Holení celého těla pro přitažlivější postavu – StreetGame.cz
Potřeby pro holení - holící strojek, zastřihávač vousů, pěna

Holení celého těla pro přitažlivější postavu

Málokdo jde za otcem nebo kamarádem a zeptá se: „Jak přesně si holíš koule? Děláš něco s tou čárkou na pupíku? A co zadek?“ Zástupy neinformovaných mužů si pak myslí, že existují jen dvě možnosti: nechat vše divoce růst, anebo se kompletně depilovat jako kulturista. Doopravdy lze získat lepší vzhled tím, že chlupy pouze někde zkrátíte, někde zarovnáte, někdy upravíte do ztracena…

To vše je běžné u sportovců, modelů, herců nebo politiků. U nás se to nicméně moc nepřiznává pod heslem: „Upravovat si obočí je zženštilé. Muž musí mít škaredé obočí.“ Zeptejte se nějakého nerda – ani nebude vědět, jaký účes má, jedině jaký účes má ve World of Warcraft.

Teď už se nemusíte bát zeptat – díky tomuto článku budete vědět, co dělat s každičkou partií.

Vlasy

Dnes neexistuje jednotná móda, které byste se nutně museli držet. Projde spousta věcí podle toho, jaký máte tvar obličeje (kulatý, hranatý…), co chcete říct (konzervativní x extrémní) a jak moc jste ochotní se o vlasy každý den starat (krátké x dlouhé).

Mužně a mocně můžete působit i holohlaví. Stoprocentně se vyhněte jen plešatícímu vzhledu, kdy už uprostřed zeje lysé kolečko, a vy ještě udržujete zoufalé vlasy kolem. Pokud vám vlasy vypadávají, musíte se opálit, nabrat svaly, balancovat případně brýlemi nebo vousy, a jít dohola. Nebo si je nechat nastřelit. Ale žádná holá kolečka nebo kouty!

Nenoste mullety, tedy účesy krátké nahoře a dlouhé vzadu. A ideálně se vyhněte i účesům, které jsou po celé délce stejně dlouhé. Na jaře 2016 šel Justin Bieber a spousta dalších celebrit na ježka. Lidé předpokládali, že krátké vlasy budou novou módou. Ale ani Justin si neostříhal všechny vlasy na stejnou délku – krátké strany plynule přecházely do o pár milimetrů delšího vršku.

I undercut bude vypadat levně, jako od mámy z vany, pokud vršek necháte celý na 6 cm a strany na 6 mm. Raději zvolte strany do ztracena (fade) a vršek nechte sestříhat tak, aby přední část zůstala nejdelší a postupně se zkracovala směrem dozadu. Získáte větší objem, ofina bude vypadat zajímavěji a quiff zase lépe držet, protože se delší vlasy vepředu opřou o kratší vzadu.

Shrnuto: navštěvujte co 3 týdny dobrého kadeřníka a společně pilujte vaši představu. Žádné mullety ani celou hlavu na jedinou délku. Jakmile začnete plešatět, jděte úplně dohola.

Vousy

Pokud vám na tvářích geneticky neroste dostatečně hustý porost, můžete jen čekat + zvyšovat hladinu testosteronu skrze stravu, sex, sport, spánek, vyšší postavení… Někdo čeká 20 let, někdo 40… Rozhodně do té doby nepěstujte žádné pubertální chmýří.

Mezi fyzickým a psychickým stavem neexistuje žádná hranice, a tak hustotu vousů může ovlivnit i významná životní událost, například odstěhování od rodičů nebo iniciační rituál. Kurz tak někdy lidem spustí i větší svalový růst. (Oproti tomu muž, který nebyl iniciován a nenalezl tak své hluboké vnitřní sebevědomí, může být 30 let starý, a stejně mít labilní sebevědomí puberťáka, hormonálně manifestované nižší hladinou testosteronu.)

Jakmile dosáhnete dostatečné hustoty, už nemusíte nosit pouze holou tvář, ale máte na výběr ze stovek stylů. Drobné strniště, kotlety, mohutný pěstěný knír, bradka, plnovous… Ty vám pomohou správně balancovat tvar vašeho obličeje.

O delší vousy se ale musíte dobře starat. Zarovnávat na lících a krku, vhodně tvarovat, později používat oleje, pročesávat, voskovat a fénovat… Bez toho za pár týdnů získáte zpustlý bezdomovecký vzhled.

Shrnuto: zvolte dokonale hladkou tvář, pečujte o své strniště strojkem, nebo nechte vousy pár týdnů růst, a pak začněte pravidelně navštěvovat holiče. Cokoli krom pubertálního chmýří nebo neupraveného bezdomovce.

Obočí

Péče o mužské obočí se liší od té ženské. Kdybyste používali voskové pásky nebo holení břitvou, ostrý šablonovitý vzhled by mohl vypadat nepřirozeně a feminně. Potřebujete obočí, které nenápadně doplňuje obličej, ne udeří svou neupraveností/extrémní upraveností.

Mladší muži se obvykle o obočí starat příliš nemusí. Jak ale stárnou, začíná být divoké. Houstne, srůstá nebo ční do nečekaných délek…

Pokud vám obočí srůstá, vytrhejte přebytečné chloupky po jednom pinzetou. Trochu to bolí (což vás posílí) a na necelý den zčervená. Pak jste obvykle asi na dva týdny v klidu. Navždy se oblasti můžete zbavit skrze elektrolýzu – po pár sezeních už nevyrostou nikdy.

Dlouhé obočí naberte hřebenem a zastřihněte nůžtičkami. O to vše můžete požádat také svého holiče.

Shrnuto: jako muži se chceme spíše vyhnout monstrózním excesům, jako je obočí srostlé a 10 cm dlouhé, než tvarovat jej do umělých křivek.

Uši a nos

Aby vám nečouhaly chlupy z nosu nebo uší, zbavte se jich pomocí úzkého holícího strojku speciálně určeného k těmto účelům. Ten se dá používat k detailní práci po celém těle, a lze s ním zevnitř ostříhat i anální otvor. Ne, teď jen vtipkuju.

Zadek

Když si zadek vyholíte břitvou, chlupy během pár dní začnou zarůstat a škrábat vás uvnitř. Voskové pásky způsobí to samé, jen později. Maximálně tedy můžete opatrně použít holící strojek bez násady.

Ramena, záda, hrudník, ruce…

Pokud závodíte v kulturistice, budete muset vzít žiletku nebo voskové pásky (vydrží nejdéle) a kompletně se zbavit všech chlupů. Jinak stačí porost zkracovat strojkem, aby nepřerostl v hustou ovčí vlnu, která vám vylézá z límce. Rovněž pokud vám roste dlouho nic a jednou za čas divný dlouhý chlup, všechny je zkraťte.

Nemusíte vše stříhat dohola! Nasaďte na strojek násadec, a vyberte si přesnou délku, jako se to dělá s vlasy.

Záda si můžete oholit i sami. Jako existují škrábátka, existují i mega-žiletky s dlouhým nástavcem, pomocí kterého dosáhnete všude.

Podpaží

Když připažíte, nic by nemělo čouhat ven. Zkraťte tedy chlupy v podpaží minimálně tak, aby odnikud nevylézaly. Klidně i do ztracena: nejdelší ve středu, a postupně úplně holé směrem ven.

Nohy

Mimo disciplíny, jako je kulturistika, fitness modeling nebo sporty, kde se chlupy hodiny třou o kompresní oblečení, nemá cenu nohy moc holit.

Pokud máte extrémně chlupaté kotníky a chcete v létě chodit bez ponožek se zahnutými kalhotami, můžete si tam vytvořit malý fade – zkrátit chlupy dole tak, aby plynule přecházely v delší směrem nahoru.

Pokud vám na chodidlech rostou občasné, nečekané trsy chlupů, také je zarovnejte.

Holení intimních partií

Zkrácením získáte opticky větší penis, hygieničtější pocit a příjemnější orální sex. Můžete oholit žiletkou, nebo jen vzít strojek s nástavcem a zkrátit.

Na koule nepoužívejte strojek bez nástavce. Nejprve zkraťte s nástavcem, případně dokončete žiletkou. Před prvním pokusem darujte sperma.

Přemýšlejte v kontextu celého těla – jako se chcete zbavit náhodných trsů, nechcete také, aby rozkrok byl jedinou dětsky holou oblastí na jinak chlupatém těle. Můžete se tedy podívat kolem, trochu zkrátit stehna…

Čárka na břiše

Oholte, nebo čárku zkraťte na pár milimetrů, oholte všechny chlupy kolem ní na nulu, zužte ji a protáhněte dolů, až směrem ke kořenu.

Sexuální dimorfismus

Mužům se líbí ženy, a tak někdy sami sebe upravují až příliš zženštile. Ženám se přitom stále líbí muži. Zachovejte proto jistý sexuální dimorfismus – i když se vám líbí ženy, sebe upravujte na muže. Obvykle čím více máte sebevědomí a svalů a prodělaných iniciačních rituálů, tím více může riskovat s červenými tričky a těsnými kalhotami… aniž by si vás někdo pletl.

Tenhle článek je pro nás muže (a ženy s vlkodlačím syndromem). Pokud nemáme hromadu svalů nebo tetování, nechceme vypadat jako nemluvňátka. Potřebujeme chytré množství porostu na těch správných místech. Teď už víte, kde to je. Klidně experimentujte, stejně to doroste…

Zaujal vás článek?

Pronikněte hlouběji a staňte se mužem, po kterém ženy touží! Náš desetidenní e-mailový program zdarma vám pomůže získat sebevědomí, spousty sexu s krásnými ženami a třeba i vysněný vztah.

Zanechte komentář:

1 komentář
Dranthed napsal 30.1.2017

Tenhle článek je luxusní!!!

Odpovědět
Odešlete odpověď