Adrenalin – set a setting (jak překonat úzkost) – StreetGame.cz
Adrenalinově letící žena

Adrenalin – set a setting (jak překonat úzkost)

Proč si jeden člověk skoky padákem, oslovování žen nebo řečnění před lidmi užívá, zatímco druhý se stejných věcí naprosto děsí? Záleží na tom, jak kdo vnímá hormon adrenalin. Na dvou kouzelných slůvkách: set a setting.

Tajemství psychonautů

Když čtete o užívání psychedelik, všechny zdroje zdůrazňují význam setu a settingu. Tedy že váš výsledný stav bude silně ovlivněn tím, v jakém prostředí látku užijete, co od ní očekáváte, v jakém místě se v životě právě nacházíte a jak se cítíte. Psychedelika pak plní roli jakéhosi superplaceba – vaše emoce, očekávání a reakce na prostředí brutálně zesílí.

Kvůli setu a settingu dokáže tráva jednoho k smrti vyděsit, druhého dovést k hlubší meditaci a duchovnímu uvědomění, a třetímu v kombinaci s alkoholem „pomoct“ na všechno zapomenout a postupně se proměnit v líného povaleče.

Nikdo už vám ale neřekl, že to samé platí i na hormony vlastní vašemu tělu. Tedy i adrenalin.

Nezáleží na tom, co se stane, ale jak si to nakonec vyložíte

Vezměme si ghrelin a hlad. Lidi, kteří ví o tom, že hlad může být zdravý, a někdy hladoví záměrně (třeba kvůli spirituálním prožitkům, které to přináší), nemůže dvouhodinový hlad znervóznět. Za to pokud někdo věří, že ho každá chvilka hladu připravuje o svalovou hmotu, vnímá hlad jako něco negativního, a o to spíše kvůli zvýšenému kortisolu a nocebo efektu o nějakou hmotu přijde.

U stimulantů to není jiné. Představte si, že byste do 10 spících lidí před probuzením nalili extrémně silnou kávu. Některým by se účinky kofeinu, jako je vzrušení, zesílení smyslů nebo bušení srdce líbily. Pojmenovali by je třeba jako nabuzení. Jiní by se třásli zděšením, co jste jim to podali. Říkali by tomu nervozita.

A to už jsme krůček od adrenalinu, přirozeného hormonu našeho těla.

Když například chcete oslovit krásnou holku, a neděláte to moc často, vaše tělo v tom vidí riziko (zřejmě z evolučních důvodů, protože většinu historie lidé nežili v anonymních městech, ale malých tlupách, kde ztrapnit se před ostatními mohlo znamenat zničení společenského postavení a tím podstatní snížení šancí na přežití a rozmnožení). Nadledvinky proto začnou vylučovat adrenalin, který vás má připravit na boj nebo útěk. Krev se nažene do svalů, srdce se rozbuší, zornice rozšíří…

No a teď už je jen na vás, jak tuto situaci vnímáte.

Vyložíte si nárůst adrenalinu jako vítanou kávu, která vás nakopla, nebo tu nepříjemnou kávu, která vás roztřásla a teď čekáte, až to přejde?

Je to jen na vás.

Naučte se adrenalin způsobený oslovováním holek milovat! Strach už pak nebude vaším nepřítelem. Naopak. Budete se těšit na další šílenou situaci, která vám dopřeje váš energizující rush!

Až vám zase někdo bude tvrdit, že neoslovil holku, protože měl strach, jen se mu zasmějete: „To já adrenalin miluju!“

Od teď vždy, když ucítíte adrenalin, jděte si ho užít!

Zaujal vás článek?

Pronikněte hlouběji a staňte se mužem, po kterém ženy touží! Náš desetidenní e-mailový program zdarma vám pomůže získat sebevědomí, spousty sexu s krásnými ženami a třeba i vysněný vztah.

Zanechte komentář:

1 komentář
Doctor Dolan napsal 5.11.2018

Není ironie, že léky na vysoký tlak, blokující účinek adrenalinu na myokard (srdeční sval), jejichž vedlejší účinek je útlum stresových reakcí se jmenují „beta-blokátory“?

Odpovědět
Odešlete odpověď