Jak dosáhnout nirvány – StreetGame.cz
Velký Buddha

Jak dosáhnout nirvány

Dříve jsem se díval na budhismus příliš doslovně, pročež jsem zmeškal celé poselství. Myslel jsem, že najednou přijde kouzelný stav, po kterém přijdu o ego a přestanou mě trápit veškeré problémy.

Čekal jsem, že nějak dosáhnu přítomného okamžiku. Utiším myšlenky ve své hlavě a přestanu toužit po všech věcech. Skončí nenasytný koloběh ega, které pro uspokojení vyžaduje pořád víc. Zažiju trvalé štěstí a mír pocházející z toho, že už po ničem neprahnu.

Samozřejmě jsem si kladl typické otázky jako: „Budu pak ještě něco dělat, když už po ničem nebudu toužit?“ a „Co když třeba budu mít hlad, ten už taky nebudu cítit?“

To bylo velké nepochopení.

Odprostit se od věcí tohoto světa a zažívat trvalý mír je samozřejmě fyziologicky nemožné. Biologie to zcela popírá.

Budhismus je mnohem účelnější. Učí chudé východní lidi skromnosti, smířlivosti s pravým stavem věcí. Kritizuje nenávist, chamtivost a zaslepenost. Více než o náboženství jde o praktickou sadu mentálních nástrojů.

Co si z budhismu nebrat

Reinkarnaci, stravovací návyky, božstva, cizí slova. Matoucí balast, který odvádí od praktického využití. Tento článek funguje opačně – chce vycedit všechny okamžitě aplikovatelné nástroje.

Proto naopak, co si z budhismu vzít?

Pravda, která se nedá popsat slovy

Když jsem se poprvé na ulici líbat s holkou do jedné minuty, bylo to jako osvícení. Najednou jsem viděl pravdu. Nedokázal jsem jí popsat slovy, spíše jsem jí cítil. Viděl jsem přes věci, chápal jsem jejich pravou podstatu.

Teoretizování ale nedokáže pochopení přenést i na posluchače.

Můžu panicovi stokrát vyprávět, jak dokážu projektovat ženské chování jen tím, že ho předpokládám. Jak přijdu a hned se líbáme. Ale jemu to nebude fungovat, dokud sám neudělá svých pár tisíc oslovení.

„Zemře v nevědomosti ten, kdo zanedbává praxi, vedoucí k osvobození, a místo ní intelektuálně spekuluje o podstatě věcí.“

Svět je iluzorní

Sám o tom mluvím jako o prohlédnutí matrixu. Svět prostě nefunguje tak, jak nás učili. Většina lidí žije v kleci svých přesvědčení.

Mnohý streetgame jedi umí sbalit holku před jejím přítelem. Přitom by to dokázal kde kdo, pokud by to zkusil. Jenže lidi mají v hlavě vymyšlenou hranici. Představují si, jak je přítel holky napadne…

Jakmile prožijete slovy nepopsatelnou pravdu, prostě půjdete a vezmete si, co chcete. Někdy zastavím vlak nebo seskočím z balkónu, abych mohl holku políbit (report je v mém deníku pro lidi registrované na fóru).

Kdo vidí skrz, nikdy se mě nebude ptát, o čem s holkou mluvit nebo jak sbalit spolužačku. Jsou to nepodstatné otázky svědčící o tom, že tazatel žije v nepochopení a nedostatku. V iluzorním světě.

Blíž už to nelze popsat, jen prožít nekonečnou svobodu.

Žití v přítomnosti

Mým největším omylem bylo vnímat „Sati“ jako něco neuchopitelného, spirituálního a těžko dosažitelného, co umí jen mniši. Přitom je to velice jednoduché a západní.

Jde o stav plného vědomí, kdy přestanete slyšet v hlavě vlastní přemýšlení a jste plně bdělí a všímaví. Nepřemýšlíte, nehodnotíte, nedáváte věcem jména, nemyslíte na minulost nebo budoucnost, prostě jste teď a tady.

V tomto stavu se medituje, ale je to také naprostá nutnost při streetgame, při sexu a v kulturistickém tréninku. Nemůžete píchat a u toho si říkat: „Sakra, měl bych si ho více postavit.“ Nemůžete oslovit holku a říkat si: „Co si asi myslí? A co bych měl udělat teď?“ Úplně se vypne, jakmile ucítí tuto vaši nespontánnost.

Řekněme, že se v posilovně pokoušíte o maximálku na dřep. Železná osa se láme o vaše záda. Nadechnete několik hektolitrů vzduchu a utěsníte je v sobě. Nohama roztlačujete zem od sebe. Pomalu se vtahujete do díry. Pak celí pevní legpresujete váhu celého světa. A rozhodně u toho celého nemyslíte na to, co budete dělat večer, protože byste pod činkou skončili mrtví!

Schopnost nezaujatého plného soustředění a bytí je v momentu je proto nutné trénovat. Stav flow musíte znát, pokud už jste někdy něco dělali pořádně, třeba pokud jste aspoň jednou měli pořádný sex.

Jak dosáhnout osvícení

Do přítomného okamžiku se dostanete, jakmile jsou vaše akce rychlejší než vaše myšlenky. Nebuďte důsledkem, buďte příčinou.

Mnohem účinnější než typické mnichovské metody. Kdyby to Buddha věděl, asi ovládne svět, nebo tak něco.

Iluzornost světa pak nejlépe poznáte skrze duchovní praxi jménem vykračování z komfortní zóny. Testujte limity a zjistíte, že tam žádné nejsou. Na streetgame je možné skoro všechno. Pochopíte bezvýznamnost, zejména bezvýznamnost strachu, neuspokojivost, neuspokojivost braní čísel, a pomíjivost, zejména pomíjivost cizích vztahů.

Opustíte matrix, přestane vám tolik záležet na názorech ostatních a získáte další super-schopnosti, jakmile začnete pravidelně a agresivně pushovat svou komfortní zónu. To znamená hodně bláznivé streetgame!

Tohle je Budhismus 2.0. Vyzývám jakéhokoli mnicha, aby postavil 5 nejlepších studentů proti těm mým. Otestujeme jejich mentální dovednosti.

Zaujal vás článek?

Pronikněte hlouběji a staňte se mužem, po kterém ženy touží! Náš desetidenní e-mailový program zdarma vám pomůže získat sebevědomí, spousty sexu s krásnými ženami a třeba i vysněný vztah.

Zanechte komentář: