Biohacky, jak zvládnout rozchod s přítelkyní – StreetGame.cz
Matka s dětmi sama

Biohacky, jak zvládnout rozchod s přítelkyní

V předchozím článku Jak přežít rozchod se ženou jsme probrali psychologické postupy, jak se vyrovnat se strachem ze samoty, zraněným egem, pocitem viny, neznalostí důvodu a novým přebytkem volného času. Tímto článkem byste ideálně měli začít. Dnes se podíváme na biologická řešení, jak přestat cítit bolest, vypnout stresovou reakci těla a navýšením neuroplasticity začít vnímat nová východiska.

Když je vám přítelkyně nevěrná nebo vás opustí, pravěký mozek to cítí jako ohrožení možnosti rozmnožit se, tu nejhorší možnou evoluční situaci ze všech. Víceméně ztrátu zdroje. Začne proto vylučovat stresové hormony, jako je kortizol a CRH. Kortizol kanibalizuje pregnolon, a tělo tedy nemá dostatek zdrojů na tvorbu testosteronu – sníží se mužské charakteristiky, jako je sebevědomí, motivace, libido, množství svalové hmoty…

CRH pak způsobuje otevírání střevních spojů, čímž vás udělá náchylnějším vůči jakýmkoli toxinům a potravinovým intolerancím. Střevní propustnost v kombinaci s konzumací lepku pak může způsobovat autoimunitní onemocnění, jako je alergie, astma, ekzém, diabetes nebo hashimoto. Nejhorší, co svému tělu můžete udělat, je pak řešit rozchod alkoholem, protože ten sám o sobě způsobuje leaky gut a likviduje střevní mikrobiom, což v kombinaci s CRH dokáže naprosto zničit zdraví, od kterého se odvíjí naše nálada. Proto v prví řadě žádné pití!

Jenže co dělat, když to tak moc bolí?

1) Léky proti bolesti… doslova

Každý zná léky proti bolesti a zánětu, jako je paralen. Jenže co nikdo nečekal, ukázalo se, že paralen dokáže akutně utlumit i bolest duševní!

Protizánětlivé léky jako ibuprofen ale zároveň přinášejí vedlejší účinky, třeba právě otevírání výše zmíněné střevní propustnosti. Okamžitou úlevu tak vyměňujete za dlouhodobé zdravotní následky, kde zrovna zdraví střev má obrovský prokázaný vliv na úzkosti, deprese a jiné poruchy nálady.

Příroda naštěstí zná podobně účinné léky proti zánětu a bolesti, bez vedlejších účinků! Jedním z nich je zázvor. A tak než začnete kompulzivně ládovat ibalginy (nebo hůře alkohol, diazepam…), udělejte si pořádně silný zázvorový čaj! Tlumí bolest i na duši.

2) Jak se zbavit úzkosti

Z psychologického hlediska nejvíce pomáhá vystavovat se svým strachům, a pravidelně meditovat. Máme i biologická řešení jako podporu k tomu všemu?

Hladinu stresu dokáže účinně snižovat magnesium, ideálně navázané na uklidňující aminokyselinu glycin, která sama o sobě pomáhá uvolnit se. Doporučuji proto dvě tablety magnésia bisglycinátu každý den před spaním, které sám užívám už několik let. Při zadání slevového kódu ST5 vás cokoli na webu nejkvalitnejsi-suplementy.cz vyjde o 5% levněji.

Existuje samozřejmě mnoho dalších látek proti úzkosti – jednu další najdete v tomto článku. Doporučuji týden testovat magnésium, pak případně vyzkoušet druhý suplement k tomu, a po dalším týdnu si se mnou v případě potřeby objednat skype nebo individuální kurz, pokud byste chtěli zařadit další látku na míru, nebo jinak pomoct s rozchodem a ženami celkově.

3) Schopnost vnímat nová východiska

Pokud se člověku opakují stejné myšlenky, těžko mění návyky, řeší vše jedním špatným způsobem (opít se, říznout se, přežrat se…) nebo se nemůže zbavit nějaké fóbie (např. už oslovil 3 holky, nikdy se mu nic nestalo, ale pořád má z oslovování strach), ukazuje to na nízkou neuroplasticitu, neboli schopnost mozku se měnit a reorganizovat. Takoví jedinci budou opakovat i akce, které se mnohokrát ukázaly neúčinné, mít potíže udělat změnu, sklony k závislostem, neschopnost „nechat věci jít“ a celkově projevovat kreativitu a přicházet na nová řešení.

Navyšování neuroplasticity učím z dobrých důvodů pouze osobně (je to věc, která vám i v dospělosti umožní učit se jazyky jako dítě, získat hudební sluch…), prozradím vám proto pouze jedinou látku, a tou je houba Lions Mane (Lví hříva, Hericium erinaceus).

Jako většina jedlých hub, i Lions mane prospívá střevnímu mikrobiomu, moduluje imunitu, snižuje zánětlivost…Hlavně ale unikátně stimuluje nervový růstový faktor, který se podílí na vytváření nových mozkových buněk a propojení mezi neurony. Tím boostuje kreativitu, učení, odučování… Zkrátka vše, co potřebujete, pokud se chcete zbavit závislosti (i na člověku), změnit zažitý vzorec chování, nebo se na stará kolena učit nový jazyk. Navrátí vám prostě dětskou pružnost.

Pokud si už po letech vztahu nedokážete představit svůj život bez ženy, právě konzumace houby Lions mane vám pomůže vidět lepší zítřky (spolu s tím, jak budete balit jiné holky, zařazovat nové koníčky, meditovat…).

Takže protokol pro zvládnutí rozchodu z minula + zázvor, magnésium, lví hříva. Kdybyste potřebovali poradit na míru, napište na naše fórum o svádění a osobním rozvoji, kde už vám pomůže přes 2000 baličů, anebo přímo mě na [email protected]. Sám jsem těžký rozchod prodělal, vím, že to není snadné, ale zvládnout se to dá, a společně to dokážeme!

Zaujal vás článek?

Pronikněte hlouběji a staňte se mužem, po kterém ženy touží! Náš desetidenní e-mailový program zdarma vám pomůže získat sebevědomí, spousty sexu s krásnými ženami a třeba i vysněný vztah.

Zanechte komentář:

2 komentáře
Pepa napsal 2.11.2019

Princi čus, téměř pokaždý, co čtu tvoje články si říkám „ty kráso“, mají hlavu a patu, silnej informační charakter, hloubku. Dost dobrý. Díky za tvojí práci. Pepa

Odpovědět
    Princ napsal 8.11.2019

    Děkuju Pepo

    Odpovědět
Odešlete odpověď