Dva příběhy z pravěku: Jak nevěra zlepšila svět – StreetGame.cz
Padlý anděl

Dva příběhy z pravěku: Jak nevěra zlepšila svět

Kam se podíváte, vidíte ženskou nevěru popsanou jako něco negativního – něco, čemu by se mělo bránit, něco, co by se mělo ostrakizovat… Málokde – snad jen v pár seriózních vědeckých knihách – najdete informace o tom, jak lidstvu prospívá.

Příběh z pravěku

Dvě kamarádky z jedné jeskyně, Helena a Julie, si obě našly manžely ze stejné tlupy, a byly s nimi spokojené. Pak ale sousední tlupa krvavě zaútočila. Muži byli zmasakrováni a ženy vzaty do otroctví.

Helena na svého mrtvého manžela rychle zapomněla, brzy si v novém kmeni našla jiného muže, a její společenský status se jí vrátil. Dokonce s novým manželem stihla porodit několik dětí.

Zato Julie trucovala. Nemohla se smířit s tím, že by teď zapadla mezi vrahy, kteří jejího milého připravili o život. Do konce života (tenkrát v pravěku několik let) zůstala v tlupě vyvrhelem.

Všichni dnešní lidé jsou potomky takových Helen – flexibilních, chcete-li nevěrných žen, které se přizpůsobily novým podmínkám, nezachovávaly věčnou loajalitu vůči znevýhodněnému muži a raději šly se silnějším, šly s proudem.

Příběh z pravěku číslo. 2

Sáru ani Silvie nikdo nepovažoval zrovna za nejhezčí z tlupy. Když si konečně našly snoubence, přestože to třeba nebyli nejschopnější lovci a zubů na náhrdelníku měli poskrovnu, obě si oddechly.

Den před svatbou Sáru navštívil náčelník Richard. Svou pozici si vydobyl inteligencí, charismatem i silou, kterými žádný jiný muž v tlupě neoplýval v takové míře. Sára ale všechny jeho pokusy odmítla: „Zítra se vdávám, to svému milému nemůžu udělat!“

Náčelník se tedy tajně vkradl ještě k Silvii. Ta svolila a zažila nejsilnější orgasmus svého života. Po devíti měsících se jí narodilo dítě. Bylo silné, schopné, a zdálo se, že krom péče od manžela se má i speciální náklonnost náčelníka.

I věrná Sára měla mnoho dětí. Často ale při porodu umírala, byla často nemocná, a žádné z nich nikdy nevynikalo.

Nezáleží, která z nich si vybrala správně. Víme jen, že dnešní lidé jsou potomci nevěrné Silvie a jí podobných.

Realistická očekávání omezí šoky

Chcete pohádku, která vás pohladí po duši, abyste mohli v klidu usnout? Nebo chcete čelit bolestivé pravdě? V prvním případě si pusťte nějaký Hollywoodský film. V tom druhém můžete pokračovat. Nestěžujte si ale, že jsem vám něco zkazil, jako když tříletému dítěti prozradíte, že Ježíšek neexistuje.

Od žen můžete čekat hromady skvělých věcí. Jsou prostě úžasné – pořád chtějí sex, umožní vám se uvolnit a nechat věci jít, donutí vás více se smát, donutí vás zpřítomnit se a vtipkovat a tančit, vytáhnou to nejlepší z vás… Život bez žen by byl logický, smutný a šedý. Však kolik lidí přijde na první kurz, protože chtějí více žen, a objeví úplně nový svět…

Co od žen bohužel čekat nemůžete je extrémní věrnost nebo loajalita v nadále nevýhodných situacích. Evoluce totiž, jak ukazují příběhy výše, přehnaně loajální ženy od samého začátku vybíjela.

Ostatně bylo by od vás amorální nutit ženu, aby zůstala s vámi, když teď má novou, mnohem lepší nabídku.

„Existují ale i věrné holky, které nikdy nikoho nepodvedly.“
Jsou věrné, dokud někoho nepodvedou, pak už věrné nejsou. Za správných okolností, za správné nálady se to stane v mžiku, a už neodestane.

S kým vás budou ženy podvádět

Každému alfovi se někdy stane, že ho holka podvede i s horším mužem. Neexistuje stoprocentní ochrana, nic na tomto světě ostatně není plně zaručeno.

Nicméně nejčastěji vás holka podvede s někým lepším. Což znamená, že i když vám to uškodí, genofond lidstva to zlepší.

I když vy sami si tedy nadále nebudete přát, aby vás někdo podváděl, je nutné vědět, že nevěra jako celek lidstvu prospívá. Díky ní totiž i v poměrně monogamních společnostech alfy tajně plodí velký podíl dětí, a slabších beta samců se rodí méně. (V polygamních společnostech mají alfa samci více manželek oficiálně, a nevěra není tolik potřebná. Monogamní společnost je jen „sladká falešná iluze pro bety“, vytvářející komunistický dojem, že většina lidí se tak nějak spáruje a když se velcí uskromní, na každého troška zůstane.)

Odsuzovat nevěrnou ženu pak znamená přímo odsuzovat její biologickou přirozenost, asi jako bychom odsuzovali hlad nebo vlastnictví rukou. Přitom se takové ženy tajným plozením schopnějších jedinců staly motorem pokroku.

Kdyby každá žena byla věrná svému betovi, zřejmě jsme jako lidstvo pořád ještě v pravěku. A tak jim za to, my všichni potomci nevěrných žen, poděkujme!

Zaujal vás článek?

Pronikněte hlouběji a staňte se mužem, po kterém ženy touží! Náš desetidenní e-mailový program zdarma vám pomůže získat sebevědomí, spousty sexu s krásnými ženami a třeba i vysněný vztah.

Zanechte komentář:

10 komentářů
Kaja napsal 18.5.2018

Co udelat kompromis pro muze co s tim nejsou vyrovnany ? Nevera zen je oka ale stejne jako nevera muzu protoze v obou pripade to slouzi ke zlepseni lidstva.

Odpovědět
Kaja napsal 18.5.2018

Podekujme jim a podvedme je ! :DDDDDDD

Odpovědět
Princ napsal 18.5.2018

Mužská nevěra je evolučně ještě více OK, než ženská, protože muž přijde jen o trochu sperma a žena pak nemusí vychovávat cizí dítě.

Já každopádně holce ještě nikdy nevěrný nebyl – vždy jsem budoval polygamní vztahy, takže do toho žena už šla z vědomím, že nebude má jediná.

Odpovědět
Oblomov napsal 18.5.2018

Dobrá, proč tedy (oficiálně) monogamní společnosti typu Severní Amerika / Evropa v technologickém pokroku a bohatství drtí (otevřeně) polygamní společnosti typu Afrika a Oceánie? Neztratí se v silně polygamní společnosti mnoho energie na výchovu perspektivních dětí (K-strategie) spíše jen do boje o samice (s rozsévačskou r-strategií)?

Odpovědět
  Princ napsal 18.5.2018

  Boj o samice je pozitivní, to právě motivuje k růstu a roztáčí ekonomiku. Polygamie není nutně rozsévačskou strategií, o děti se v ní většinou staráš, nesnažíš se nutně být co nejpromiskuitnější (ostatně v polygamii je zadaných žen více, než v monogamii).

  Odpovědět
Matěj napsal 19.5.2018

Já si myslím že v 1. příběhu ani nevěra není … To že si našla nového muže … Mému dědovy zemřeli 2 ženy, 1. sem neznal byla to moje biologická Babička ale já ji nikdy nepoznal 2. byla moje Babička, teď má další paní … Je nevěrný Babičkám ? Nemyslím si prostě nechce být sám …

Odpovědět
  Princ napsal 19.5.2018

  J nevěra to není, teprve si tam čtenáře rozdělávám :D Už v tu chvíli ale mluvíme o evolučním vítězství méně loajální ženy. Dal by se také použít tvrdší případ, kdy její muž by byl zotročen a ona by se stala manželkou otrokáře (evoluční vítězství) nebo by zůstala s ním (od ní milé, ale evoluční prohra).

  Odpovědět
Doctor Dolan napsal 21.5.2018

Otázka:
Proč se teda vůbec snažit o vztah?
Myslím to takhle:
Proč bych měl být oporou pro holku, dělat jí zázemí, atd. aby mi ji pak píchal někdo jinej?
Nebylo by lepší prostě se na to vykašlat, jít si strategii „o*ukat zahodit“ a nechat bety ať dělají zaopatřovatele?

Kdyby si měl chlap vybrat mezi a) kluk kterého holky chtějí na sex nebo
b) hodný ňouma, kterého holky jen využívají jako zázemí a mezitím si užívají jinde, tak je jasné že každý rozumný si vybere možnost a).

Já jen, když je nevěra žen tak normální a běžná, proč pak tolik holek brečí že my chlapi jsme děvkaři, chceme si jen užívat a nechceme vychovávat děti a budovat vztahy? :D Protože dle toho co píše Princ je to vlastně neekonomické a zbytečné (nota bene, proč vychovávat děti které jsem ani nezplodil?)

Přes veškerou nenávist k beta samcům z toho jednoznačne vyplývá že beta samci jsou potřební, protože pak by se o děti alf neměl kdo starat.

Ideální by bylo kdyby šlo rozeznat která holka bude podvádět a která ne, protože s těmi nevěrnými bych pak prostě jen na začátku vztahu měl „dohodu“ že oba budeme šu*at kde se dá a pak bych měl klidné spaní, protože jednak bych nemusel řešit zda mne podvádí či ne a já si mohl taky užít s kým chci a mít jednu „základní“, se kterou bychom si neměli ve finále co vyčítat. (sice bych vychovával pár kukaček ale já bych zase „nakladl“ pár jinam, takže problem solved)

Odpovědět
Doctor Dolan napsal 21.5.2018

Kurde Princi, ty bys mi mohl dělat inspiraci pro rozepsané fantasy, takovejhle pohled na nevěru by mohl být lehce netradiční.

Odpovědět
Jakub napsal 28.1.2019

Musim trochu nesouhlasit a to ne v principu s zenskou neverou to je debata o moralce a to je dost relativni jde spis o ten zblebt o te evoluci a alfa samectvi a dobrych genech sam genetiku studuju taky a musim rict ze todle je dost relativni anko nekdy muze byt efektivni r strategie jindy zas k spis je to o kompromisu spis jde o todle je nesmysl tvrdit ze verna zena rodila nezdrave deti zdravi deti je dano predevsim MHC coz je skupina genu ktera zodpovida za rozeznavani antigenu na membranach bunek diky glykoproteinum jde tu predevsim o imunitu a zenska se muze zamilovat i do nejvetsiho zoufalce prave diky tomudle presto s nim diky tomu bude mit zdrave deti a je mene pravdepodobne ze budou zdrave pokuid ji znasilni macho co je ale jeji treba bratranec a presto ze je plny testosteronu mhc nebude kompatibilni to je prvni vec druha vec je ze geny se sice dedej ale znaky se nededej dva sobci mohou mit altruistu a naopak stejne tak alfa samec muze mit zmrseneho syna treti vec je relativita alfa samectvi a to je v tomto ohledu asi nejpodstatnejsi my nemuzem vedet proc se stal alfa samcem v minulosti jsme nebyli samozrejme mohlo to bejt diky tomu ze kazdeho zmlatil ale mohlo to byt taky protoze je o zmrd kterej podle kazdeho nechal zabit a vydobil si slavu ve skutecnosti je to treba zbabelec a jen pusobi dominante protoze ma vysoke EQ jde o to ze i ten v uvozovkach beta co tak muze pusobit se v jinym podminkach ukaze jako mnohem vetsi alfa treba pri lovu mamuta a ten jeho partak srac co by se za jinejch okolnosti stal machem treba chcipne proto tak uplne nesouhlasim

Odpovědět
Odešlete odpověď