte nekonečné činnosti na menší

Některé činnosti zaberou tolik času, že se jejich provedení zdá nemožně. Zastrašuje vás vůbec začít. Pak stačí vyhradit činnosti 15 minut denně. Něco, co jistojistě zvládnete. Jak se dny hromadí, konzistence vítězí a želva nakonec předběhne zajíce.

Na principu „Každý den tě naučíme trošku, hlavně konzistentně choď“ ostatně funguje škola.

ZYOLOjte se

To jsem udělal na začátku článku. ZYOLOval jsem vás. Připomněl jsem vám, že žijete jen jednou, je to krátké období a musíte si ho maximálně užít. Funguje to i na holky.

Každý den, kdy jste se někam neposunuli, nic nezměnili, nic nevybudovali, je zbytečný. Při dnešním přelidnění a vzrůstající délce života bychom mohli lidi odstraňovat právě na základě toho, jak si váží života a jak produktivní jsou.

Relaxujte účinně

Nemůžete pořád jen pracovat. Odpočinek je potřeba. Ale sedět u počítače nebo u televize není žádný odpočinek!

Odpočívejte procházkami, válením na slunci, sexem, zábavou s přáteli… Pak budete mít dost energie na další produktivní práci. Elektronika vás jen unavuje.

Nic neodkládejte

Kdo má This Is Game, může hned teď jít, sbalit holku a začít s ní chodit. Přesto se s vámi vsadím, že existuje někdo, kdo si knihu přečetl jako pohádku na dobrou noc! Technologičnost našeho přístupu ke svádění způsobila, že nad tím někteří lidé nerdí, jako by šlo o stavění atomového reaktoru. Já přitom radím:

Přečtěte článek -> Jděte vyzkoušet ven -> Přečtěte další -> Jděte vyzkoušet…

Stejně tak nyní máte technologii, jak překonat lenost. Držte se zásad jako „Důležitý je první krok“ a nespadněte znova do pasti „Teď ne, přijde lepší chvíle, kdy překonat lenost…“

Zaujal vás článek?

Pronikněte hlouběji a staňte se mužem, po kterém ženy touží! Náš desetidenní e-mailový program zdarma vám pomůže získat sebevědomí, spousty sexu s krásnými ženami a třeba i vysněný vztah.

Zanechte komentář: