10+ nejlepších biohackerských pomůcek pro skvělou náladu a maximální výkon – StreetGame.cz
Zisk superschopností

10+ nejlepších biohackerských pomůcek pro skvělou náladu a maximální výkon

Biohacking je stále populárnější DIY (udělej si sám) kultura, jejíž členové začínají brát svůj život do vlastních rukou – pryč z rukou náhody, lékařů, a dokonce i genů (jak se blíží možnost své geny ručně editovat). Maximalizují tak své zdraví, výkonnost a celkovou spokojenost se životem. Člověk se nejčastěji stane biohackerem, když zjistí, že mu běžní doktoři nejsou schopni pomoct s depresí, zažívacími problémy nebo nedostatkem energie, a skončí u naprosté maximalizace svého potenciálu, kdy hledá, jak se z 97% dostat na 98%. Tady je 10 nejužitečnějších základních pomůcek každého biohackera (mimo suplementy, byliny, jehly a náčiní na silový trénink):

1) Konvice s nastavitelnou teplotou ohřevu

Čím vyšší teplota, tím lepší extrakce nutrientů z bylinek do vody. Vařící voda ale zároveň může některé látky poškodit. Nejlépe vás tedy obvykle vyjde, pokud bylinu nejprve zalijete menší teplotou (nejčastěji 60 až 80 stupňů Celsia), a teprve když jsou rychle dostupné látky nepoškozené pryč, připravíte si druhý vývar o sto stupních, nebo materiál rovnou necháte povařit na sporáku.

Některé nápoje vyloženě nelze zalévat vařící vodou – například u zeleného čaje by to vedlo k odporné, hořké chuti. Někteří u senchi začínají už na 55 stupních a s každým dalším nálevem prodlužují teplotu a délku extrakce. V nejextrémnějším případě můžete na začátku připravit cold brew (nechat čajové lístky přes noc ve studené vodě), a po několika nálevech bylinu nakonec sníst.

Tak jako tak, nad teplotou potřebujete kontrolu, a konvice s displejem, která vám vodu ohřeje, jak potřebujete, je k nezaplacení.

2) Lampa pro léčbu sezónní poruchy nálady

Lidské tělo potřebuje během dne průběžně světelné signály, podle kterých seřídí své vnitřní hodiny – abyste ráno byli plní energie a motivace, abyste večer okamžitě usnuli a antioxidant melatonin pracoval na regeneraci…

Zkombinujte pochmurnou zimu s prací uvnitř, a vznikne vám jeden z nejčastějších vinníků depresí vůbec – SAD způsobená nedostatkem slunce.

Abyste ráno dostali silný cirkadiální signál nehledě na podmínky, existují desetitisíciluxové lampy. Když si k nim sednete před osmou hodinou ranní, pomohou srovnat cirkadiánní rytmus a léčit sezónní výkyvy nálady.

3) Lehátko na zahradě, na balkóně nebo na střeše

Slunce funguje jako tak silné anabolikum, stimulant, vazodilátor (rozšiřuje cévy pro lepší napumpování a erekce) a pozitivní hormetický stresor, že obyčejné lehátko na opalování se může počítat za jednu z nejlepších biohackerských investic vůbec.

Přesuňte svou práci, četbu, meditaci… na slunce!

4) Hrazda

Člověk se probouzí vysoký, a chodí spát malý. Na naši páteř během dne působí gravitační síly, které ji kompresují. Zvlášť výrazně u jedinců, kteří se věnují silovému tréninku (což jsou v případě biohackerů všichni. Biohackerovi bez svalů nevěřte ani slovo).

Visení dokáže kompresi vyrovnat a znova vás natáhnout. Neuvěřitelně prospěje zdraví ramen a posílí také úchop. Zesílit úchop přitom nabízí nejsnazší způsob, jak zesílit celý (dokud CNS cítí, že vám činka vyklouzává, nepustí vás k celé vaší kapacitě).

Kdo doma nesmí vrtat, koupí si celou konstrukci stojící na zemi. Stačí se pak párkrát denně zavěsit na 10 vteřin a postupně časy prodlužovat. Následně lze přidávat i vis hlavou dolů (zvyk na práci s překrveným mozkem) a german hang (síla v krajním rozsahu ramen).

5) Lampa pro terapii červeným světlem

Červené světlo může za většinu pozitivních účinků slunce (krom synchronizace vnitřních hodin a tvorby anabolického prohormonu D3). Proniká hluboko pod kůži a léčí téměř vše, co si dokážete představit.

Krom nějaké té meditace při východu/západu se proto vyplatí pustit na sebe nějaké to červené světlo navíc, když zrovna vaříte, nebo vás přítelkyně masíruje.

6) Jakýkoli hudební nástroj

Hudba rozvíjí mozek a léčí srdce. Dokáže si poradit s takovými oříšky, jako jsou sklony k autismu, antisociální poruše osobnosti nebo narcismu.

Hlasové cvičení s klavírem a bez něj jsou nebe a dudy (což už vám typický biohacker neřekne, protože typický biohacker tolik neřeší holky, a tedy běžně nepracuje na hlasovém projevu). A ta možnost zahrát si kdykoli nějakou písničku… Rozebrat melodii, kterou zaslechnete, a přetvořit ji v něco vlastního…

Zvlášť pokud už jste si pořídili děti, nenechte je vyrůstat v domě bez hudebního nástroje. Bylo by to jako nemít tu hrazdu… Vytvořte kreativní prostředí, ve kterém se člověk snadno může hýbat, muzikálně se projevovat, pracovat… a vše najde na dosah ruky.

7) Brýle pro blokování modrého světla

Zatímco ráno potřebujeme pořádnou světelnou pecku, expozice modrému světlu před spaním vypíná produkci melatoninu, a podílí se na takových onemocněních, jako jsou deprese, rakovina, dráždivý tračník, diabetes…

Než se odvážíte jít do biohackingu naplno a prostě 90 minut před spaním všechno vypnout, první linii obrany představují časované filtry modrého světla na všech monitorech (f.lux, noční režim…) a nasazení červených brýlí, které vás před modrým světlem ochrání. Hodí se, i když žijete vzorově, ale občas se nedostanete domů včas, a jste vystaveni modrému světlu od ostatních.

8) Rýmovník

Téměř jakákoli rostlina vám pomůže optimalizovat zdraví skrze čištění vzduchu ve vašem bytě od nebezpečných chemikálií. Pro účely článku jsem vybral jednu obzvlášť zajímavou – rýmovník, který přežije kdejakou péči i nepéči, usnadňuje dýchání astmatikům, odpuzuje hmyz, a dá se z něj dokonce vařit zdravý čaj.

Mé rýmovníky se množí jako hydry – ustřihnu trs do čaje, a vyrostou dva nové. Na přednášku nebo kurz proto každému zájemci, který si napíše na [email protected], vezmu sazenici rýmovníku zdarma.

Kdybych musel vybrat ještě jednu, doporučil bych jakoukoli masožravku. Vypadají šíleně exoticky, a každá holka se k vám přijde podívat, jak chňapou mušky. Kontrola hmyzu navíc se vždy vyplatí, zvlášť kvůli dalšímu bodu:

9) Kuchyňský kompostér

Třídění odpadu je zábavou začátečníků, kteří o ekologii slyšeli leda z vlaku. Většina domácího odpadu (papír, slupky, skořápky, krabice, vlasy, nehty, ubrousky…) se totiž dá proměnit v ten nejúčinnější kompost pro vaše rostliny. Zbude vám pak už téměř jen plast, který zatím zrecyklujete do kontejneru (během pár let už se rozšíří bakterie, se kterými doma plast rovnou rozložíte).

Nejlepší metodou do kuchyně je vermikompostování, kde svými zbytky krmíte kalifornské žížaly (na mapko.cz sežene i zdarma). Žádný zápach, jen možná nalákáte pár mušek, a tak mějte masožravku nablízku…

10) Kefírová zrna

I maso, vejce a kvašené luštěniny občas omrzí. Mléko může nabídnout další zdroj bílkovin, ne každý ale snese mléčný cukr – laktózu. Toho se přitom dá zbavit s pomocí prospěšných, probiotických bakterií. Stačí kravské/kozí/ovčí mléko opatřit kefírovými zrny, a během dne z něj máte několikrát zdravější kvašený nápoj plný bublinek.

Kefír se v mléku rychle množí, a proto vám každý majitel určitě rád dá pár krystalů zdarma. Stejně tak i já – stačí napsat mail, a hned jak se příště uvidíme, kefír dodám.

11), 12), 13)…

Komplexní článek, který by myslel na veškeré biohacky, snad ani napsat nejde. Hardcore biohackeři totiž oplývají nekonečnou fantazií – jeden zvyšuje vzdušnou vlhkost akváriem, jeden se v noci ochlazuje spaním na chladící podložce pro psy, jeden odpařuje aroma oleje, jeden snižuje wifi radiaci pěstováním hub

10 rad výše zmíněných nejlépe fungovalo mě. A co vám? Napište své oblíbence do komentářů!

Pokud svou schopnost za superschopnostmi teprve začínáte, vyberte si z článku jednu věc, kterou si dopřejete! Dodá vám energii a produktivitu a umožní vydělat více peněz, které následně můžete investovat do další optimalizace.

Jak asi víte, mou hlavní schopností je učit lidi, jak být atraktivnější pro ženy, a mít tak více sexu, nebo třeba kvalitnější vztahy. I když biohacking miluju, články o něm píšu jen zřídka. V rámci popularizační kampaně mám připraveny ještě 3, 4 biohackerské články, ale ještě nevím, jestli je zveřejňovat, nebo vydávat jen texty o holkách. Lajkněte proto článek na facebooku, a když vás bude dost, zveřejním i ostatní.

Zaujal vás článek?

Pronikněte hlouběji a staňte se mužem, po kterém ženy touží! Náš desetidenní e-mailový program zdarma vám pomůže získat sebevědomí, spousty sexu s krásnými ženami a třeba i vysněný vztah.

Zanechte komentář: