Jak posilovat, ale nebýt typický svalnatý panic – StreetGame.cz
Je svalovec a musí si sám honit

Jak posilovat, ale nebýt typický svalnatý panic

Gymcel je muž, který žije v celibátu, protože celé dny tráví v gymu. Svalnatý panic.

Pozitiva posilování

Rezistenčnímu tréninku by se měl věnovat úplně každý, včetně dětí, žen a důchodců. Každý potřebuje zatínat svaly proti odporu, ať už je to činka, vlastní váha, guma, nebo alespoň zatínání svalů při pózování. Vědci dnes mezi hypertrofií a zdravím dělají téměř rovnítko. Svalnatí lidé lépe snáší stres, dožívají se vyššího věku, spíše přežijí autonehodu, odolají radiaci, poradí si s otravou jedy… Cokoli si vzpomenete, silový trénink to dělá.

Zvedání nepůsobí jen na svaly. Prospívá i kloubům a samozřejmě kostem, které vlivem těžkých vah houstnou. Síla zlepšuje flexibilitu (tělo se bojí pustit vás do rozsahů, kde jste slabí), rychlost (každý atlet posiluje) a také vytrvalost (výdrž bez síly je zcela bezcenná).

Pro nás je zásadní, jak silně ovlivňuje psychiku. Každý trénink vás vlivem hormonů udělá sebejistějším a mužnějším. Není to tak, že by vám sebevědomí rostlo teprve tehdy, až vám narostou brutální svaly. Roste automaticky s každým tréninkem. (Stejně tak streetgame funguje s každým oslovením, třeba i neúspěšným – není to čekání na to, až sbalíte nějakou holku, aby teprve to zvedlo sebevědomí.)

Nejde o to, že byste potřebovali velké svaly, abyste sbalili holku. Potřebujete ale sebevědomí. No a sport svým hormonálním vlivem zvedá sebevědomí automaticky. Kdo je zvyklý dřepovat s obrovskou váhou na zádech, pouštět na sebe ledovou vodu a jíst vnitřnosti, jen tak něčeho se nelekne…

Problém gymcelů

Svaly k vám paradoxně nalákají víc chlapů, než žen.

Mám kamaráda z bohaté rodiny, který posledních asi 10 let 6x týdně posiluje. Peníze rodičů pak využívá na to, že sype první ligu. 2g testosteronu týdně, nandrolon, nějaké orální steroidy, růstový hormon… Změnil se v šílené, strašidelné monstrum, zvedající stovky kilo. Potkáte ho, bojíte se. Ale ve 25 je pořád panic.

Jednou jsem na prvním rande píchal holku, která mi pak ukázala chat s ním – zval ji na dovolenou! Znám už ale z posilovny tolik svalnatých paniců, tolik kulturistů s ošklivou manželkou, že se přestávám divit…

Když totiž chodíte jen do posilovny a žádné holky nepotkáváte, jsou vám svaly k ničemu. Golfisté taky posilují, ale nikdo si nemyslí, že se zlepší v golfu čistě zvedáním vah. Svůdníci taky posilují, ale nezlepší se ve svádění čistě zvedáním vah.

Toto ale gymcelové neví a věří, že holky za nimi přijdou, až budou ještě větší a vyrýsovanější. Pokud jsou to powerlifteři, snaží se holky balit tím, že jim píšou své osobáky: „Ahoj, já jsem Franta a na mrtvý tah zvedám 300.“ Gymnasté zase tak nějak věří, že na balení holek potřebují pokročilé cviky s vlastní vahou… Buď iron cross na facebooku nebo hoňka doma pod peřinou. Předvádění přitom zoufale nefunguje.

Obecně většina lidí nechápe, že můžete jít balit holky jen tak, aniž byste čekali na obrovský úspěch v nějakém úplně jiném oboru (sport, finance). Chcete být dobří ve streetgame, věnujte se hlavně streetgame.

Proto cvičte, nemyslete si ale, že to samo o sobě stačí k hromadě žen. Nepřebírejte zkreslené nároky na postavu z magazínů o kulturistice. Neodsouvejte kvůli introvertnímu sportu mezilidské snahy. Ostatně streetgame a sex je nejlepší regenerací.

Zaujal vás článek?

Pronikněte hlouběji a staňte se mužem, po kterém ženy touží! Náš desetidenní e-mailový program zdarma vám pomůže získat sebevědomí, spousty sexu s krásnými ženami a třeba i vysněný vztah.

Zanechte komentář:

4 komentáře
Karel napsal 14.1.2017

A to mají problém většinou fittnesaci? Větsina panicu se najde v gymu ?

Odpovědět
    Princ napsal 14.1.2017

    Ne, ale tvoří velkou a specifickou kategorii, které je dobré věnovat článek.

    Odpovědět
Karel napsal 15.1.2017

Takže jsou tyhle případy hlavně v gymu ? Třeba že na fotbale jich nenajdes v takove koncentraci. Zajímavé…

Odpovědět
Alena napsal 5.8.2020

Velké strašidelné steroidama vykrmené monstrum už je moc, nevypadá jako člověk. Vysportovaný chlap je pěkný, ale nic se nemá přehánět.

Odpovědět
Odešlete odpověď