6 duchovních zážitků, které mě naučily neřešit názory ostatních – StreetGame.cz
Žena s balónkem

6 duchovních zážitků, které mě naučily neřešit názory ostatních

Někdy nás ranní vstávání, složenky, termíny, soutěžení se sousedem, kupování dárků… semelou natolik, že zapomeneme, co je opravdu důležité. Zapomeneme PROČ a místo života, který bychom chtěli, přijmeme jako samozřejmost krysí závod. Pohltí nás, až zapomeneme, že existuje cesta ven:

Co nejhoršího se může stát, když se přestaneme ohlížet na názory ostatních, a začneme žít podle sebe?

Co si pomyslí prodavačka?

LoneWolf nedávno psal na fóru něco ve smyslu: „Dělá mi dost problém, když si na Badooo dáme vzájemně lajk z holkou, kterou znám jako prodavačku z obchodu. Jak se k ní pak chovat?“

Zasáhlo mě to, protože kdysi jsem přesně takové věci řešil taky. Neoslovil jsem třeba holku, protože v zadní části autobusu zrovna jela sousedka. No co si paní sousedka pomyslí???

Dnes přitom bydlím několik set kilometrů jinde, 3 roky jsem ji neviděl a zřejmě ani neuvidím. Jen v dobách, kdy jsem málo cestoval, neměl přečteno tolik knih, neznal život jiných kultur… mi mé malé město připadalo jako celý svět. Žil jsem v omezeném paradigma, že musím zapůsobit na sousedy, mít jednu partnerku jako ostatní, dodělat hlavně projekt do pondělí…

A tak VŠECHNO, co jsem v té době udělal, je dnes naprosto nicotné a zbytečné. Nepočítá se to. Věznil jsem sám sebe ve jménu NIKOHO.

Za žádné vynechané oslovení, za to že jsem si na ulici nezpíval když jsem chtěl, za žádný vypracovaný domácí úkol… jsem nikdy nedostal odměnu. Potlačoval jsem sám sebe, a pro nic.

Kdybych si od začátku dělal, co jsem chtěl, vyšlo by to nastejno.

Jak probudit pradávné šamanské vědomosti

Život dneska frčí! A pokud se nerozhodnete, čím ho chcete strávit, rozhodne to za vás.

Plně zvnitřnit, že život není jen podlézání šéfovi, skrývání holek před sousedkou, porovnávání aut… může být výzvou, pokud moc jiného neznáte.

Já už tenkrát četl: „Nestarej se o názory druhých, vesmír stejně jednou zanikne a bude to jedno…“ Moje sousedka už to má za pár a zanikne dokonce ještě dřív, než vesmír… Jenže JAK? Jak se přestat starat? Já jsem prostě starající se, úzkostný člověk!

Všechno je to o ZÍSKÁNÍ PERSPEKTIVY.

Takové vycestování do jiné kultury je nejlepším lékem. Pak uvidíte, že v Itálii je bavit se s lidmi v autobuse úplně normální, a v Arábii zase mají jednu manželku leda tak sociální případy. Jen pořádně cestovat se hned nedělá tak snadno. Jakože: „Nemáte tam něco instantnějšího, co bych mohl udělat rovnou? Abych si to trochu ověřil, než vycestuju?“

Tady tedy jsou způsoby, jak vystoupit z vystresovaného koloběhu podružností, a znova se spojit s tím, co je důležité. Udělat si čas na sebe, vydat se do duchovního světa a prožít silný, spirituální zážitek, který změní vaši perspektivu:

1) Floating tank

3 nejčastější důvody nervozity?

  1. Lidé nemají čas na sebe, nejsou nikdy doopravdy sami se sebou, bojí se „nedělat nic“
  2. Málo meditují
  3. Jsou deficitní v magnéziu

Floating tank řeší všechny tři! Jde totiž o malý bazén s vodou plnou magnéziové soli. Ta se začne okamžitě vstřebávat do kůže a uklidňovat vás. Vztlak vás zároveň vás nad hladinou, jako byste plavali v Mrtvém moři. Tma vás deprivuje od zraku, ticho od sluchu, a voda od hmatu… Takže se sami vznášíte v nicotě.

V deprivačním tanku se skvěle medituje, někteří lidé tam dokonce (s pomocí psychedelik i bez) okouší mimotělní zážitky nebo halucinace. Magnézium pomáhá od stresu, zrychluje regeneraci a dobíjí energii.

Pro jednoho dokonalá relaxace, pro jiného výzva! Pokud nejste zvyklí být sami se sebou a odříznutí od všech stimulů čelit vlastním myšlenkám, může vás podobná zkušenost na poprvé vyděsit.

Je ale potřeba to udělat. Obrátit zrak do sebe a spatřit pravdu, od které někdy utíkáme věčným sledováním videí, jedením, prací…

Nejhůře se totiž čelí neznámu. Teprve jakmile „poznáte nepřítele“, budete vědět, jaké kroky učinit. Špatné emoce není třeba eliminovat – je to jen signál, který vám pomůže upozornit na problém. Kdybyste necítili bolest, snadno byste se spálili. Kdybyste ve floating tanku necítili nervozitu, nedozvěděli byste se, že je třeba releasnout stará traumata a začít se cítit v pohodě sami se sebou.

Tajný tip: zkuste floating tank alespoň napoprvé bez psychedelik (LSD, houby, tráva…).

2) Velký aquapark

Kdy jste naposledy plavali? Pokud nedávno, přeskočte tento oddíl. Pokud jste ale už roky nebyli ve vodě, máte co objevovat!

Na nejnebezpečnějších tobogánech zažijete adrenalin podobný prvnímu oslovení neznámé holky. Využijte je k tréninku! Pozorujte svůj strach a stejně tam okamžitě bezmyšlenkovitě skočte!

Ve vodě můžete plavat, potápět se, rozhlížet, protahovat se ve snížené gravitaci… Zkrátka zkoumat a objevovat život!

V sauně pak prožijete další hlubokou meditaci… (Ostatně kdo nemedituje, moc dlouho horko nevydrží, asi jako nedokáže odcvičit sérii do úplného selhání).

Osobně doporučuji Aquapalace Praha. Mají tam šílený tobogán, který vás doslova vystřelí jako kulku, tobogán s tajnou odpočívárnou uvnitř, VR tobogán, kde letíte vesmírem, venkovní sauny a vířivky, plavání vedle akvárií plných ryb, venkovní řeku, simulovanou pláž i s vlnobitím (ten chlápek, co se plácá poblíž břehu a šíleně se směje, jak se o něj rozbíjejí vlny, jsem já) a hromadu dalších atrakcí pro rozvoj neuroplasticity a dětské hravosti.

3) Virtuální realita

Cestování jsem doporučoval. Tak co rovnou vycestovat třeba na Mars? Nebo alespoň do vzdálených hlubin oceánu?

V Praze na Nových Butovicích sídlí virtualroom.cz. Dostanete přilbu na hlavu, do rukou ovladače, a pak už se můžete nořit do desítek a desítek změněných realit…

Andrei nebude rád, že vám dávám tenhle tajný tip, protože při téhle hře je nejvyšší šance, že mu Virtual Room poblijete, ale adrenalin můžete rozpumpovat jedním sjezdem na horské dráze (dejte rovnou červenou). Pak můžete plavat s rybami, procházet se po jakémkoli místě planety v Google Earth, natrénovat prezentaci před virtuálním publikem nebo se stát kočkou, která rozbíjí pokoj…

Hlavně ale neoriginálně doporučuji hru, kterou miluje každý – Superhot VR. V té plyne čas, jen když se hýbete. Když zamrznete, letící kulka zamrzne taky, třeba metr od vás. Můžete se rozmyslet, co uděláte, pak uhnout a sledovat, jak kulka proletí těsně vedle vás – zase jen takovou rychlostí, jako se hýbete.

Ve Virtual roomu držím v Superhot všechny high scores. Miluju jednoduché ovládání – nikam se neteleportujete, jen chodíte po vlastních nohou, což věci dodává maximální realističnost – snadno uvěříte, že opravdu jste v matrixu a řídíte čas.

Porno a nejpsychedeličtější aplikace, ze kterých je každému špatně, nejsou v oficiální nabídce, takže nejdřív musíte s Andrejem na street…

4) Planetárium

Vesmír je pořádně spirituální! Když mi jednou v kupoli promítli nad hlavu, jak vypadá celá galaxie z dálky, jak galaxie kolem ní, a jak vypadají stovky galaxií vedle sebe… Už by mě opravdu nenapadlo řešit, co si myslí sousedka v autobuse. Jsme tak maličkatí!

5) Lanovka

Stará dobrá meditace, ale v přírodě, tichu, několik metrů nad zemí, a pohodlnou cestou na nějakou šíleně vysokou horu… Tam uvidíte perspektivu!

6) Klub

Už od počátku lidstva se kmeny jednou týdně (v pátek) shromáždili na společnou akci plnou hudby, tance, entheogenů a sexu. Tato potřebná tradice se drží dodnes. Pokud chcete na místo, kde jsou všichni spolu a nikdo proti sobě, kde se všichni přišli seznamovat a společně bavit, vydejte se do klubů, na Dlouhou a na Stodolní…

Skvělý večer v klubu vám dodá novou víru v lidstvo, nový pohled na svět…

1 ročně pořádáme Výcvik Klubů, kde budeme 6 hodin drilovat všechny techniky potřebné pro noční život. Jak se dostat do nálady bez alkoholu, jak balit holky beze slov, operní techniky, jak mluvit nahlas a nepoškodit si hlasivky, tanec, jak s holkou z klubu skončit doma… Zkrátka kompletní návod na kluby.

Už teď vám můžu dát jednu skvělou radu: až budete v klubu, vnímejte ten speciální čas, tu milióny let starou tradici, to jak jsou tu všichni společně a nikdo proti vám! Takové uvědomění vás dostane do skvělé nálady. A to je nakonec nejdůležitější!

Tady se můžete přihlásit na přednášku i následný Výcvik Klubů. A nechci příliš dělat reklamu, ale potkat tolik vědomých a namotivovaných streetařů pohromadě, to je taky spirituální zážitek… Jsem v tomhle trochu holka, často mi po tak vydařeném půldni se streetaři ukápne nějaká ta slzička vděku. Že už nejsem sám, kdo se vzepřel strachu z nesmyslných názorů ostatních, že už je nás tolik, kdo stojíme pro správnou věc…

Zaujal vás článek?

Pronikněte hlouběji a staňte se mužem, po kterém ženy touží! Náš desetidenní e-mailový program zdarma vám pomůže získat sebevědomí, spousty sexu s krásnými ženami a třeba i vysněný vztah.

Zanechte komentář:

2 komentáře
Dominik napsal 22.2.2019

Dá se zaplatit na místě? :D

Odpovědět
    Princ napsal 22.2.2019

    Pokud nemáš bankovní účet, můžeš předem zaplatit na poště složenkou. Stačí vyplnit formulář, a platební údaje ti přijdou na mail.

    Odpovědět
Odešlete odpověď