8 nejhorších chyb při nošení obleku – StreetGame.cz
Oblek se zlatou kravatou

8 nejhorších chyb při nošení obleku

Některým z nás se blíží maturita. Jiní pracují jako podnikatelé, právníci nebo politici. Tak či tak, je čas doladit své obleky k dokonalosti! Stačí si odškrtnout, že neděláte žádnou z následujících chyb.

1) Nepadnoucí velikost

Abyste ze saka vytřískali ten úžasný V tvar, který má dávat, musí vám sedět. Kupte správnou velikosti a navštivte s ní krejčího, který vše upraví na míru.

Oblek by neměl být příliš velký a pohodlný. Nevěřte babičce, když tvrdí, že aby vám padl, musí vám rukávy čouhat až po špičky prstů. Podívejte se raději na video:

2) Košile s krátkým rukávem

Jak ukazuje i předchozí video, rukáv košile by měl mírně přesahovat rukáv saka. Toho nedocílíte, když si pod oblek vezmete košili s krátkým rukávem. Ta se celkově dá nosit možná v létě k riflím. Ve formálním prostředí by působila podobně legračně, jako když AC/DC nosili k saku kraťasy.

3) Špatná barva

Černý oblek patří na pohřby a slavnostní večerní události. Nenosí se za dne na obchodní schůzky. Naopak světle šedá je poměrně neformální. Vytáhnout hnědou nebo zelenou chce zkušenosti, jinak se hodí spíše na venkov. Půlnoční modř (navy) nebo tmavě šedá projde skoro všude… Není oblek jako oblek, a tak výběr přizpůsobte situaci.

4) Krátké ponožky

S ponožkami si užijete spoustu zábavy. Při formálních událostech je slaďte s botami. Při méně formálních zase můžete vsadit na ostrý kontrast a navléct veselé, barevné ponožky. Tak jako tak, k obleku musí vždy být dostatečné dlouhé, aby vám za žádných okolností z nohavic nečouhala holá noha.

5) Zapnuté sako v sedě

Zapínání knoflíků na různých úborech je věda sama o sobě. Základem je vědět, že pokud má sako dva knoflíky, ve stoje zapnete horní, v sedě rozepnete oba. Dražší saka mají rozepínatelné knoflíčky na rukávech. Pokud takové vlastníte, jeden rozepněte právě proto, abyste ukázali, že to lze. V případě vesty nechte vždy rozepnutý nejspodnější knoflík. Košile zůstává zapnutá, dokud chcete být formální.

Podobně by šlo pokračovat kabáty, blejzry, sportovními saky, tuxidy, stresemanny, strollery, žakety, fraky… Možná o knoflících založit nějaký web.

6) Opasek a kšandy naráz

Musíte si vybrat, zda staré dobré kšandy, nebo moderní opasek. Nikdy ale obojí naráz. Výjimku tvoří jen dělníci, kterým kšandy přidržují těžký pás s nářadím.

Formálního oblečení se móda příliš nedotýká. Pár desítek let, kdy se začal tolerovat opasek, v tomto světě nic velkého neznamená. K vestě nebo tuxidu pořád potřebujete klasické kšandy. Stejně postavě dodají mužnější rysy. Někdo už sice možná vyrábí tuxida s páskem, je ale lepší držet se striktnější verze, pokud narazíte na lidi, kteří věci rozumí.

7) Pásek, který neladí k botám

Když už pásek, musí být stejné barvy, textury a lesku, jako boty. Pokud kupujete jedno, nesnažte se zapamatovat si správný odstín, a rovnou s sebou do obchodu vezměte to druhé. Hodláte-li outfit doplnit šperky, slaďte je se sponou opasku (stříbrný řetízek – stříbrná spona…)

8) Předvázaný motýlek

Motýlka můžete uvázat mnoha způsoby, stejně jako kravatu. Veselá možnost. Nikdy si ale nenasazujte umělý předvázaný motýlek pro děti na suchý zip. Je příliš symetrický a všem dá okamžitě najevo, že jste flákač a nestaráte se o sebe.

Umělý motýlek se hodí, jen pokud chcete otestovat vlastní dovednost snášet trapasy, nebo urazit hostitele.

 

Nemusíte maturitu napsat protokolárním perem, ale pokud přijdete v motýlku na suchý zip, dostanete minimálně pětku z módy. A když k soudu oblečete košili s krátkým rukávem, budete vinni z faux pas.

Zaujal vás článek?

Pronikněte hlouběji a staňte se mužem, po kterém ženy touží! Náš desetidenní e-mailový program zdarma vám pomůže získat sebevědomí, spousty sexu s krásnými ženami a třeba i vysněný vztah.

Zanechte komentář: