Zanechte komentář:
16 komentářů
Čau. Já bych třeba rád uvítal články zaměřený ohledně evoluce. Jaky jsou rysy alfy ale víc do hloubky, jeho rysy, chování a proc atd. Něco v tom smyslu. Dik
OdpovědětDrzel bych se dal clanku o baleni a do tohoto se nepoustel. Domotane 5 pres 9. Metabolismus potazmo zdrava vyziva jsou komplexnejsi problem a strevni bakterie v nem hraji roli, ale že by menili mysleni, to je dosti nadsazene tvrzeni. :)
OdpovědětKdyby to bylo nadsazené Filipe, tak to přeci nepíšu.
Svádění nelze nikdy zcela izolovat od biologie a dalších věd („držet se článků o balení“). Těžko si představit svůdníka, který sní tři koblihy, a pak podá na streetgame maximální výkon…
Co přesně v článku zpochybňuješ? Že bakterie ovlivňují chutě? Že regulují reakce na stres? Že toxoplasmóza mění vztah ke kočkám? Laterální genový transfer? Nic z toho jsem nevymyslel já, jen informuji o aktuální úrovni vědy.
Nakonec toto není komplexní článek o metabolismu ani o zdravé výživě, pouze ukazuje roli bakterií a proces ovládnutí vlastního mikrobiomu.
OdpovědětNetýká se to vůbec článku. Jen říkám že za mě že bych uvítal články o evoluci alfactvi ale vic do hloubky. Se nemusíte hned urážet ALFY.
OdpovědětČlánky sou tu samozřejmě dobrý, proto sem tady. Jen ten návrh na to tema sem myslel že by se mi hodilo. Sem nák nenarážel.
OdpovědětJak namáčet ořechy
Nejvíce mě zajímají vlašské ořechy a mandle.
Našel jsem si:
vlašské ořechy – 4 hod
mandle – 8-12 hod
máčení v teplé vodě s trochou soli
Souhlasíš s tím?
Je lepší je pak přímo konzumovat nebo nejprve nechat uschnout?
Pár hodin Ondro. O dvě víc nebo míň moc nezmění… Ořechy můžeš rovnou sníst. Například fazole mungo je vhodné po namáčení přes noc dát do sucha a vždy jen 2x denně prolít vodou, aby během několika dní naklíčily…
OdpovědětMyslel jsem to tak, že vystavuješ bakterie v článku jako něco co mění naše myšlení a podáváš sice hodně zajímavých informací, ale nemá to hlavu a patu.
Samozřejmě, jednou z částí toho aby se člověk cítil dobře je zdravá strava a to záleží především na jejím složení. Dále jejím natrávením, vstřebáváním a následným metabolismem. To se děje enzymatickým štěpením, dalším transportem v těle, skladováním a využitím.
Proces je to velmi komplexní a chci tím říct, že bakterie samozřejmě vliv mají, ale není to nic co by nás zachránilo.
A konkrétně mi nejde do hlavy to o „oblaku prospěšných bakterií“?
Jinak abych tady jen nehejtil, web čtu už dlouho a články velmi inspirativní.
A stím parazitem, resp. ovládnutí nervového systému, mě to připomnělo jedno video, čuměl jsem jak puk. :)
https://www.youtube.com/watch?v=vMG-LWyNcAs
OdpovědětOblakem prospěšných bakterií jsem myslel, že bakterie nežijí pouze ve střevech, ale také na naší kůži, vlasech, jsou obsaženy ve slinách, potu a dechu… Ukazuji, že kamarádství s beta samci je nebezpečné nejen psychologicky, ale také biologicky. Narážím tím na promiskuitní DNA a laterální genový transfer.
OdpovědětBakterie jsou všude, stimuluješ imunitní systém, nebo onemocníš.
Prokaryota dokáží modifikovat svou DNA, pro jejich evoluční přežití, viz. rezistence na ATB, ale že by přebírali DNA hostitele, a zabudovávali jej do hostitele dalšího je představa mylná.
V tomhle směru by bylo spíš zajímavé se zamyslet, kolik bakterií, virů a jiných látek si vyměníš se ženskou, když se sní vyspíš.
Třeba ty hezčí mají lepší bakterie. :D
OdpovědětO tom přeci píšu v článku – při sexu se vymění hodně bakterií. Alfa samci mají „lepší bakterie“ (tak jako i lepší imunitní systémy…) a to je i jeden z mnoha důvodů jejich přitažlivosti.
OdpovědětRád bych věděl, kde na takové informace chodíš? Myslím že by bylo fajn kdyby pod články (ne všemi, ale jen některými samozřejmě) byly napsány zdroje. Tohle je velice zajímavý článek, i když moc napěchovaný, což je dobrý, ale určitě by se našli jedinci, které by to zajímalo víc do hloubky. Bylo by to možné?
OdpovědětHlavně čtu hromady knih, chodím na akce okolo daných témat a stretuju. Jakmile to ve mě dozraje do nějaké nové syntézy, píšu o tom články.
Mrkni třeba na Wild Fermentation od Sandora Katze.
OdpovědětKarle, základní literatura: Evoluce touhy: Strategie sexuálního chování. David Buss.
Princi, skvělý článek. Jdu aplikovat.
Navrhuji přestat používat sousloví „beta samec“. Je to vnitřní kontradikce která znásilňuje logické myšlení. Mozek se tomu vzpírá a bolí mě to když to čtu. Beta už per definitionem nemůže být samcem neboť slovo samec v sobě nese silný maskulinní prvek. Navrhuji nahradit spojením „beta jedinec“.
Odpovědět