7 druhů lží při balení holek – StreetGame.cz
Pinocchio balí holky na ulici

7 druhů lží při balení holek

Typická diskuse o podvodech se točí kolem toho, zda nelhat, protože to “není správné”, nebo lhát, pokud to člověku získá výhodu. Pro svádění je ale slovo lež tak obecné, že se s ním nikam nedostaneme, pokud si jej nerozdělíme alespoň na 7 různých případů.

Utilitarián by lež hodnotil podle toho, jaké z ní očekáváme důsledky. Kant by asi radil lhát jen tehdy, kdy bychom chtěli, aby takhle lhal každý každému. Platón by asi řekl, že lež je jen nedostatek pravdy…

Tihle hoši ale málo balili holky. Proto dnes lež sneseme na zem… Co se může stát během svádění?

1) Uděláte omyl

Zatímco pro židy byla opakem pravdy lež, pro Řeky to byl omyl.

Řekněme, že se opijete a najednou si myslíte, že jste super. Sami tomu věříte. Sbalíte holku, vyspíte se s ní… Druhý den ale zjistí, že žádná alfa nejste. Asi bude dost vzteklá, ale chci zde řešit spíše praktické, než morální implikace…

Co když místo opití máte jen skvělý den, sbalíte holku, a podruhé už se střetnete ve své obvyklé, daleko nižší náladě?

Občasná „opilost egem“ se ve svádění nejprve zdá výhodná, dlouhodobě ale zjistíte, že je to stále „nahoru dolů“, že vlastně nevíte, kdo jste… Že ráno doufáte, že tenhle street bude „ten dobrý“ a bojíte se, aby to nebyl „ten zlý“…

Abyste o sobě „nedělali omyly“, silně doporučuji pravidelně meditovat. Meditace vám dá nadhled jak nad svými špatnými náladami, tak nad těmi příliš dobrými. Všechno to brzy pomine, podstatou existence je nekonečný klid…

Tento příklad jsem zároveň zvolil jako první, abych vám ukázal, že lhát můžete i tělesně – skrze řeč těla, pocity, pachové signály… Protože svádění není příliš verbální disciplína (neprobíhá ve slovech), slovní lži ani nemusíme příliš řešit, protože ty žena snadno prokoukne…

2) Chcete se lží udělat lepší

Tohle je ten hlavní druh lži, kterému se ve svádění chceme vyhnout. Žena jej skoro vždy prohlédne a jediné, co zjistí je, že se za sebe (za pravdu o sobě) stydíte.

Například je vám třicet čtyři, ale když balíte patnáctku a ona se zeptá na věk, nejistě jí odpovíte, že vám je dvacet jedna…

Nebo jste na státní podpoře, ale provinile tvrdíte, že děláte manažera…

Svádění není výměna slovních informací, nýbrž vždy stojí na tom, „co je zrovna ve vzduchu“. Jakmile je ve vzduchu provinilost nebo váš ohrožený status, přitažlivost klesá k bodu mrazu.

Dělat se lepšími tak funguje jen psychopatům, kteří necítí vinu a mají skvělou paměť, co kdy kde zalhali, takže se do lhaní opravdu vžijou a prakticky jej promění v „omyl“ zmíněný výše. Přesvědčí i sami sebe a až někdy po týdnu si vzpomenou, že vlastně lhali.

3) Bojíte se říct pravdu

Něco jste spáchali, ale bojíte se to přiznat, takže vše odkládáte, než se celá věc stane mnohem horší…

Tohle není lhaní z nějaké morální prohnilosti, není to agresivní snaha získat výhodu. Jste o strach, o sebeobranu…

Při svádění za strach nikde žádné body nedostanete. Bázlivých lží je proto lepší se vystříhat. No ale nebát se, to se snadno řekne… Jak na to?

O testosteronu se říká, že navyšuje upřímnost. Doopravdy přitom nesnižuje jiné druhy lží. Jen právě tento. Muž s vysokými hladinami testosteronu se neobtěžuje zbytečně lhát, vše si přikrášlovat… protože ví, že o nic nejde. Kdykoli tedy děláte věci pro svůj testosteron (ledové sprchy, opalování, činky, vejce, streetgame…), stáváte se „ostřejší“, schopní to tam „prostě poslat“ a stát si za tím.

A jak už vidíte z mého slovníku, pomůže také Autentické charisma, které obsahuje mimo jiné domácí cvičení právě pro tuto projekci, schopnost odblokovat se, otevřít se a poslat všechno ven bez zbytečných filtrů. Pokud máte pár minut denně na takový trénink, stáhněte si cvičební videa a strach autenticky se projevit brzy zmizí.

4) Nechcete nikoho urazit

Kamarád má koncert, zpívá naprosto odporně. Pár lidí mu ze soucitu zatleská a on je nadšený. „Tak jaké to bylo?“ přiběhne za vámi. Plná upřímnost by velela říct: „Nula z deseti, nejhorší zážitek mého života. Podle mých odhadů ti ani z tvrdým tréninkem z pusy nikdy nevyleze nic hezkého. Ve druhé minutě jeden tón skoro nebyl falešně, ale hned ten po něm to potvrdil…“

Vidíme, že takto by odpověděl jen autista. Na tento problém ale všichni občas narazíme a vždy hledáme nějaký zdravý střed. Jak člověka neranit, ale zároveň se nenutit k velkému hereckému výkonu?

Vhodnou taktikou je nechat si konstruktivní kritiku až na moment, kdy opadnou emoce. Nějakou tu radu okolo koncertu můžete předat dva, tři dny potom. Jen ne v ten silný nadšený moment, kdy je člověk plný pocitů.

Ve svádění je to jednodušší: jako signál dominance vždy rádi „přesekáváme témata“ a bavíme se jen o tom, o čem chceme. V dobrém oslovení zřejmě ženu vícekrát přerušíte uprostřed věty, takže to udělejte i ve chvíli, kdy by po vás začínala chtít milosrdnou lež: změňte téma.

5) Nepravdivé informace protivníkovi

Zaklepe na vás vrah a ptá se, kde jsou vaše děti. Když ho pošlete na špatné místo, abyste získali čas, určitě jste nespáchali nic amorálního…

Když tedy balíte holku v klubu a objeví se jiný svůdník, který ji chce pro sebe, klidně řekněte: „Promiň, ale my si tu s manželkou chceme užít pěkný večer…“

Morálně to musíte posoudit sami. Já vám jen můžu říct, že tento druh není neatraktivní, na rozdíl od případů 2 a 3. Ženám se většinou líbí, když dominujete jiné samce. Cítí se pak s vámi bezpečněji. Když  tedy ve StreetGame.cz mluvíme o upřímnosti a autenticitě, myslíme neomlouvavost okolo své pravé esence. Ne to, že byste museli vše slovně prozrazovat svým protivníkům.

Jako svádění je tělesné, i autenticita je tělesná, slova s ní moc nehýbou. Vždy je důležité jen to, jaká atmosféra se vytváří, co žena cítí emočně.

6) Mystifikujete ze srandy

Znova můžete vidět, že lhaní není systém slovních pravd a nepravd, jedniček a nul jako ve světě programování. Když chcete někoho napálit ze srandy a on se tomu pak taky zasměje, necítíte okolo toho vinu a stejná lež proto nesnižuje přitažlivost. Nejde tedy o nějakou shodu slov s realitou, nýbrž jen o váš záměr. Zda se stydíte (vyzařujete stud) a proto lžete, nebo chcete vytvořit zábavu (vyzařujete zábavu) a proto „lžete“.

Výsledek svádění neurčí jen vaše akce, nýbrž už samotné vaše myšlenky a pocity. Když se třeba ženy bojíte, nepomůžou super hlášky, musíte hlavně postupně vyřešit svůj strach.

7) Flirtujete

V rámci flirtu se společensky předpokládá, že spoustu věcí, které řeknete, nemyslíte úplně vážně.

„Odkud jsi?“
„Z nebe.“

Robot by to považoval za nepravdu, balič ale chápe, že svádění není o výměně informací, jen o výměně pocitů. Hlavně pocity tedy musí mluvit pravdu, musí vytvářet soulad.

Otestujte své pochopení článku

Následující report z akce jsem napsal, abych ukázal, co to je ve svádění žraločí mindset, opravdový tah na branku. Zároveň jsem v něm ženě ale třikrát slovně dal nepravdivou informaci. Vašim úkolem nyní bude rozeznat, o který typ „lži“ šlo.

„Ahoj,“ oslovil jsem holku před kavárnou.
„Ahoj, ty jsi z toho Tinderu?“ zeptala se.
„Jo, jo,“ zakýval jsem hlavou. (1)
„Tak pojďme,“ řekl jsem, abychom ještě nepotkali kluka, na kterého opravdu čeká.
„Ale vypadáš úplně jinak…“ dala se se mnou dost nedůvěřivě do chůze.
„To ti musí stačit.“

Tak jsem se pár minut procházeli…

„Ty mi voláš?“ zeptala se. Volal jí ten kluk z Tinderu.
„Jojo,“ prohlásil jsem a vytáhl telefon: „nezvedej to.“ (2)
Jenže ona to vzala: „Haló?“
Rychle jsem zvedl telefon k uchu a dělal, že fakt volám já: „Ahoj!“
Slyšel jsem v telefonu mluvit toho kluka a otvíral jsem pusu, jako bych to říkal já.
„Jooo, jooo, to jsem já, zavěs to…“ říkal jsem. (3)

Nakonec jí došlo, že jsem ji náhodně oslovil a rande má s někým jiným. „Hele promiň, ale nechci být hnusná… Když něco slíbím, tak to dodržím…“ Tak se nakonec vydala na původní schůzku.

Mě zbylo její telefonní číslo. A pár minut zkušeností navíc! A vědomí, že jsem jí zpříjemnil čekání!

Kdo by neměl tah na branku, řekl by: „Nene, to nejsem já.“ Nebo by to vzdal po: „Vždyť vypadáš úplně jinak.“ Nebo by to vzdal, až konkurent začne volat. Nebo by to vzdal, až mu to holka zvedne. Ale já to hrál, dokud to šlo. Když to takhle uděláte 1000x, ty zkušenosti se nahromadí. Pak udělá ohromný rozdíl, jestli to při každé příležitosti vzdáváte, nebo se držíte co nejdéle.

Co se v daném příkladu dělo na pravdivostní rovině?

Na chvíli se sami zamyslete.

Pokud chcete, přečtěte si příklad ještě jednou, s důrazem na očíslované momenty, kdy jsem mystifikoval.

O který příklad šlo?

 

Nyní se opravdu prokáže, zda jste pochopili sdělení článku: že ve svádění jde o udržení emoční roviny. Že lhaní vadí, jakmile při něm vypadáte nesouladně, nejistě, provinile nebo chlubivě. Ale nepravdivá informace nesnižuje přitažlivost, pokud to děláte, abyste navýšili zábavu.

Pokud vlastní hypotézu máte, pojďme na to společně vyřazovací metodou:

1) Šlo o omyl? Ne, já jsem si nemyslel, že jsem ten kluk z Tinderu, na kterého čekala.

2) Chtěl jsem se lží udělat lepší? Ne, já JSEM lepší, než ten kluk z Tinderu. Když jsem se vydával za někoho jiného, ve své mysli jsem se spíše snižoval, protože doopravdy pevně vím, že jsem pro ženu nejlepší možnost. Ale hlavně: nezavládla žádná chlubící atmosféra.

3) Bál jsem se říct pravdu? Ne, já jsem vůbec nečekal, že by mé oslovení bylo nějak důvěryhodné. Předpokládal jsem, že zřejmě ví, co se děje. Jen jsem se držel co nejdál, abych co nejvíc zažil. A ona podobně. 0% provinilosti.

4) Nechtěl jsem ji urazit? Ne, v příkladu vůbec nejde o zdvořilost.

5) Lhal jsem protivníkovi? Žena není můj protivník, nýbrž spoluhráč. Nešlo tedy o lež s cílem vyhrát na úkor druhého, která by ženě měla ukázat dominanci vůči jiným mužům.

6) Mystifikoval jsem ze srandy? Tadá, ano, právě jsme to našli! Můj mindset celou dobu byl: „Haha, to je ale sranda! Super příležitost! Pojďme se podívat, jak dlouho to půjde udržet!“

Také jsem k ženě cítil jistou empatii. Věděl jsem, že první rande z Tinderu může být všelijaké, kdežto rande se mnou bude jistě dobré. Proto jsem jí dal možnost výběru.

A jak jsem cítil zaprvé radost, zadruhé empatii, rozvinul se mi takový hřejivý úsměv v srdci. Jak jsem s ní těch pár minut šel, srdečně a naprosto přítomně, byli jsme v tu chvíli natolik propojení, že doopravdy šlo o naše asi nejupřímnější momenty daného týdne.

Jen já a ona, naplno.

Shrnutí: je lhaní atraktivní?

Své svědomí musíte vzít v potaz, jelikož svědomí ve vás vytváří pocity a ty žena vnímá.

Morální otázky si každý musí vyřešit sám. Ve filosofii na tom nikdy nebyla shoda, není shoda a vůbec to také nevypadá, že by se shoda blížila. Za to z hlediska atraktivity vám mohu odpovědět jistě:

  • Vtipkujte, flirtujte a dávejte nepravdivá data konkurenčním samcům.
  • Nedělejte omyly, nedělejte se lepšími a nelžete ze strachu.

Ještě jednodušeji: při svádění se máte cítit skvěle, ne jako ve válce. S tím hlavně vám StreetGame.cz pomůže.

Nevnímejte pravdivost programátorsky, tedy 1:1 je pravda, 0:0 pravda, 1:0 lež, 0:1 lež. Takhle by nešlo říct vtip nebo třeba pohádku. Ve svádění jen sledujte, jak pravdivě a odhaleně se cítíte. Jestli ženě plně dáváte sebe bez jakýchkoli bariér, nebo je tam nějaké zablokování a maska.

Určitě si nevymýšlejte, kolik máte letních sídel a drahých aut, to radši naopak: udělejte si ze sebe srandu.

A pokud to, co tento článek popisuje, opravdu chcete ovládat, pokud chcete stabilní náladu, odblokovanou spontaneitu, otevřené srdce, dobrý záměr, rychlé reakce… cvičte Autentické charisma.

Sám to dělám už několik let, dřív než to byl produkt, a právě proto mi ženy říkají: „Blázínku, jaká game? Já tě chtěla opíchat, hned jak jsem tě viděla.“ Jenže to se mi nedělo samo. Tu energii, která z člověka sálá, takže je na něm něco zajímavého a přitažlivého, ani nevíte co… tu je většinou potřeba kultivovat. Autenticita totiž není lenost, neznalost principů… Autenticita se vám odblokuje skrze akci.

Zaujal vás článek?

Pronikněte hlouběji a staňte se mužem, po kterém ženy touží! Náš desetidenní e-mailový program zdarma vám pomůže získat sebevědomí, spousty sexu s krásnými ženami a třeba i vysněný vztah.

Zanechte komentář: