7 důvodů, proč nehrát počítačové hry (a jak sbalit gamerku) – StreetGame.cz
Gamerky

7 důvodů, proč nehrát počítačové hry (a jak sbalit gamerku)

Každý ví, že streetaři nehrají pc hry, nevysedávají na sociálních sítích a nesledují seriály po celých řadách denně. Přestat dlouze sedět u počítače je nultý level daleko před tím, než začnete optimalizovat nějaké detaily. Když se vás ale kamarád začátečník zeptá: „A proč?“ dokážete mu dát solidní vysvětlení?

1) Není to taková zábava

„Ach jo, to expení mě nebaví.“
„A proč to děláš?“
„Abych postoupil na vyšší level a tam dostal lepší věci.“
„A na co ty věci potřebuješ?“
„Abych mohl rychleji expit!“

Hry postrádají opravdový cíl. Nikdy z nich nic nezískáte. Většinou děláte jednu věc, ta vám pomůže ve druhá věci, ta ve třetí, a ta třetí zase v první… Točíte se v kruhu. Někdy je kruh promyšlený tak, aby na to hráči přišli až po delší době. Jindy…

Mnohé hry se dokonce vyrábějí nudné záměrně. Hráč v nich hledá zábavu, která měla přijít, ale nenajde ji. Tak hledá dále… Jeho trvalý pocit po celou dobu hraní je: „Třeba to začne být zábava na dalším levelu.“ Nikdy není spokojen, pořád musí odněkud někam…

2) Čas můžete využít lépe

Když dvě hodiny denně strávíte hraním her, ztratíte dvě hodiny, které byste mohli věnovat holkám, byznysu, sportu, módě, učením jazyků…

Kdyby typický nerd místo každé hry chodil na lekce zpěvu, má perfektní hlas. Kdyby se v tom čase věnoval módě, dokonale se obléká. Kdyby zápasil, nikdy by se nebál žádné potyčky…

Existuje tolik věcí, které můžete umět… Kéž by času bylo více… A bez her bude!

3) Přerušení momenta

Když v kuse oslovujete holky, každá další je snazší než předchozí, každý den je snazší než předchozí, každý rok je snazší než předchozí… Budujete setrvačnost.

Když několik dní v kuse streetujete a pak vynecháte, momentum začne pomalu klesat, takže po nějaké době pauzy budete muset začít zase od začátku.

Sezení u počítače, ať už je to hra nebo sociální sítě, ničí momentum ultra-rychle. Na konci streetgame jste vyrelaxovaní, venku ze své hlavy, nemáte žádný strach z oslovení, holky se na vás samy usmívají… Zakončete den několika hodinami u počítače, a druhý den budete z oslovení holky zase extrémně nervózní jako prvně.

4) Poškození mozku

Pokud si můžete sednout k počítači a bez jakékoli námahy se náhle dostat do rozlehlých nádherných světů, serotoninové receptory se přesycují a vyviklává se obvyklá hormonální rovnováha. Takový hráč si pak myslí: „Normální svět není tak dobrý jako tahle hra.“

To se dá přirovnat k užívání heroinu – umělé heroinové štěstí je silnější, než obyčejné štěstí, a závislým pak vše přijde nudné v porovnání s drogou.

Někteří hráči jsou tak rozmazlení „štěstím zadarmo„, že se pokoušejí konzumovat co nejvíce obsahu naráz. Nejsou schopní jíst, aniž by si k tomu pustili video. Zapnou hru, k tomu hudbu, a na vrch „televizi jako kulisu.“ Skrze tento naprostý opak meditace ztrácejí schopnost soustředit se. Roztěkaného gamera už poznám od pohledu.

Bez soustředění se těžko učíte. Těžko myšlením ovládnete tělesnou teplotu nebo imunitní systém. A když oslovíte holku, místo prázdné hlavy vám budou naskakovat desítky myšlenek…

5) Postrádání nudy

Ze všech stran se dere obsah, který se snaží zaujmout. Člověk zavřený doma už se nenudí – stáhne si několik seriálů. Nuda cestou v autobuse? Ne, internet v mobilu, herní aplikace…

Nedostatek nudy lidem nikdy nedá čas zamyslet se nad svým životem. Uvědomit si, co je doopravdy baví. Rozjímat. Prostě skočí do černé díry virálních videí a neví o ničem…

Nedostatek nudy také deformuje vnímání zábavy. Jak bylo zmíněno výše, protože se přesycený počítačový závislák nikdy nenudí, nic mu v porovnání nepřijde dost zábavné.

6) Vliv na zdraví

Studie ukázaly, že pokud někoho necháte několik hodin dívat na televizi, aktuální obraz jeho mozku se začne podobat obrazu mozku člověka v depresi. Jen si to plně neuvědomuje, protože jeho pozornost není zaměřena dovnitř, ale na konzumaci obsahu.

Samo dlouhé sezení, počítač nepočítač, se mnoha studiemi ukázalo jako zdraví nebezpečné, ať už mluvíme o držení těla, psychice, cukrovce…

Beta samci se obvykle hrám a seriálům věnují večer, po tom, co si „odbyli“ opravdový život. To přináší další negativní účinek – modré světlo monitorů přesvědčí tělo, že je stále den, a ničí tak následný spánek.

A málo kdo u počítače jí zdravě nebo se opaluje.

7) Obklopení jinými beta samci

Počítačové hry jsou pro nezdravé beta panice. Takové tam nejčastěji potkáte a takoví vám řeknou, že je to v pořádku. Špatná společnost vás rychle zkazí.

Někteří hráči se snaží balit „holky gamerky“. Jenže jedna věc je společný koníček, a druhá věc přitažlivost. I hráčku evolučně přitahují alfa samci se zajímavým životem, a evolučně odpuzují nerdi. Tedy gamerka nechce gamera. Nejsnazším způsobem, jak sbalit hráčku, je přestat hrát hry.

Zatímco bety plýtvají svůj krátký život u počítače, alfa samci balí holky, cestují, podnikají a sportují… Vyhněte se gamerům, a obklopte se opravdovými muži na našich srazech a fóru.

Zaujal vás článek?

Pronikněte hlouběji a staňte se mužem, po kterém ženy touží! Náš desetidenní e-mailový program zdarma vám pomůže získat sebevědomí, spousty sexu s krásnými ženami a třeba i vysněný vztah.

Zanechte komentář:

12 komentářů
richie napsal 19.10.2017

Vždycky, když čtu hate na sezení u počítače zde na SG, tak to ve mně vyvolává určitou nejasnost.

Jak se jinak stát skvělý podnikatel, majitel digitální agentury, spisovatel, architekt, novinář, překladatel, inženýr, videomaker, fotograf, hudební producent atd… Všechno, co vyžaduje stovky, tisíce hudin studia, soustředí a věcí, které se prostě dělají převážně digitálně.

A u všech těchto aktivit samozřejmě taky ztrácíte momentum a stáváte se asociálním na nějakou dobu.

Odpovědět
Princ napsal 19.10.2017

Určitě ne hraním her.

Sezení u počítače si svou daň vybere, samozřejmě by pro streetgame bylo lepší dělat plavčíka nebo uklízet v baru. Jako například programátor prostě musíš streetovat víc.

Odpovědět
K331 napsal 19.10.2017

„Zatímco bety plýtvají svůj krátký život u počítače, alfa samci balí holky, cestují, podnikají a sportují…“

Nakonec neexistuje něco, co by člověk musel. Těžko tedy říct „co je správné“. Jsem hodně líný. Nevím, jestli to chci vůbec překonat. Není tedy nakonec lepší nechat holky kvalitním samcům? Těžko říct…

Vždy o něco přicházíme :-(

Odpovědět
Princ napsal 20.10.2017

Žádná oficiální pravidla vesmíru opravdu nejsou, každý může dělat cokoli, a těžko na to nalézt univerzální měřítka… Bez holek bych ale teda žít nedokázal :D

Odpovědět
Sator napsal 20.10.2017

Fakt mazecový článek. Možná jeden z nejlepších.. Ještě bych přidal téma „proč není dobré sledovat porno a udělat se u toho“, kromě „tenisového loktu“! :-D :-D

Odpovědět
UncleDolan napsal 13.1.2018

Myslím že dost záleží na tom CO hraješ a jak často hraješ.

Onlinovky typu WOW jsou podle mne zlo, žere to čas a prachy (jasně, kdyby to člověk hrál přiležitostně tak je to v podstatě dobrá příležitost jak se seznámit s lidmi apod, ale znám mnoho lidí kteří se stali totálními závisláky mimo realitu)

Nicméně jako člověk co byl s gamerkou ve vztahu (ale pak ji, byť v posteli nebyla špatná, musel poslat do p*dele), myslím že záleží zda s ní chceš chodit nebo ji jen opíchat.
Gamerka sice nechce upoceného tlustoprda sedícího u kompu 24 hodin v kuse, ale taky bere asi jako plus když může hrát s přítelem nebo se mají o čem bavit. Já třeba taky hrál hry, byť max. hodinu v kuse a singleplayerovky, (dokud se mi nezes*al herní komp) a do toho stíhal cvičit a běhat klidně i 60 km týdně.

Odpovědět
BaličMichal napsal 19.1.2018

Data v mobilu nejsou tak špatný..díky nim jsem narazil na tuhle stránku :D

Odpovědět
SweetTom napsal 27.2.2018

Ešte by som doplnil. Človek ktorý hrá hry, nebude mať žiadne zážitky, dobrodružstvá. Je uzavretý svojej komfortnej zóny. Keď aj osloví holku jeho reč tela je ochabnutá, je nudný a nemôže holku zaujať.

Odpovědět
ButWhole napsal 18.3.2018

Chápu pointu, ale nesouhlasím. Plno kompetitivnívch her přímo vyžaduje 100% pozornost, dobrej mindset, dobrou tělěsnou kondici a schopnost se rychle rozhodovat. Budují team-play, jsou to tisíce hodin tréninků, učení, odříkání a odhodlání. Sedět u wowka a grindit ty levely je něco jinýho, ale klasicky dvě strany mince.

Odpovědět
Nasrat článek napsal 5.8.2018

Větší sračku jsem nečetl. 6/7 věci je absolutní blbost. Jediný pravdivý argument je číslo 2, ale tenhle argument jde použít u všeho. Každý kdo aspoň něco ví o videohrách mi dá za pravdu. Ten člověk co napsal tenhle článek neví o hrách vůbec NIC, možná jednu reportáž TV Nova o hrách.

Odpovědět
Princ napsal 6.8.2018

Kéž bys měl pravdu a já opravdu o hrách nevěděl nic…

Bohužel jsem často hrál hry v dětství a pubertě, což byl jeden z důvodů, proč jsem zůstal naprostým panicem a beta samcem, dokud jsem neskončil s hrama a nezačal dělat streetgame.

Promrhal jsem hraním stovky hodin, místo kterých jsem mohl číst, bavit se s holkama, sportovat…

Odpovědět
Radim napsal 11.5.2020

Tohle platí pouze při tom když se něco přehání a přílišné šukání a střídání holek taky není zdravý. Já bych na otázku proč hraji hry odpověděl jednoduše, baví mě to a nezanedbávám tím rodinu ani práci. Rozhodně lepší pro mozek než čumět na TV.

Odpovědět
Odešlete odpověď