Empatie – tajný klíč ke čtení ženských myšlenek – StreetGame.cz
Muž se ženou v trávě

Empatie – tajný klíč ke čtení ženských myšlenek

Pokud projevíte odvahu a upřímně zastavíte krásnou ženu přímo na ulici, samotný akt statečnosti většinou vybuduje dostatečný zájem (a zbytek je hra logistiky ). Podle mých zkušeností s tisíci muži nejvíce odmítnutí nevytváří nedostatek přitažlivosti, ale nedostatek empatie.

Uvnitř to může být super chlap, hodný, zajištěný, přátelský, ale pokud holku vyleká, vstoupí jí do osobního prostoru, nebere vůbec v potaz její potřeby… dostane odmítnutí i přes všechny neviditelné kvality.

Má cesta budování empatie

Nerad přiznávám, že je empatie tak důležitá, sám jsem se totiž narodil téměř bez ní. Dokud herec ve filmu neřekl například: „Jsem nervózní,“ z výrazu tváře jsem nedokázal rozpoznat, jak se cítí. Mé vyrůstání bylo kvůli poruše autistického spektra (a lásce k počítačům) plné faux paus…

Teprve oslovování holek na ulici dokázalo po všech marných pokusech rodičů a učitelů empatii ve mě vybudovat. Každý rok streetování jsem na tom byl s emoční inteligencí lépe a dnes byste můj částečný aspergerův syndrom ani nepoznali. Je totiž pryč: přes streetgame jsem si s lidmi našel vztah.

Dává to smysl: abyste své sociální schopnosti mohli rozvíjet, potřebujete je trénovat. Introverta, jako jsem býval já, s jeho obvyklým způsobem života může čekat interakce jen se stovkami lidí za život (u mě rodina, spolužáci, pár prodavaček, když jsem se odvážil do obchodu, pár autobusáků). To člověk, který oslovuje holky na ulici, dokáže za pár týdnů.

Za sebe můžu opravdu říct, že se mé společenské dovednosti každých pár týdnů NÁSOBILY. Přestal jsem být stydlivý, přestal jsem být divný. Přestal jsem mít průjmy před zkoušením, přestal jsem do obchodu místo sebe posílat kamaráda… Porozuměl jsem lidem a zjistil, že jsou podobní, jako já. Taky mají rádi slunce, přírodu, hudbu, teplou vanu, svou babičku…

Zakázaná emoční inteligence

Empatii je prostě třeba trénovat. Ano, meditovat, aby člověk porozuměl sám sobě, něco o tom přečíst a pozorovat principy na lidech okolo, a hlavně se lidmi pravidelně obklopovat.

Pokud se ještě streetgame nevěnujete, můžete mít veselou představu, že je to jen o mluvení s holkama. V reálu se ale krásné ženy často nachází ve skupinkách s muži, občas nečekaně přijde jejich kamarád, mnohdy si potřebujete spřátelit barmana nebo ochranku, a zkrátka celkově mluvíte s lidmi kolem, abyste se udrželi v komunikativní náladě… Tu staré paní najdete cestu na Google Maps, tu bezdomovci pomůžete s žebráním, tu si zatancujete vedle pouličních umělců… Účinnější metoda navyšování emoční inteligence asi neexistuje.

3 nejčastější neempatické chyby streetařů

Osobně věřím v budování lepšího světa a chci na lidi být hodný už jen proto. I pokud ale věci vidíte jen pragmaticky, a na žádném dobru vám nesejde, na streetgame se zkrátka empaticky chovat musíte, pokud chcete maximální výsledky. Jakmile by žena vycítila, že nejste autentičtí nebo to s ní nemyslíte dobře, začala by podezřívavě filtrovat vše, co k ní od vás přichází. Z řeky charisma, které vyšlete, by k ní pronikl jen čůrek.

1) Špatná volba vzdálenosti

Pokud holku oslovíte na poslední chvíli z půl metru, vylekáte ji. Tento nedostatek empatie pak může způsobit, že se vůbec nezastaví a přejde vás, i když jinak byste se jí mohli líbit.

Přijďte tedy pomalu po směru, kterým žena vidí, navažte oční kontakt, a pozdravte klidně předem z pěti metrů. Kdyby vás neslyšela, pořád je lepší pozdrav zopakovat znova, než hned ji lekat z půl metru.

Se vzdáleností se nadále pracuje i v průběhu oslovení. Pokud vidíte, že od vás holka poodchází, raději sami udělejte krůček zpátky. Nesnažte se k ní stále přibližovat, dokud jí to není příjemné (pak stačí ztišit hlas, a žena se k vám začne naklánět sama).

2) Přeříkávání stejných frází dokola

Žena sama vám dá svým chováním nejlepší návod, jak ji sbalit. Stačí být pozorný – sledovat, jak se cítí, a jak na které techniky reaguje. Pokud si připravíte 5 vět a budete se je snažit pokaždé tupě přeříkat, nedáte ženě žádný prostor vyjádřit se – investovat do konverzace a dát vám potřebný feedback.

Osobně mám připravenou pouze „Ahoj“ a dále už improvizuju podle situace.

Moc rád dávám slovně přímo najevo, že si emocí holky všímám, například: „Vypadáš překvapeně“, „Vypadáš potěšeně“…

Mnohdy po mě lidé chtějí hotový systém na balení určitého druhu holek. „Jak se balí starší ženy?“ „Jak se balí slušňačky?“ Nemám tyhle předsudky rád. Každá starší žena, každá slušňačka je trochu jiná. Trik je v tom, naučit se empatii. Držet se obecných principů (sebevědomí, autenticita, hravost, konání dobra…) a umět improvizovat podle situace. Empatie pomůže sbalit každou holku, nehledě na povrchní rozdělení do skupin podle předsudků.

Nemůžete celý plán do detailu připravit předem. Musíte tam jít přítomní, vnímaví, a jednat na základě zpětné vazby protějšku.

3) Totální disrespekt k plánům ženy

Mnohokrát jsem viděl, jak nějaký můj student oslovil zadýchanou běžkyni a trval na tom, aby s ním 10 minut stále uprostřed ulice. Chtěla udržet tempo, netrpělivě se natřásala, a nakonec odběhla. Ne kvůli nezájmu, ale protože měla velké momentum a nechtěla vychladnout. Kdyby dotyčný muž řekl: „Musím támhle, můžeš chvilku jít se mnou, ale mám jen 2 minuty,“ mohl ji klidně sbalit. Stačilo vnímat její potřeby.

Pokud holka pospíchá, stačí si všimnout, prohlásit, že taky musíte jít stejným směrem, časově to omezit (aby se nebála, že ji budete pronásledovat, kdyby ztratila zájem) a vést ji, kam potřebuje.

Pokud si sedáte mezi kamarádky, které potřebují něco probrat, znova stačí zmínit, že máte jen minutku – pak mohou být klidné, že se jim to ještě dneska probrat podaří.

Nemusíte být geniální mentalisté, stačí trocha všímavosti. Jděte ven, bavte se s lidmi, buďte k nim všímaví, a vaše empatie poroste jako nikdy. S ní pak poroste i vaše oblíbenost a hlavně dobrý pocit, že pro ostatní děláte svět příjemnějším místem.

Až se většina mužů naučí seznamovat upřímným, empatickým způsobem, ubude znásilnění, sexuálních obtěžování a podobných jevů, se kterými bojujeme.

A pokud byste chtěli, aby vám někdo vysvětlil sociální inteligenci ÚPLNĚ OD ZÁKLADU, včetně všech nepsaných pravidel, o kterých se nikdy nikde nemluví, přijďte mezi nás na přednášku Zakázaná emoční inteligence:

Zaujal vás článek?

Pronikněte hlouběji a staňte se mužem, po kterém ženy touží! Náš desetidenní e-mailový program zdarma vám pomůže získat sebevědomí, spousty sexu s krásnými ženami a třeba i vysněný vztah.

Zanechte komentář:

6 komentářů
Antihrdina napsal 22.5.2019

Ok, dík.

Odpovědět
    Princ napsal 22.5.2019

    Na co to je? :D

    Odpovědět
Antihrdina napsal 22.5.2019

Na tenhle článek, je to jeden z mých problem vycházející z autisticky extrémního způsobu vnímání některých věcí, kdy se tak zaměřím na svou představu o vnímání problematiky, že mi unikne nějakej hodně důležitej faktor. Je to i důvod proč se snažím všechno první podchytit kompletně, ne po částech.

Odpovědět
Místečák napsal 23.5.2019

Zdar Princi, pamatuji si tě ještě z dřívějška. Nevím, jestli si pamatuješ ty mě, ale to není důležité. Dnes jsem tě viděl, pravděpodobně při učení streetgame, a chci ti říct, že působíš sympaticky, sebevědomě a celkově vydáváš dobrý vibe, keep up the good work, kdybych měl momentálně více peněz, tak si od tebe rád něco poslechnu :D

Odpovědět
Martin napsal 10.1.2020

jeden z nejlepších článků, který jsi zatím napsal

Odpovědět
Princ napsal 11.1.2020

Díky! Reálně o důležitosti empatie řečním už roky a zmiňuju to na každém kurzu, a najednou mi došlo, že o tom není článek :D

Odpovědět
Odešlete odpověď