Dress code pro muže – oblečte se vždy správně – StreetGame.cz
Velkolepé sako

Dress code pro muže – oblečte se vždy správně

Různé události vyžadují různou úroveň oblékání. Jak jí vždy trefit, a v čem vůbec balit holky?

Sport wear

Nejméně formální oblečení zastupují pohorky, batůžky, tenisky na běhání, potítka, lyžařské bundy… Klíčem je nosit je opravdu jen na sport. Pokud byste se takto oblečení vydali do města, do školy nebo do parku, skončili byste nejvíce underdressed ze všech.

Jestli si z tohoto článku máte odnést jedinou věc, je to nenosit do společnosti tenisky, batohy a lyžařské bundy. Tady nejste v lese.

Casual

Pohodlné oblečení pro volný čas. Někdy fashion sneakers, šortky, triko a vhodné doplňky. Jindy hnědé polobotky, džíny, košile a svetr…

Ležérní účes obvykle stojí na matném produktu, který umožní vlasy stylovat, aniž by bylo poznat, že v nich něco je – vosku, hlíně, pastě, gumě…

Casual neznamená, že to máte flákat, nosit věci na sport nebo dva dny to samé. Vyhrajte si s tím. Zejména v létě, kdy není možné vrstvit, je vše o doplňcích. Použijte brýle, náramky, řetízky…

Layering

Košile, ležérně zavázaná kravata a svetr. S neformálními kalhotami a botami vrchol casual, s formálními business casual.

Business casual

Mix předchozího a následujícího stylu. Zvolíte formální boty a pásek, totožné barvou, texturou, materiálem a leskem. Dlouhé ponožky, takže vám nikdy nebude vidět noha. Tmavé rifle nebo bavlněné kalhoty (khakis). Za základní vrstvu použijete košili nebo polokošili (polo ale nemůžete nosit pod sakem, nevyčníval by rukáv).

I zde se můžete plynule oblékat výše a níže. Košili můžete nosit rozepnutou, nebo zapnout a doplnit kravatou. Druhou vrstvu může tvořit svetr s výstřihem do V, vesta, sportovní sako nebo blejzr.

Business / Informal

První vrstvu tvoří košile s kravatou nebo motýlkem. Druhou volitelnou vesta nebo svetr. Třetí oblek. Čtvrtou případně kabát.

Pro některé lidi nejformálnější úbor, jaký kdy nosí. Proč se mu tedy říká informal? Stále můžete zvolit vtipné ponožky, veselou kravatu nebo motýlka, který všeobecně dělá lidem radost. Obleky navíc běžně nosí ochranka supermarketu, bezpečnostní složky a průvodčí…

Vážné účesy se často češou za pomoci pomády po směru růstu vlasů, nebo dozadu. Získají ulíznutý, čistý vzhled. Aby nic neodstávalo, nastříkáte si lak na ruku a přilepíte neposlušné vlasy, kam patří. Doplňky tvoří hodinky, spony na kravatu, kapesníčky, kufříky…

Black-tie / Semi-formal

Pokud dress code žádá black tie, potřebujete tuxido, neboli smoking. Ten doplníte černým motýlkem, někdy také smokingovým pásem okolo břicha. Místo pásku použijete kšandy. Vznikne opravdu vážný, slavnostní oblek.

White-tie / Ultra-formal

Jakmile se chcete setkat s královnou, navštívit šlechtickou svatbu nebo dirigovat operu, zvolte večer frak, před osmnáctou hodinou žaket.

V čem budu nejvíce vítězit a klátit holky?

V práci dress code určí zaměstnavatel, na společenských akcích vás navede pozvánka. Holky na streetgame obvykle balíme casual. Díky bussiness casual skvěle vyniknete, zejména na jaře a na podzim, kdy není takové horko. V obleku byste v nákupním centru působili jako ochranka. Navíc chceme streetgame co nejvíce integrovat do běžného života, ne nahazovat třídílní oblek a jindy říkat: „Nemůžu jí oslovit, nejsem v obleku!“

Každý styl nabízí prostor pro balancování a může vypadat perfektně. Dobře padnoucí triko s promyšlenými doplňky umí předčit špatně vybrané sako.

Zaujal vás článek?

Pronikněte hlouběji a staňte se mužem, po kterém ženy touží! Náš desetidenní e-mailový program zdarma vám pomůže získat sebevědomí, spousty sexu s krásnými ženami a třeba i vysněný vztah.

Zanechte komentář: